Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: Cruiser »

Gdybym wiedział, ze ktoś będzie miał takie akcje, nie oddawałbym swojej kratki na złom. :-)
Kratka musi być zdemontowana w warsztacie, który ma do tego uprawnienia. Ja też się pospieszyłem, odkręciłem parę śrub u pojechałem do (nomen omen) Skody we Wrocku. Okazało się, że jest to bardzo "skomplikowana" operacja. Robienie zdjęć przed i po, oświadczenia itp. Sam demontaż to nic. Faktura od "specjalistów", którzy chyba pierwszy raz widzieli Land Cruisera na żywo, milion zaświadczeń, opłaty itd. O to chodzi, żeby proceder utrudnić. Akurat w Landzie oprócz papierologii nie jest to takie trudne.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: krystusg »

A jaki ma cel utrudnienie? W tym kraju wszystko musi być pod górę! Rozmawiałem z kilkoma stacjami (koniecznie okręgowa musi być) i tak naprawdę każdy mówi co innego. Jeden mi powiedział, że nie widzi problemu i, że oni też mają warsztat który ma uprawnienia do dokonywania zmian konstrukcyjnych pojazdów. :lol:
Ładnie to brzmi i pewnie tak jak piszesz pieczatki i opłaty non stop. Tylko czy jak on mi zaświadczenie wystawi o rzekomych zmianach czy Urząd M nie będzie podważał, że nie to nie owo nie sro...?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: rolkos »

Wystarczy że zakład ma odpowiedni wpis w PKD każdy warsztat może mieć. Zapytałem w stacji kontroli i odesłali mnie do pobliskiego komisu, mieli wpis w PKD, odkręcili te 8 śrubek i dostałem FV z zaświadczeniem. Zdjęcia robili tylko w stacji kontroli już po zdjęciu kratki. Też żałuję że oddałem kratkę po zdjęciu, teraz obciąłbym dół i byłaby idealna do zabezpieczenia bagaży przed przemieszczaniem w LC.

Paweł

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: krystusg »

rolkos pisze:Wystarczy że zakład ma odpowiedni wpis w PKD każdy warsztat może mieć. Zapytałem w stacji kontroli i odesłali mnie do pobliskiego komisu, mieli wpis w PKD, odkręcili te 8 śrubek i dostałem FV z zaświadczeniem. Zdjęcia robili tylko w stacji kontroli już po zdjęciu kratki. Też żałuję że oddałem kratkę po zdjęciu, teraz obciąłbym dół i byłaby idealna do zabezpieczenia bagaży przed przemieszczaniem w LC.

Paweł

W tym roku to robiłeś? Bo niby od tego roku się coś tam pozmieniało?

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: luk4s7 »

Kupta se pany taką kratkę Obrazek http://www.dopasujbagaznik.pl/akcesoria ... -bagaznika

Mam i robi jak trzeba. Długo szukałem prostego, taniego i rozwiązania.
Oczywiście nie ma wytrzymałości jak te "ciężarowe" które wywaliliście ale torba nie wpadnie do środka przy hamowaniu.

Przy okazji - mam kratkę od 150'tki wraz ze wszystkimi mocowaniami, śrubami itd. Chciałem przerabiać pod 90'tkę ale już mi przeszło. Ktoś zainteresowany?

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: krystusg »

A do 120 będzie pasowała?

Awatar użytkownika
Bestia
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2017, 10:15
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: Bestia »

Ja też chcę przerejestrować ciężarowy 5 miejscowy na osobowy 5 miejscowy. Na stacji diagnostycznej chcą świadectwo homologacji, że auto było kiedyś osobowe i jest to przywrócenie. Toya ma 17 lat i jestem 7 właścicielem :/ w salonie Toyoty w Olsztynie rozłożyli ręce i nie mogą pomóc. Samochód kupiłem bez kratki i teraz mam problem, bo ani to ciężarówka ani osobówka :/

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3393
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: luk4s7 »

krystusg pisze:A do 120 będzie pasowała?
Nie wiem. Kształt kraty raczej z grubsza tak, jak pasuje do J9 (samej kraty nie musiałbym ciąć). Tyle że mocowania mogą niezbyt pasować. Do J9 trzeba by je przerobić więc do J12 raczej też.

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: waldek_BB »

Bestia pisze:Ja też chcę przerejestrować ciężarowy 5 miejscowy na osobowy 5 miejscowy. Na stacji diagnostycznej chcą świadectwo homologacji, że auto było kiedyś osobowe i jest to przywrócenie. Toya ma 17 lat i jestem 7 właścicielem :/ w salonie Toyoty w Olsztynie rozłożyli ręce i nie mogą pomóc. Samochód kupiłem bez kratki i teraz mam problem, bo ani to ciężarówka ani osobówka :/
u mnie wyglądało to tak - miałem jako ciężarówkę, sam zdemontowałem kratę oraz jej mocowania z podłogi i dachu (tu trochę się nie dogadałem bo to na stacji mieli robić i trochę pomarudzili), zrobili fotki bagażnika "bez ciężarówkowych cech" i do kasy z ~180zł, a z zaświadczeniem od nich do wydziału komunikacji i tyle, nikt nie chciał świadectw homologacji - chyba gdzieś mam nawet papier potwierdzający ta zmianę:)

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: krystusg »

waldek_BB pisze:
Bestia pisze:Ja też chcę przerejestrować ciężarowy 5 miejscowy na osobowy 5 miejscowy. Na stacji diagnostycznej chcą świadectwo homologacji, że auto było kiedyś osobowe i jest to przywrócenie. Toya ma 17 lat i jestem 7 właścicielem :/ w salonie Toyoty w Olsztynie rozłożyli ręce i nie mogą pomóc. Samochód kupiłem bez kratki i teraz mam problem, bo ani to ciężarówka ani osobówka :/
u mnie wyglądało to tak - miałem jako ciężarówkę, sam zdemontowałem kratę oraz jej mocowania z podłogi i dachu (tu trochę się nie dogadałem bo to na stacji mieli robić i trochę pomarudzili), zrobili fotki bagażnika "bez ciężarówkowych cech" i do kasy z ~180zł, a z zaświadczeniem od nich do wydziału komunikacji i tyle, nikt nie chciał świadectw homologacji - chyba gdzieś mam nawet papier potwierdzający ta zmianę:)
A kiedy to robiłeś w tym roku czy jakiś czas temu?

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: waldek_BB »

obawiam się że ze dwa lata temu - czas szybko leci :/

AbuAliHussain
Posty: 84
Rejestracja: 04 paź 2016, 00:31
Auto: J120
Kontakt:

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: AbuAliHussain »

Ode mnie też nie chcieli żadnych świadect homologacji

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: krystusg »

AbuAliHussain pisze:Ode mnie też nie chcieli żadnych świadect homologacji
A ty AbuAliHussain' ie kiedy to rejestrowałeś? Pytam bo przepisy zmieniają się szybko więc interesuje mnie temat raczej świeży czytaj tego roczny.

Awatar użytkownika
Bestia
Posty: 19
Rejestracja: 16 lip 2017, 10:15
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: Bestia »

Właśnie dostałem maila od Toyota Motor Poland z duplikatem wyciągu ze świadectwa homologacji i ładnym pismem do wydziału komunikacji :D o treści:
"Zaświadczam, że samochód m-ki Toyota model Land Cruiser Prado 4x4, oznaczony numerem
nadwozia JT111GJ9500161XXX uzyskał w pierwszym etapie kompletacji krajowe świadectwo
homologacji , nr 1813, jako pojazd osobowy, 5-miejscowy.
W związku z tym potwierdzam, iż technicznie można przywrócić pojazdowi jego pierwotną
postać samochodu osobowego-terenowego , zgodnie z opisem technicznym przywołanego
świadectwa.
Pojazd ten również posiada fabrycznie umieszczone punkty do zamocowania siedzeń dla
pieciu pasażerów oraz punkty do kotwiczenia pięciu pasów bezpieczeństwa.
Przywrócenie pierwotnej postaci odbywa się po okresie eksploatacji tego samochodu jako
ciężarowego-terenowego, w kategorii N1 (wg. świadectwa homologacji nr 1813-03)."

Teraz zobaczę czy mając to już w ręku będą dalej tego samego zdania na stacji kontroli pojazdów czy wymyślą coś innego ;)

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Przerejestorwanie KJ90 z 2 na 4 lub 5 - osobowy

Post autor: krystusg »

Coś płaciłeś za to zaświadczenie? Gdzie to można uzyskać w autoryzowanym salonie czy wysyłałeś pismo gdzieś do Toyota Polska?
Informuj po wizycie w wydziale komunikacji ok ?

ODPOWIEDZ