Ku przestrodze !

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Ku przestrodze !

Post autor: czobi »

ciemnota jezdzi chiny produkuja ytby propaguja.
przez ostatnie 4 lata zadzialo sie przypadkow 400% wiecej niz przez 10 poprzednich.
a apki na kinetyka ni ma....

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2522
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Ku przestrodze !

Post autor: kpeugeot »

i to jeszcze w Polsce

auto mocno wklejone tylko windą można wyjąć

kinetyk to się przydaje ale w zimie

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18050
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Ku przestrodze !

Post autor: kylon »

Z całym szacunkiem ale to głupota wyciągającego i wyciąganego. Na kinetyka za bardzo auto było wtopione a po drugie lenistwo bo wyciągające auto miało wyciągarkę. No ale teraz każdy kto ma auto ma szkołę jazdy w terenie więc nie będę się wypowiadał.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Ku przestrodze !

Post autor: Addams »

Nie mam co prawda szkoły jazdy w terenie :wink: ale coś chyba demonizujecie trochę kinetyka. Głupota obydwoch panów polegała głównie na nieznajomości stopnia przegnicia karocy :wink:
Na kinetykach szarpią się na rajdach naprawdę mocno wklejone auta z wyczynu, tylko wiedzą za co się szarpią, no i niekoniecznie od razu na pełnym gazie (zresztą co to niby znaczy w Landrowerze :mrgreen: )

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8463
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Ku przestrodze !

Post autor: Rokfor32 »

Sporo zależy od okoliczności. Ja już miałem taką sytuację, gdzie z mojego kinetyka, długości 15m, zostało pięć. Węzeł (bo był zapinany w taki sposób z dwóch powodów - żeby było wiadomo gdzie strzeli - no i jak już strzeli to nikt nie będzie zaplatał pętli, jak zimno, pada i wieje ... :wink: ) powodował skrócenie liny każdorazowo o metr - a to oznacza - że ta lina ja JEDNEJ akcji strzeliła 10 razy.

Ale - węzeł osłabia - więc i energia strzału mniejsza. Teoretycznie o połowę - co w przypadku kinetyka 25T i tak daje sporą siłę uciągu, większą niż wyciągarka. A lepiej, żeby padła lina, niż wyrwało zaczepy.

U nas się nie używa tak długich lin - ale na 15m, jak jeszcze była cała, to, pomimo osłabienia węzłem, holownik wracał "powietrzem". Dosłownie. Na krótszej już tego efektu nie było.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Ku przestrodze !

Post autor: seburaj »

nie szarpię kinetykiem nikogo, kogo nie znam - to raz
a nawet jak znam, to dzielę na tych którzy oporządzają auta w zaufanym warsztacie (coraz ich mniej) i tych "drugich"... tych drugich też nie szarpię ;)

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Ku przestrodze !

Post autor: MaxLux »

A ja wywalilem kinetyka z auta - na wszelki wypadek zeby nie kusilo ...

Cosik mi sie widzi ze moje 2 urwane dyfry to przez ciagniecie kinetykiem kogo popadnie :?

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: Ku przestrodze !

Post autor: Alban »

Witam.
Tam kinetyk nie zawinił tylko albo (tak jak ktoś wcześniej napisał) zgnilizna, co w przypadku Discovery nie jest niczym dziwnym... Albo! Źle zamocowany zderzak np. na śrubkach z plasteliny lub na za małej ilości śrubek, lub na innym partactwie motającego.
Ja szarpałem cysternę TIRa po śniegu i wklejone inne syfy po klamki i jakoś nikomu nic nie odpadło.
Zdrowy rozsądek i znajomość stanu technicznego pojazdów (holującego i holowanego) to podstawa bezpieczeństwa. Wszystko zależy od warunków. W jednym przypadku jest lepszy kinetyk w innym wyciągarka a jeszcze w innym wystarczy łopatka...

Limbo
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:43

Re: Ku przestrodze !

Post autor: Limbo »

podczas takiego szarpania zginął mój kolega, gdzie wyrwany hak wpadł do Patrola przez szybę tylnych drzwi, przeszedł przez dwa zagłówki i roztrzaskał kierowcy głowę, Śmierć na miejscu :(

Limbo
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:43

Re: i znów kinetyk zabił ludzia :(((

Post autor: Limbo »

znam ten przypadek bardzo dobrze z Isuzu wyrwany został hak który wpadł przez tylną szybę, fakt ze patrol dość energicznie szarpał:(

ODPOWIEDZ