Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: seburaj »

Kobra, zejdź na ziemię...

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: nieludzki »

panowie proszę przestańcie!!!
powoli zaczynam łapać doła, jeszcze troszkę i wpadnę w depresję...
przez wiele miesięcy zastanawiałem się jakie auto terenowe kupić... zasięgałem języka tu i tam... przerobiłem tematy: Disco, Patrol, Jeep i w końcu usłyszałem:"... chcesz mieć najmniej problemów kup Toyotę, nie będzie to tani zakup, części dadzą ci nieźle po kieszeni ale jak już zrobisz wszystko co wymaga interwencji sprytnego mechanika to masz dużą pewność że nie rozsypie ci się jakiś element zaraz po zjeździe z promu na początku wyprawy..."

miesiące poszukiwań, niemałe pieniądze za auto, tygodnie w warsztacie, problemy z częściami, jeszcze większe problemy z dozbrojeniem, portfel odchudzony na max-a a Wy mi tu piszecie że kupiłem przereklamowaną kupę żelaza istniejącą na rynku jedynie dzięki fantazjom kilku ToyoFanatyków...

idę sobie przepisać Prozac i łyknę przynajmniej podwójną dawkę zanim znów zajrzę do tego tematu...

PS Deprim już nie działa nawet w połączeniu z całym listkiem Spox-u...

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: cosi »

RobertK. pisze:Niestety w tej zabawie skończyły się czasy uniwersalnych samochodów, bo nie ma takiego auta ani marki która seryjnie będzie jednocześnie zajebistą wyprawuwką, przeprawówką i autem do szybkościówek i do tego będzie mało palić i jeszcze się nie psuć :mrgreen:
A Hilux to co? :mrgreen:

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: RobertK. »

cosi pisze:
RobertK. pisze:Niestety w tej zabawie skończyły się czasy uniwersalnych samochodów, bo nie ma takiego auta ani marki która seryjnie będzie jednocześnie zajebistą wyprawuwką, przeprawówką i autem do szybkościówek i do tego będzie mało palić i jeszcze się nie psuć :mrgreen:
A Hilux to co? :mrgreen:
Legenda i faktycznie nie......bliwy, w sumie jeżdżę młodszym bratem i szczerze nie wierzyłem, ale się osobiście przekonałem. :D
1000 km do domu uszkodzona wiskoza, chłodnica, upał, a jednak do domu dowiozło :mrgreen:
Obrazek
Natomiast powiedzmy na Magamie jakoś sobie nie wyobrażam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 456
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: Meris »

komu tam niepodobisia 35" na toykach ? :lol: juz 10 lat tak jezdza duzym HJ61, 2/3 tego jesze i z SOA... komfortnie, na wyprawy pszez Krym i Karpatski Kordon, (naczytalamsie jaka straszna Pszelenc Legionuw, a je na atekach s HDJ80 pszejechalem bez problemu) :) ... na wyscigi w klasie TR2 i co - zawsze wracalem na wlasnych kolach, mialem 3 razy urwany pszegub (perszy raz z glupoty, drugi - tanio kupilem pszegub, tszecy - wyjebalamsie pszed innymi) ... :) resora kilka razy lamalem, bo otboinika niezalozylem... i to tyko faktor kierowcy byl winien a nie slabe meisco toyki...

czensto i u nas zalamanie toiki wyglionda tak - auto drogie, facet z grubo kaso, a w glowie tyko asfalt i mazenie wszystkiem pokazac co za auto ma... i takiemu wszystko lamisie i psujesie... :)

Ilie gadalam z poliakami na wyprawach w Litwie, kture na LR zapakowane tu byli - to wienksosc mazy miec toyke, ale som escze drozsze u was nizu nas....
U nas wygrywajo TLC, Suzuki samurai, NP, Daihatsu Rocky.... w lzejszej klasie standartowj MP, i inne parkietowe... a jakisc LR Disko czy defender, MBG, Jeep, Opel, NT po sezonie czy pul prub scigania znikajo wogulie z areny... ale zawse pojawasie nowy i kszyczi, ze da w kosc toytam :) moze i dajie na etapie, ale potem idzie na zlom, a TOYOTA dalej walczy... :)

Niemuwia, ze inne som gorsze, muwia za siebie, ze TLC daje radosc tam, gdzie inne walczo ze sobo w naprawach...

twardy
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2009, 22:19
Auto: LJ70, KZJ95L, Chimi
Kontakt:

Re: Jesienny Rajd Coyotów - 13.12.2009

Post autor: twardy »

francek pisze:(...) gów....ne mosty.
Do pojazdówek na żwirowniach, lekkim błotku czy po wydmach jak najbardziej.(...)
a tam zaraz gówniane, przyjęły 35 z blokadami i beadlockiem i działają. Fakt że lekko po błotku, głównie jakieś popierdółki typu Zmota...

:mrgreen:

onasz
Posty: 543
Rejestracja: 03 kwie 2009, 16:29
Auto: Chwilowo brak
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: onasz »

Nie dawno był podobny temat można by je połączyć
http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=46&t=2841

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: seburaj »

emsi pisze:Toyota jest najlepsza (może nie wytną).
taaaa
a zwłaszcza najlepsza jest i chwały godna polityka cenowa koncernu na T. w kwestii części zamiennych :roll: :| nasuwją mi sie zwroty mocno, hmmm, nieparlamentarne...

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: francek »

U Was na Litwie to widziałem tam Terrano na 35, który też wygrywał rajdy i co :?: :mrgreen: :mrgreen:
Na tej podstawie powinnismy twierdzić, że Tyran to mega off pojazd .....
Nie zmienia to generalnego obrazu sprawy Toyoty.
Nędza Panie. Nieruchliwy klamot, na słabych mostach, z mega drogim i trudno dostępnym serwisem.
Mam paru kolegów w Kownie, którzy mają podobną opinię o HZJ-cie bodajże i 35 calach.
Ja mam chyba jakiegoś niefarta, że co poznam kogoś to nie za bardzo jest zadowolony ..... :mrgreen:
Ale nie, ale nie poznałem kiedyś w Zakopcu fanatyka, który ciągnął części do swojej Toyki z całego świata- włożył w nią z 5 dych i dalej był mega zadowolony. Prawdopodobnie przy okazji internetowych zakupów zanabywał również Prozac :mrgreen:
Na codzień ów jegomość poruszał się Nivą :wink: bo taniej jak usłyszałem.

Jak już kiedyś będę duży i bogaty to zrobię taki wernisaż:

Weźmiemy 1 Gelendę i 1 Toykę i zrucimy to z jakiegos mostu do Wisły
ale będzie ubaw ........ :mrgreen:
Potem przyjadą ekooszołomy i mnie zaaresztują za zatrucie środowiska rybno-ptasiego :mrgreen: :mrgreen:

Dobry przedświąteczny temat się zrobił :lol:

twardy
Posty: 88
Rejestracja: 04 lis 2009, 22:19
Auto: LJ70, KZJ95L, Chimi
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: twardy »

To w nadchodzącym roku leci gela i toya z mostu. Trzeba tylko miasto ustalić czy woda ma być rwąca czy majestatyczna. Jaja będą jak śmietniki okażą się niezatapialne i szczwany plan szczeznie

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: RobertK. »

Francek nie myślałeś coby zanabyć takowego sprzęta jak w górach do zrywki drzewa używają....normalnie wszędzie wjeżdża, bezawaryjny pewnie by był :mrgreen:
Jakbyś takim Zmotę wytyczył toby dopiero se głowy do d....y wsadzali :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: Kwieczor »

A ja kupiłem Toyotę, BO:

1. Bardzo lubię tą markę (w każdym praktycznie segmencie mają jakieś pionierskie albo kultowe auto (MPV - Previa, SUV - RAV, Sport - Supra, MR2)

2. Miałem w historii 6 toyot (3 służbowe, 3 prywatne) i tylko raz RAVKA służbowa mnie zawiodła, bo była partacko naprawiona po lekkim dzwonie i zwarcie szło gdzieś na masę.

3. Mimo, że wieszamy na ASO psy, to i tak w porównaniu np. z ASO FORD, czy OPEL - inny świat: nie dlatego Tototy są bezawaryjne, bo są, tylko dlatego, że dobre ASO dużo bardziej się przykłada podczas przeglądu, by usterki wykryć i usunąć w początkowej fazie.

4. Autka 4x4 toyoty są naprawdę uniwersalne - ja np moim hilem woziłem gruz, żwir luzem, płyty betonowe i ziemię do ogrodu, w wolnych chwilach jechałem w błocie się potaplać (tak lajtowo, co najwyżej do krawędzi drzwi) - a potem karcherek, garniturek i na spotkanie do klienta lśniącą czarną taczką...

5. Auta są naprawdę wdzięczne do delikatnego motania, i może jako przeprawówki są i lepsze marki - ale wtedy już tylko ze znaczka na masce, bo cała reszta to i z 5 różnych marek może pochodzić, a Toyę seryjną dobrze obuć, lekko dźwignąć, dołożyć szpejo z przodu i z tyłu zamiast fabrycznych zderzaków - i naprawdę można nieźle się pobawić (choć niekoniecznie podium w pucharze Polski, ale zawsze)

6. Jako fresh user inne marki 4x4 (Pajero), po jazdach próbnych innymi wynalazkami do których się mierzyłem (Disco, Patrol) - sorry, ale nie wiem, jak to Toyota robi, że może mieć spalanie na poziomie 8-9 litrów z silnika 2,5 TD, a u innych to się od 12 zaczyna...

... to na tyle długiej litanii - słowem: Toyota - BO LUBIĘ !

wszystko
K.

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: cosi »

Kwieczor pisze:
3. Mimo, że wieszamy na ASO psy, to i tak w porównaniu np. z ASO FORD, czy OPEL - inny świat: nie dlatego Tototy są bezawaryjne, bo są, tylko dlatego, że dobre ASO dużo bardziej się przykłada podczas przeglądu, by usterki wykryć i usunąć w początkowej fazie.
hmmm... pierwszy kontakt z ASO zakończył się dla mnie traumą, kolejne trzy też. A że lubię swoją taczkę to musiałem poszukać kogoś kto się nią dobrze, jeszcze w okresie gwarancyjnym, zaopiekuje. Mam nadzieje, że znalazłem (z pomocą klubowiczów). Czekam aż zrobię te 100 tyś. i nasze drogi się rozejdą.
Uważam, że w Polsce NAJGORSZYM ogniwem w łańcuchu Toyoty jest ASO (bo sprzedawców mają super). Po drugie o TMPL nie najlepiej świadczy dłuuuuuuuuuuuugi brak Hila 3.0, gdzie u "braci" za Odrą daaaaaaaawno sie pojawił. Ale rozumiem że za odrą to palmy kwitną, a u nas biały niedźwiedź na ulicy nikogo nie jest w stanie zaskoczyć.

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Jesienny Rajd Coyotów - 13.12.2009

Post autor: BigU »

francek pisze:
BigU pisze:
francek pisze:Toyota generalnie nie nadaje się do terenu :mrgreen: W sensie takim jakim ja rozumiem teren rzecz jasna. Jest za ciężka, ma za słaby silnik i gów....ne mosty.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Franc!!! cieszę się ze Toyota dała ci w DU.PĘĘĘ :D :D te marki które wymieniłeś mogę na wstecznym zrobić, oczywiście bez laplanderów i innych Wych,ujek, scigam się ciężką krową i nie wiem o czym ty bredzisz :D uważam ze raz zrobiona Toya bedzie lepiej robić w terenie jak te popierdułki ktore wymieniłeś


Wszystkie Cip.... mają Jeepy :D

z wielkim Szacunkiem dla kierowników tej marki, mam wielu kolegów w jeepach i znają moją opinię na temat tej marki :D wytyczyłem kiedyś 70 tką trasy dla tych Je... i co !??? jak myślisz :mrgreen: dodam ze 85% było zmotanych na maxa 8)

Po pierwsze zrób :mrgreen:
Bo jak na razie to tylko słyszę a widzę kupę zamiast wyników Twojej wspaniałej Toyoty

Po drugie nie mam Jeepa :mrgreen:

Po trzecie ani na rajdach czy imprezach przeprawowych ani na trophy ani na sportowych nie widuję często Toyek na pudle :mrgreen: :mrgreen: coś w tym musi być :mrgreen: :mrgreen:

@Meris- Nie bredź proszę o 35 calach w Toyocie bo to jest śmieszne już z lekka.
Osobiście znam 3 HDJ-ki które się rozpadły pod takim kołem :roll: oraz jednego HZJ-ta w tym też coś musi być.

Mnie to bawi - Wy się jeżycie i w tym też coś jest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1. co mam zrobić, bo nie wiem :mrgreen:

2. jak na auto ze śmietnika ( Toyota) to ja jestem bardzo zadowolony z tego co ona potrafi i mam w niej czystość rasy :mrgreen: nawet blokad nie wkładałem i nie mam, blokady są dla fachowców ja cienki bolek jestem, dałem jej sprężyny amory i klatkę reszta to orginał ! no i ta waga :mrgreen: o Tonę byłem cięższy od tych z którymi się ścigałem :mrgreen: więc myślę ze pie..... farmazony kolego :wink: :D :D

3. widzisz, jak srasz pod siebie to widzisz kupe a nie wyniki :mrgreen: ja chciałem zobaczyć jak to się Batorym pyci w terenie :D i co zobaczyłem !???? ze jest to świetne auto i daje radę w ORGINALE !!!!! tak ze zmoty robią kupę jak widzą ze wpisuje się na rajd :D szkoda tylko ze Białą już nie będę się ścigał :| lecz cieszę się z miejsc które razem z NIĄ zdobywałem :D 4 , 4, 7, 3, 3, i 54 w DW więc daj mi drugi samochód Który ma Czystość RASY i daje tak Radę w TERENIE :mrgreen: :mrgreen:

Toyota nie rychliwa ale zawsze sprawiedliwa :D ciebie Toyota nie lubi :mrgreen:

moja Toya zapierdziela na 36" i to też z dupy opowiadasz bajki :wink: :mrgreen:

pozdrowienia od Toyoty i od biga dla Francka :wink: :D

BigU
Posty: 1016
Rejestracja: 19 paź 2008, 16:12
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Świąt czyli dlaczego Toyota jest lepsza

Post autor: BigU »

Meris pisze:po sezonie czy pul prub scigania znikajo wogulie z areny... ale zawse pojawasie nowy i kszyczi, ze da w kosc toytam :) moze i dajie na etapie, ale potem idzie na zlom, a TOYOTA dalej walczy... :)
i widzisz Francek :wink: Meris powiedział tu całą prawdę o Toyotach :D

ODPOWIEDZ