Zestaw CB.

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Marcus
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Marcus »

Pierwsze koty za płoty, powoli w stronę Alana 48 plus ew. excel i anteny President Missouri. Taki ekonomiczny zestaw w sam raz z Alledrogo.
Ranger robi pięknie, ale póki co zbyt "professional".

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: konus »

Jak 48 to pamiętaj abyś wziął wersję multi bo bez tej funkcji to możesz wziąć coś słabszego.

Marcus
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Auto: KZJ 95
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Marcus »

Ma być z multi, będzie z multi :wink: .
Danke.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Jureq »

OLO pisze:Toyka: uniden 520
Audi: johnny II

robiłem przekładki samego radia i w moim odczuciu, uniden jest lepszy, mniej trzeszczący pomimo że są to podobne konstrukcje.

z Unidenem jest jescze kwestia legalności , ale to już sprawa osobista, kto jak się na to zapatruje :wink:
uniden = president (o tym przekonasz się po odkręceniu dekla)
uniden 520 = president Johnny I generacji
Johnny II to zupełnie nowa konstrukcja (nowe jednak nie zawsze jest lepsze)

jeśli ma "mniej szumieć" trzeba zwrócić uwagę na parametry anteny, musi mieć dobry zysk ale jednoczesnie jak najwęższe pasmo

wąskie pasmo to problem ze strojeniem ale i tak siedzi się w większości na 19 kanale więc jak się zestroi na środek pasma to w terenie można śmiało +/- 5 kanałów pracować z dobrym SWR

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: wolf »

Uprzejmie wzywa sie fachowcow !!!

Kupuje radio uniden 520 (tak wiem, wiem :oops: ). Gosc oferuje 5 lub 10W. Rozumiem, ze moc jest proporcjonalna do zasiegu, tak?
A druga sprawa to jaki staly bat do tego zanabyc.

Uzytkowanie radia - 90% teren

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: seburaj »

nie kupuj nowego unidena 520
tylko i wyłącznie "stary"

stary był robiony na filipinach czy innym tajwanie i był bardzo ok
nowy w chinach i podobno juz podczas transportu morskiego płytki drukowane sie degenerują :(

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Dragunov »

chińskie składają w kontenerach w trakcie transportu :wink:

Kumpel za moją namową kupił i nowe z pudełka nie działało.. C do bata to ja mam mam uchwyt na rynience - w krzokach uchylam szybę i po 5 sekundach mam bat położony.. Jakoś nie lubię jak przyroda pozbawia mnie łączności :wink:

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: lucjan »

Nikt nie wspomina o wzięciu pod uwagę wymiarów radia przy wyborze modelu. To ważne. Ja mam problem, bo jedyne miejsce gdzie wchodzi mój duży Pres.Taylor (na marginesie świetne radio) to podłokietnik. Żeby lepiej słyszeć muszę jeździć z otwartym, bo klapka mocno wygłusza. Chyba że zaproponujecie mi inne miejsce do montażu w setce, to zmienię zdanie, wykasuję posta i uznam, że rozmiar nie ma znaczenia :mrgreen:.

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Dragunov »

a nie myślałeś o głośniku zewnętrznym, malutki jest. Ja mam taki nad głową i jak jadęw towarzystwie to nie każdy musi słuchać"mięcha" jakie (niestety) jest na 19 kanale :evil: - głośnik jest przyciszony - a ustawiony "na kierowcę"

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: lucjan »

Dobre!
A podłączasz go pod obudową, zamiast głośnika?

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Dragunov »

mam wyjście z tyłu w obudowie - external speaker :) bo samo rdyjko jest w małej kieszeni pod normalnym radiem ( http://www.flickr.com/photos/dragunov_dgv/4333491446/" onclick="window.open(this.href);return false; <- tu to troszkę widać..)

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Kames »

kur ile przekopałem o cb i za namową szpeca od tematu zakupiłem prezydenta johnny ll + antena tyz prezydent ,całosc zestrojona u speca podłączony głosnik unidena zewnętrzny /wtedy mozna chowac radio w deske / ludzie pytają jakie mam radio ze tak dobrze słychac odbiór jest rewelacyjny ,nie jak w przypadku cobry :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Dragunov »

prezydent jest the best :mrgreen:





(powiedział ten co ma bebechy z takiego a pudełko unidena ;) )

btw - warto poświęcić chwilę na zestrojnie - jak czasem ktoś próbuje "nadawać" jakieś charczenia/trzaski to mam ochotę wyleźdź z auta i szukać z bejzbolem :?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: Kwiatec »

Dragunov pisze:...........to mam ochotę wyleźdź z auta i szukać z bejzbolem :?
to pij melisę codziennie. trzaski często spowodowane są odległością jak i warunkami pogodowymi.

President to bardzo dobrej jakości radio. ważne żeby kupić coś z podstawowych modeli bo takie z tysiącem gazłek i zegarków dopiero jest porąbane.
mam johnego II kilka lat i jestem bardzo zadowolony. wcześniej był uniden 520 i też świat był piękny 8)

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Zestaw CB.

Post autor: KubaG »

U mnie hula President Harry II i antenka Missouri bodajże - bardzo fajny zestaw.
A radyjko w podłokietniku - jak się da głośność na max'a to słychać w miarę przy zamkniętym nawet ;)

ODPOWIEDZ