OBD II w Toyocie i REV App

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: Pyrka »

Czy Toyota ma złącze OBD II (On-Board Diagnostic's System)? Mam co prawda stary, obdrapany, 10-cio letni telefon, ale znalazłem fajną aplikację do iPhone, która z tym złączem współpracuje i pokazuje na ekranie różne ciekawe rzeczy, mające związek z pracą silnika (m.in. kody błędów, ciśnienie, zużycie paliwa itd).
Film:

Aplikacja: http://www.devtoaster.com/products/rev/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 21:12 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem tagi YT.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: milczacy »

a ktoś wie czy TO zadziała w Hiluxie D4D ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18038
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: kylon »

Ma.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: milczacy »

a zadziała taki testerek z Conrada do sczytania błędów z Hila ?

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: Norick »

myśle że zadziała spokojnie( chociaż nie widziałem) Działają wszelkie ELM 327 z allegro. Ale większość diagnozuje tylko silnik. Łączą się z nim nawet te darmowe ale u mnie chwilowo błedów brak. Gniazdo OBD II jest pod kierownicą trzeba zdjąć pokrywe
Obrazek
Czekam na inny kabel i odpalę Techstream :D

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: Norick »

hollender brak edycji..te interfejsy występują na USB (trzeba stery instalować) na COM (RS232 nic nie trzeba instalować) i na sinozębnego. Więc do smarkfonów jak najbardziej

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: endurance »

Pomyślałem :)
podczas moich wycieczek jak się jedzie x km fajnie będzie fajnie zerknąć na parametry silnika, mój jarzynowóz nawet nie ma obrotomierza. Więc jak wspomniałem pomyślałem, wyszukałem ELM 327 zakupiłem 44pln + program Torque, a co od razu w wersji PRO za 15,70 :) Ucieszony, że będę monitorował jarzynowóz jak statek enterprise. I... wszystko podłączyłem i nic, wiadomo program na androidzie połączył się z ELM od razy, ale nie z ECU mojego cara, próby konfiguracji protokołów i ustawiania ramek i nic. Wsadziłem urządzenie do Nissana (afffeeee) zadziałało po 10 sekundach i fajnie wszystko fajnie i szybko wyświetla. I... wieczorkiem szukałem w necie jak to ludzie podłączają, no i okazało się, że nie da się, jeszcze rano zadzwoniłem do firmy profesjonalnej z tego typu rzeczami (pomyślałem po raz drugi) że może jest jakiś inny model, ale dostałem informację, że najtańsze urządzenia które połączy się z Toyotą to około 850pln ale nie jest bezprzewodowe i nie służy do "zabawy".
Chciałem tanio osiągnąć jakąś zabawkę, ale się nie udało, pomysły miałem nietrafiony. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie, nie chodzi mi o kasowanie błędów, ani o nic prof ot np. zwykłe obroty

pomysłowy inaczej
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Odp: OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: consigliero »

Mam kiwi coś tam i torque i nawet działa , tak więc możesz spróbować jaki będzie efekt w Twoim aucie, u mnie parametry pokazuje.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: LEX »

Wiele zależy od rocznika i kraju pochodzenia. W Europie uznano standard OBD2 za obowiązkowy dopiero po 2000r. a i tak z wieloma wyjątkami i upośledzeniami. W USA chyba od 1995r był obowiązek, przy czym niektóre modele Toyoty miały już pełne OBD2 od połowy 1994r.

Jeśli masz typową wtyczkę OBD2 i samochód po 2000r. to cokolwiek musi działać. Przecież po to wprowadzono to wszystko, żeby stworzyć standard a nie tak, że każdy model ma jakieś tam swoje sposoby komunikacji.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: endurance »

samochód produkcja 12.2004 wersja EUR, 2KDFTV
Przed chwilą testowałem na Yarisce, Loganach, Pandach i działa, więc pomyślałem, że coś może być z moim gniazdem, ale podłączyłem profesjonalny serwisowy komputer i działa.

Marku,
Jutro wyjeżdżam na wakacje więc po powrocie będę się odzywał.

nie oglądający parametrów
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

holomouse
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:19

Re: OBD II w Toyocie i REV App

Post autor: holomouse »

Mialem podobny problem, ale został rozwiązany przy pomocy forum :) LC 2005, wtyczka działa ale Torque nie łączy się z ECU - rozwiązaniem było zastosowanie aplikacji ELMScan, która obsługuje protokół, w ktorym gada nasze ECU.

ODPOWIEDZ