Sworznie wahaczy J120

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

bluedogHD
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2016, 11:29

Sworznie wahaczy J120

Post autor: bluedogHD »

Witam Wszystkich,
Zwracam się z prośbą o Wasze opinie.
Wywaliłem górny sworzeń przedniego wahacza w J120 i mam dylemat. Czy jak w większości przypadków gonić po cały oryginalny wahacz czy można się pokusić o 10 x tańsze rozwiązanie czyli wymianę samego sworznia. Myślę o zamienniku "555".
Z różnych źródeł typu wyprawy4x4, rajdy4x4 itp uzyskałem informację, że nie ma co się zastanawiać tylko wymieniać sam sworzeń. Nie mam doświadczenia w tym zakresie dlatego proszę o radę czy rzeczywiście jest to gra warta świeczki czy raczej sobie głowy nie zawracać. Nauczony doświadczeniem z tulejami w poprzedniej J95 nie mam przekonania do zamiennika aczkolwiek różnica w cenie kusi tym bardziej, że tuleje są ok a wahacz nie jest uszkodzony.

Pozdrawiam
i czekam na dobre rady.
bluedogHD

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Sworznie wahaczy J120

Post autor: Troxil »

Toyota to nie jest jakiś mityczny Jednorożec, w którym trzeba wymieniać cały element, występuje u Kylona "sworzeń zwrotnicy" dodatkowo, są wyspecjalizowane firmy regenerujące, całe wahacze do osobówek i ciężarówek, możesz wymontować i zlecić wymianę/regenerację. Nie wiem tylko, czy nie ma konieczności wymiany razem dolnego i górnego sworznia? Z ciekawości, jaki masz przebieg?

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Sworznie wahaczy J120

Post autor: realBiker »

Kup 555. Tuleje gumowe w zamienniku do j9 to faktycznie śmietnik ale 555 jest spoko. Chyba mało kto na forumie zanabył by cały, nowy wahacz tylko z powodu padniętego sworznia.

ODPOWIEDZ