--parowanie szyb--zima

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: Heniu »

może pochłaniacz wilgoci pomoże?

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: Pyrka »

Dobry pomysł, w tej porównywarce można znaleźć i w proszku i elektryczne http://www.twenga.pl/dir-AGD,Oczyszczac ... cz-wilgoci

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: Kwiatec »

panowie jeżeli bez przyczyny (nie ma mokro na dywanikach, nie wsiadamy zmoknięcie do woza itp) parują notorycznie szyby to jest coś nie tak. np zapchany filtr przeciwpyłkowy, lub nieszczelność w karoserii np szyby lub jakiejś uszczelki itd. szuakjcie jak będziecie pewni że wody być nie powinno wilgoci.
ja mam na to swój sposób tzn owiewki heko na szyby. patent fajny bo podczas największej ulewy można sobie uchylić szybki i para sru :wink:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: fobos »

czaya pisze: nie pozbędę się wilgoci w aucie, bo używane zgodnie z przeznaczeniem, do tego cabrio z plandeką .........
Pod plandeką, to raczej ciężko o szczelność karoserii :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: Heniu »

W przemysłowych urządzeniach bywaja tzw osuszacze powietrza, zasada działania podobna jak w pochłaniaczu tylko zastosowano na wejściu dmuchawy filtr z granulkami które wchłaniją cząsteczki wody.
Owiewki w szybach są super , mam w 70-tce i jestem bardzo zadowolony.
I tak zadam głupie pytanie ale @czobi pewny jesteś że masz włączony obieg powietrza z zewnątrz?

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: czaya »

Jako że nie było na shellu płynu przeciwko żabom :wink: rozgrzałem samochód ma maxa wewnątrz, jak lód zszedł, umyłem raz jeszcze szyby i zostawiłem uchylone okna na noc.
No i nic nie zamarzło i nadal nie zamarza - ale nie zamykam szyb jak samochód parkuje :mrgreen:
działa 8)
fobos pisze:Pod plandeką, to raczej ciężko o szczelność karoserii :mrgreen:
ale można o to walczyć :mrgreen:

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: ktomek »

Hmm, a ja mam czyste szyby, a mi paruja
Oczywiście pomaga włączenie klimy, pomaga też otwieranie okien (zwłaszcza tylnych) ale jak jest zimno, to ze środka wyciąga mi całe ciepło i mi też jest zimno :wink:
Mam filtr p/pyłkowy - wymieniłem na nowy - nie pomogło, samochodu nie zalałem, jest szczelny, suchy
W nocy nie zamarzają mi szyby od środka, tylko w czasie jazdy jak się robi ciepło to para się osadza na szkle
I mnie to trochę już wkurza
Czy to jest problem wszystkich, czy szukać czegoś u siebie?
Parownik chyba nie jest zapchany, bo jak jeszcze było ciepło i odpalałem klimę to kapało pod autem ......

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: irko »

->

Jak w środku auta jest wilgoć np. z butów, uwalanych w sniegu, z mokrego ubrania to na szybach musi być para.
Szyba zimna, wilgoć paruje i skrapla się.
U mnie tez tak jest, pomaga włączenie klimy - potem jak szyba sie rozgrzeje jest ok.

A co do kapania z klimy latem - zawsze tak jest :D

Pozdr
IR

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: ktomek »

irko pisze: A co do kapania z klimy latem - zawsze tak jest :D
Przecież wiem, ale z tego wciągnąłem wniosek, że wężyk nie jest zapchany więc to nie woda ze skraplacza powoduje wilgoć we wnętrzu samochodu

No a co do parowania szyb, to jest to mój pierwszy tak dokuczliwy przypadek
W żadnym samochodzie nie miałem tego na taką skalę. Nawet chyba w maluchu mniej mi parowały, no ale tu może większe były szpary którymi się samochód przewietrzał :wink:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: realBiker »

Toja mi nie paruje wcale, no czasem jak na deszczu wsiadam to trochę, filtra kabinowego nie mam w pojeździe. Ale miałem kiedyś osobowe volvo i tam parowało niemożliwie. Filtra kabinowego też nie miał ale jak wybebeszyłem wszystko z pod deski to się okazało że cały parownik jest zabity kurzem, syfem i cholera jeszcze wie czym. No i powietrze nie miało jak przez to przepływać, cyrkularni nie było i parowało. Po wyczyszczeniu od razu dmuchawa zaczęła też mocniej dmuchać.

Awatar użytkownika
fazi1973
Posty: 399
Rejestracja: 10 lis 2014, 11:50
Auto: TLC 3.0 TD 1998r 1KZT-E J95
Kontakt:

Re: --parowanie szyb--zima

Post autor: fazi1973 »

Czesc mozesz powiedziec jaki parownik wyczyścić - chodzi o klimatyzację czy podszybie?! auto duzo stalo ostatnio prawie miesiac ale nic nie pomoglo, nie moge sie pozbyc zaparowanych szyb zwlaszcza w czasie i po deszczu.
pozdrawiam
Piotr

ODPOWIEDZ