Oczyszczanie wtrysku

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Oczyszczanie wtrysku

Post autor: Heniu »

Zakupiłem środek polecany przez wielu fachmanów do czyszczenia układu wtryskowego, firma Liqui Moly. Jest to butla 0,5 l do której według instrukcji nalezy włożyć zasilanie i powrót do tej butli i uruchomić silnik aż do całkwitego opróżnienia. I tu pytanie jak później odpowietrzyć pompę? podpiąć zasilanie i pompować ręczną aż pocieknie z powrotu? Silnik 2LT

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Możesz tak zrobić. Jeśli paliwo nie cofnęło się do baku z filtra to kilka pompnieć do stwardnienia pompki powinno wystarczyć. Jeśli się cofneło popmowanie może trwać wieczność. Ja używam wielkiej strzykawy do oleju w celu zassania paliwa do filtra. Czasem też trzeba poluzować przewody na wtryskiwaczach. Widać wtedy czy paliwo dochodzi do wtrysku czy nie.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Oczyszczanie wtrysku

Post autor: seburaj »

Heniu pisze:Zakupiłem środek polecany przez wielu fachmanów do czyszczenia układu wtryskowego, firma Liqui Moly. Jest to butla 0,5 l do której według instrukcji nalezy włożyć zasilanie i powrót do tej butli i uruchomić silnik aż do całkwitego opróżnienia. I tu pytanie jak później odpowietrzyć pompę? podpiąć zasilanie i pompować ręczną aż pocieknie z powrotu? Silnik 2LT
eeeeeee - czyli silnik chodzi na tym likłimoli aż do calkowitego wypalenia półlitrowej flaszki, hę :?:

znaczy musisz zglosic do US i odprowadzic akzyze od 0,5 litra paliwa :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Oczyszczanie wtrysku

Post autor: Heniu »

seburaj pisze: znaczy musisz zglosic do US i odprowadzic akzyze od 0,5 litra paliwa :mrgreen:
Hehe dobre o tym nie pomyślałem, jeszcze się za to nie wziąłem jak zrobie to napisze jakie są efekty jeśli wogóle jakies będą :roll: .A tak przy okazji zapowietrza mi się zbiornik paliwa , typowe objawy pssst przy odkręcaniu korka , od jakiegoś czasu jeżdże z popuszczonym korkiem. Odkręciłem obudowe w nadkolu i jedynie pojawił mi się jakiś zbiorniczek troche skorodowany i jeden przewód, czy aby dojść do odpowietrzenia zbiornika trzeba odkręcać zbiornik paliwa?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

W korku jest dziurka, która ma być drożna a nie zapchana :wink:

ODPOWIEDZ