Wyciagarka - zlo konieczne?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 359
Rejestracja: 07 lip 2008, 23:03
Auto: HDJ80, Gaz 67B Czapajew
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: slawek »

Jeszcze uwaga praktyczna, przy instalowaniu WARNA M12 do zderzaka ARB w J80 trzeba trochę pokiereszować zderzak co na pewno trochę go osłabia ...
Nie wiem jak z innymi wyciągarkami ale XP 9.5 wejdzie raczej bez problemu.

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: CzarekN »

Meris pisze:mui pierszy winz tez byl od 40estki i PTO niepasowalo do HJ60, alie pszerobily dziury i zamontowaly... tak byl chalas od stalego polonczenia (moze strczy zamienic lozysko) ... potem znaliazlem PTO na 60ke i zamienylem...
z zwijaniem jest prosto - rozwin lyna i zwijaj na biegach 1-5... :) alie jak chcesz ze by lina szla (nie pamientam z gory czy z dolu) to mozlywo zrobyc inny slimak i kulie na inny kierunek zwijania... u nas to kosztowalo 150 eu... a rolki tez zmienilem na normalne - od Ramsey albo podobne...

z 10mm biespiecznikeim niewiem... nailiepej cienky ale stywni material, ktury po zlamaniu nie zaginasia i latwo wybyjasie... temu uzywam 3,5mm diubel do betonu... bylo tak ze wyskoczyl i zlamalsie - esze rok uzywalem tyko na poluwce...

pomagac kolamy potsczebujie kiedy est cienzky zajazd na gure... w innych klopotach starczylo prosto na linie, bo wtedy mnei kopie kolamy koleyny i szybciej wylazi na powieszhnosc...

o zwijaniu - jezely mechanizm zewnentznego lonczania dziala normalnie (usmarowany i bez kaprizuw) , to zwijam tak :
-wincz na zewnotsz odlonczony, wlonczamy PTO.
-w aucie wyciongam renczny gaz do 1500-1800 obrotuw (to na automacie) zeby szybciej akcja dziala :)
-stajie psed winczem i wlanczem renko wincz
-zwijam, jak kiepsko ukladam, to odlanczam i poprawiam...
-zostajie paru metruw, uwazam i odlanczam polonczenie.
-do samocodu, wylanczm PTO
-renko bemben nawijam co zostalo i wlanczam, zeby chak niespad ...

mialem tyko jedny raz problem, kiedy zapomnialem odlonczyc PTO i dalem znajomegu sprubowac auto... :) ale sdonzylem zagasic silnik... :)

jescze momencik - nie mialem oryginalnej ronczki polonczenia w salonie, pszerobilem ot Audi automaticznej skzyni (to nawet dajie mozlywosci wyprowadzic kontakt na zaruwke -POLONCZONE) ... po prostu na trasie nu nie jiestem glupi zeby nie ta ronczke wlonczyc :)

ale mam jesze idee, ze czeba zrobic na bembnie "indikator" ze lina juz na pelnem kraju.... bo czensto jestem jeden bez pomocnika w terenie... :) juz mam w glowie, tyko rency nie dochodzo :)
Meris

GLosno bylo prawdopodobnie dlatego, ze w PTO z mozliwoscia wlaczania przod/tyl zawszej jest napedzane jedno kolo na prostych zebach.
Jezeli chodzi o zwijanie to jest problem ... sprobuje Twoj sposob. Ja jak jestem sam to przyczepiam line do drzewa (tasma) i zwijam. Lina uklada sie fajnie i problem to tylko ostatnie pol metra.
Ze zwiajaniem samemu to taki typowy minus mechanika niestety. Czasami widac na zdjeciach z Azji takie dzwignie ... moze to mozna zastosowac jako indykator.
http://landserwis.pl/rfc_2008_260.html
Z mocna sprezyna, bedzie utrzymywac line w napieciu.
Kolejny minus to kwestia bezpiecznika .... orginalny jest slaby a "custom" niemiezalny. Mam skrzynie manualna i zastanawiam sie jak to zrobic!!!
Pamietam jeszcze rozmowe z Albertem Gryszczukiem na Mazurkich, kiedy chlopaki mieli na poczatku rajdu na pace beben liny 200mm o grubosci bodajze 10mm. Na pytanie po co odpowiadali, ze po to by wymieniac line kiedy peknie. A na pytanie dlaczego nie zastosuja liny 12mm odpowiadali, ze lepiej zerwac 10-tke niz wyrwac most albo jakis inny element :mrgreen:
Ja bym wolal nie zrywac liny i nie wyrywac mostow :wink:


Czarek

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: Meris »

ja to stosujie bez nerwuw i poprostu slucham co jak pracujie... i niemam problemu ze zerwaniem czegosc... jak lina naciongneta a auto niechce ruszac, to od razo wciskaj spszenglo... i lina nie urwiesz....

Awatar użytkownika
Izzy
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2008, 00:31
Auto: TLC FZJ 80 40th Anniversary
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: Izzy »

Konus, dzieki za pomoc. Wchodze w linka i juz sie przygladam. A sklep na prawde zacny :D

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: cosi »

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego zapytam tutaj,
jak z użytecznością (mam na myśli hiluxa) wyciągarki Warn M6000?
I czy warto pakować się w używkę niewiadomego pochodzenia (podobno jak nowa) za (do neg.) 1500pln?

foto takowej:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdrowia

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: Jureq »

Idealnie będzie się nadawała ... do wciągnięcia łódki po rolkach albo uszkodzonego quada na lawetę :D

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: grzes »

jak chcesz malo wydac to kup sobie porzadnego chinczyka
ja w koncu zdecydowalem sie na More 4x4 (monthana 12000lbs) za niedlugo mozntaz i dam znac jak to dziala. Do turystyki powinno starczyc.

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: cosi »

Zrozumiałem :D

Zdrowia

jezus
Posty: 1817
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: jezus »

Do hila minimum 8000 lbs....jak na warna......i zblocze w zapasie...

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: Meris »

ale naijliepej maximum... bo te uciongy tyko na perszej warstwe, a dalej uciong pada a pront rosni... kolega na L200 teraz 16800lbs zamontowal - nawet nieczujie ze winczc co ciongnie... :)

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: nixon »

..skoro temat o wyciągarkach......
..powiedzcie proszę co sądzicie o warnie zespolonym z kompresorem??...właśnie wróciłem z us i tam miałem okazję obejrzeć to cudo, swoją drogą sprzedawca polecał, cena też była przystępna
(coś koło 1.4 kisia $ za 12000 lbs), mając na uwadze że, mamy "dwa w jednym". Jednak patrząc z praktyki mam mieszane uczucia czy takie rozwiązanie się sprawdzi, a to dlatego że przód autka łyka przeciez i błotko i sól w zimie...A co koledzy o tym sądzą??

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: kylon »

Moim zdaniem zbędny patent. Zbyt duże gabaryty. Przerost formy na treścią :wink:. Nadaje się tylko do Jeepo podobnych sprzętów. Można ją tylko pionowo postawić.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: Michalkrk »

a co sadzicie o wyciagarkach Dragon winch model maverick
http://allegro.pl/item671636504_wyciaga ... _lata.html

cena bardzo przystepna ,znajomy ma w jeepie ,jest naprawde mocno tyrana i daje rade

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: MaxLux »

Michalkrk pisze:a co sadzicie o wyciagarkach Dragon winch model maverick
http://allegro.pl/item671636504_wyciaga ... _lata.html

cena bardzo przystepna ,znajomy ma w jeepie ,jest naprawde mocno tyrana i daje rade
Winch podobny jak inne T-Max, 4-Mad itp ...
A ze jest wolny, glosny to za to nadrabia cena :)

A jak nie dbasz o sprzet to i nawet Warn sie zepsuje :mrgreen:
Pamiataj tylko ze ten pilot bezprzewodowy moze spowodowac automatyczne zalaczenie wyciagarki jak jest pod woda wiec bezwzglednie zamontuj sobie hebel bezpieczenstwa w kabinie i zalaczaj wincha tylko jak go uzywasz ...

Pawel
Posty: 32
Rejestracja: 04 paź 2009, 14:08
Auto: kzj70
Kontakt:

Re: Wyciagarka - zlo konieczne?

Post autor: Pawel »

Chlopaki jak dobrze zamontować wciągarke,na co zwracac uwage.Właśnie kupiłem chinczyka i będe ją montował.

ODPOWIEDZ