4runner - jaki smar w przegubach ?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Wezyr
Posty: 69
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:55
Auto: 4-Runner SR5 1998r
Kontakt:

4runner - jaki smar w przegubach ?

Post autor: Wezyr »

Witam, jest to część posta,który zamieściłem w innym dziale, ale ten dział wydał mi sie bardziej stosowny do tego typu pytania. I może tutaj dostanę odpowiedź szybciej :mrgreen:

Ostatnio zajęłem się naprawą przegubu i po rozpięciu przegubu wewnętrznego smar był w nim całkowicie inny niż w przegubie zewnętrznym. Był mniej gesty i bardziej koloru niezdrowej sraki ( taki żółty, beżowy - nie znam kolorów jak niby wszyscy faceci :mrgreen: ) gdzie w przegubie zewnętrznym pomimo pękniętej osłony, był taki czarno grafitowy jak zazwyczaj jest w przegubach :mrgreen: i teraz moje pytanie; czy tak ma byc :?: czy to jest jakiś smar specjalny :?: czy może woda sie tam dostała podczas jakiejś wyprawy i zrobiło się Kongo

Następna kwestia pomijając to, że może to jest jakiś specjalny smar ( tylko zdradźcie mi jaki żebym mógł go kupić i z powrotem wepchać do wewnętrznego).

Jeżeli smar ten jest taki sam w obu przegubach to zakupiłem tubę smaru texaco molytex,(niby jest ok) i powiedziano mi, iż będzie dobry do zewnetrznego to i do drugiego chyba też przypasi :?: :mrgreen:
:?:
Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję.

ODPOWIEDZ