Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 13 lis 2018, 18:48
części toyota

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: KZJ95
Z racji, że miałem kolizję z koniem, potrzebuję maskę najlepiej w kolorze zielonym i przedni lewy reflektor.

Możliwe, ale to się okaże jak otworze komorę silnika, na razie boję się, że jej nie zamknę, a mam 300 km do domu, że będzie do wymiany również lewy, przedni kierunkowskaz i grill.

Klubowicz
Awatar użytkownika

Temat przestał być aktualny.
Prosze moderatora o usunięcie.

Awatar użytkownika

Z koniem?
Szkoda usuwać, bo to raczej niespotykana sytuacja. Napisałbyś jak to się stało?

Klubowicz
Awatar użytkownika

Trasa nr 58, kierunek ze Szczytna do Ruciane-Nida, ładny kawałek prostej drogi przez las. Nagle z leśnej drogi wybiega osiodłany koń w stylu araba, bez jeźdżca. Zaczynam hamować z pedałem w podłodze, a koń przyśpieszać. Niestety, zabrakło ze 2-3 metrów. Na szczęście, nie jechałem szybko i na szczęście nie jechałem osobówką.
Obrazek
Co się okazało. Koń/kobyła wystraszyła sie upalającego w lesie samochodu. Zrzuciła włascicielkę i poszła w kierunku stajni. Przed asfaltem przyśpieszyła, bo stępa kopyta jej się ślizgają na asfalcie więc nauczyła się, że takie sytuacje bierze się galopem.
Na szczęście, byliśmy na tyle wysocy, że cały impet poszedł na maskę więc i koń wyszedł z tego tylko z otarciami, i niewielkimi zadrapaniami.
Tu na zdjęciu kobyła z panią ze stajni, która dobiegła do miejsca zdarzenia jako pierwsza/
Obrazek
Właścicielka kobyły ma najgorzej, bo ma zbite biodro, kość ogonową i 2 tygodnie zwolnienia lekarskiego. Do tego policja wlepiła jej mandat za nienależytą opiekę nad zwierzęciem. Do tego, brak ubezpieczenia zarówno konia jak i OC włascicielki stawia ją w sytuacji dość niemiłej finansowo, a i mnie też.
My bez strat moralnych i zdrowotnych. Samochód mechanicznie tez nie ucierpiał, choć bałem sie o chłodnicę.
A, i na wesele zdążyliśmy dojechać, budząc sensację wśród innych gości.
- Co oni takim poklejonym gratem przyjechali!? - dało się słyszeć tuż przed uroczystością. Wesele było bardzo międzynarodowe (goście z 4 kontynentów) - Lexusy, Mercedesy, Bentleje itp. Także tego :)
Kupiłem już maskę, lampę i atrapę przez Allegro. Przedni pas ponoć ma lekkie odkształcenie, które można bez problemu wyprostować.

Awatar użytkownika

Ale historyja!
Gdybyś jechał małym, to faktycznie mogłoby się skończyć słabo. Duże zwierzaki wpadają do aut razem z szybą.
Koło Rucianego trzeba uważać zwłaszcza na dzikie. Konia bym się jednak nie spodziewał.

Awatar użytkownika

Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Akcja z koniem wyjątkowa. Nadaje się na część scenariusza do filmu.
Polecam wszystkim jednak ostrożność ze względu na obecną ruję u dzikich zwierząt. Kozły potrafią wybiec w środku dnia z kukurydzy na drogę. Ostatni wypadek z danielem i terenówką też daje dużo do myślenia. Ostatnie 2-3 tygodnie obserwuję nasilenie takich akcji.

Awatar użytkownika

Z koniem znam historię opowiedzianą przez szefa serwisu Toyoty z Olsztyna kilkanaście lat temu. Stała u nich pod płotem pognieciona Corolla. Powiedział mi, że przebiegł po niej wzdłuż spłoszony ogier. Pogniótł wszystko. Maskę dach i tylną klapę. Szyby też poszły, a nawet deska rozdzielcza.

Awatar użytkownika

Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Pod Wrocławiem mamy bardzo kulturalne łosie. Gustują na szczęście tylko w markach z innymi dzikimi zwierzętami w logo.

http://www.radiowroclaw.pl/articles/vie ... go-ZOBACZ#

Awatar użytkownika

Oj te są ogromne. Znajomy się pocałował z takim swoim Freemontem, a samochód tez mały nie jest. Niewiele brakowało, żeby wpadł mu do środka

ObrazekObrazek
Obrazek

Klubowicz
Awatar użytkownika

Cud, że się to nie skończyło fatalnie!

Klubowicz
Awatar użytkownika

Gdyby ktoś chciał maskę od landkruzery z odciśniętym zadem konia i kawałkiem brzucha, oddam za piwo.
Można sobie z niej zrobić lampkę nocną, albo powiesić na ścianie w pokoju. To ładne jest i gustowne. Wymaga umycia.
Dostępna jutro, odbiór osobisty.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]