Tundra Akademii Morskiej w Gdyni

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Tundra Akademii Morskiej w Gdyni

Post autor: LEX »

Oj coś za bardzo po polsku marudzicie. Z jednej strony narzekania, że tu jest tak buro, wsiejsko i smutno a z drugiej strony jak ktoś wyskakuje z fajnym pomysłem to gadanie, że bajery bez sensu. Ja tam wolę, aby jakaś instytucja miała takie Tundry a nie ruskie amfibie sprzed 40 lat. Wolałbym też, aby drogówka miała Supry albo 350Z a nie Skody. Włoska policja ma nawet Lambo.

Ja też nie wiem do końca jak wygląda homologacja na sprzęt z USA, ale przecież amerykańskie samochody są robione pod standardy DOT (department of transport) i podczas importu do UE nie trzeba robić homologacji. Wiele innego sprzętu (opony, zderzaki, elementy karoserii, zawieszenia itd.) też ma homologację DOT i spokojnie to jeździ w Europie.

No ale mniejsza z tym. Zabawka jest fajna. Mogliby zrobić tego więcej.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Tundra Akademii Morskiej w Gdyni

Post autor: jezus »

Po udanym prototypie ....mieli pomyslec o ośmiu kolejnych..... :mrgreen: ........ ale zabawka i tak fajna...i te 380 koników...z 5.7 .... :twisted:

gajson
Posty: 20
Rejestracja: 06 lut 2011, 21:48
Auto: hdj80
Kontakt:

Re: Tundra Akademii Morskiej w Gdyni

Post autor: gajson »

kolejny projekt naukowy typu miś :| http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... sJg#t=652s" onclick="window.open(this.href);return false;
:mrgreen: sam przy jednym pracuję , dwa lata już trwa... , kilka mniejszych naukowych projektów też pewnie wdrożą przy okazji :mrgreen: :? na wystawach różnych pokażą , może coś jeszcze wymyślą , szlag normalnie trafia na co idzie kasa państwowa...

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Tundra Akademii Morskiej w Gdyni

Post autor: Kwieczor »

no właśnie w tym problem - jeszcze niech by Panowie coś stworzyli od zera praktycznie (jak ci Rosjanie) - byłbym pod mocnym wrażeniem - a tak - OK, fajna zabawka poskładana z części dostępnych w US...
takie "pimp my ride" w naukowym wydaniu :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tundra Akademii Morskiej w Gdyni

Post autor: kylon »

A co w tym złego, że poskładane z części -tańsze w związku z tym i budowa trwała kilka miesięcy a nie lat.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Tundra Akademii Morskiej w Gdyni

Post autor: LEX »

Kwieczor, ale wszystkie samochody składane są z części... Jak odbierasz Toyotę z salonu, to też jest ona złożona z części. Nie trzeba robić czegoś od zera skoro baza jest dobra. Poza tym czytałeś specyfikację tego rosyjskiego pojazdu? Widziałeś jak to w środku wygląda? Sprawdzałeś jaki to ma silnik i jaką skrzynię? No to poczytaj:

Samochód waży 1400kg, więc bardzo lekki, nie wygląda to na typową drabinową ramę i karoseria pewnie z włókna szklanego. Niedobrze
Silnik VAZ 2130 ma pojemność 1.8 i zawrotną moc 82 koni. Chyba nie sądzisz, że podjedziesz tym pod jakąś górkę.
Skrzynia manualna, brak reduktora w standardzie, brak blokad w standardzie. A jeśli zamówisz, to pewnie też to będzie VAZ
Prędkość maksymalna 80km/h
Zdjęć wnętrza celowo nie ma na stronie, ale ja znalazłem w necie. Zgadnijcie dlaczego nie ma...

A więc ten Viking już nie wydaje się taki fajny. Wolę tę Tundrę.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Tundra Akademii Morskiej w Gdyni

Post autor: Kwieczor »

Lex - nie chodzi mi o to, że on taki fajny, tylko że można spróbować zrobić coś więcej, niż aplikację kilku kitów za granty.
Co do tundry - super, to auto moich marzeń i tak dalej - z tym własnie motorkiem
bardziej mi smutno z powodu, że u nas się robi z tego projektu spory show, a jak się podłubie na US / AU forach - ludzie podobne rzeczy w garażach robią :)
i najważniejsze - kwestia przeznaczenia - jeżeli to ma być showcar - super, niech będzie, podoba mi się, - jeżeli ma miec praktyczne zastosowanie w ratownictwie - to jak już ktoś pisał - lepiej było za tą kasę 5 pontonów morskich + suzuki za holowniki ;)

ale każdy ma swoje zdanie i nie moja w tym rola, by innych przekonywać do mojego

gajson
Posty: 20
Rejestracja: 06 lut 2011, 21:48
Auto: hdj80
Kontakt:

Re: Tundra Akademii Morskiej w Gdyni

Post autor: gajson »

nowe fotki , pływa jednak , fajnie się bawią :mrgreen:
http://www.expedycja.pl/?section=102&gall=506" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Tundra Akademii Morskiej w Gdyni

Post autor: Transporter »

Kopci jak Batory ;) po komendzie Cała naprzód

ODPOWIEDZ