LC 150 usterka lusterka lewego.

Moderator: luk4s7

qwazar
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 18:29

LC 150 usterka lusterka lewego.

Post autor: qwazar »

Witam szanowne grono.

W moim LC 150 ktoś na parkingu niechcący odgiął lusterko w stronę maski samochodu.
Teraz kiedy rozkładam lusterka, lewe nie zatrzymuje się w prawidłowej pozycji, tylko przekręca się do przodu w kierunku maski.
Kiedy zatrzymam go ręką staje w miejscu, ale przy ponownym rozkładaniu znowu idzie do przodu.
W serwisie stwierdzili, że trzeba lusterko wymienić na nowe, a koszt to ponad 3 700 zł.

Czy jest szansa naprawy lusterka i jak je zdemontować?

Z góry dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC 150 usterka lusterka lewego.

Post autor: kylon »

Moim zdaniem jest choć nigdy tego nie robiłem. A nawet jak nie to lusterko jest do ogarnięcia o wiele taniej. Na allegro od 699 pln np.

qwazar
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 18:29

Re: LC 150 usterka lusterka lewego.

Post autor: qwazar »

Jedyne które znalazłem było za 1200 zł.
Przypuszczam że jest tam jakaś forma blokady, która uległa złamaniu.
Pewnie da się to naprawić, tylko jak je rozebrać?
Od środka jest zaślepka i tam pewnie wkręty mocujące.
Mogę ją delikatnie podważyć?

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: LC 150 usterka lusterka lewego.

Post autor: hetman »

Tu jest napisane jak zdjąć i rozebrać - linki do serwisówki. Niestety po angielsku.

http://www.pradopoint.com/archive/index ... 26059.html

Tak na szybko problemem ponoć jest metalowy pierścień który ulega deformacji. Z tego co piszą i patrzyłem w pdfy to zylion zatrzasków plus niektóre elementy dodatkowo klejone. Ale bez rozebrania nie dojdziesz co i jak. Ktoś sprawny i z wyczuciem da radę otworzyć i stwierdzic czy da sie to naprawić.

Fota z linku tamtego forum
Obrazek

Do dupy to zrobione i tyle, wychodzi że znany i kosztowny problem. W niejednym aucie zdarzyło mi się przegiąć lusterko elektrycznie składane i nic die nie stało. Brawo Toyota

qwazar
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 18:29

Re: LC 150 usterka lusterka lewego.

Post autor: qwazar »

Dzięki za linki i za info.
Nie takie rzeczy się naprawiało. :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: LC 150 usterka lusterka lewego.

Post autor: kylon »

No i jak widać da radę. Toyota ma troszkę ostatnimi czasy wtop. Ja zakupiłem kilka miesięcy temu diesla tej marki a teraz Pan Zientarski mi mówi w reklamie że to stara technologia, może się popsuć DPF itd.
Brawo. No ale jest parcie na hybrydy. W każdym razie Toyota może udać się do Mercedesa i zobaczyć jak poprawnie działa reklamowany system Safety Sens. U mnie działa do dupy czyli żyje własnym życiem. Próbowałem kilkakrotnie go wymusić aby zrozumieć zasadę. Nigdy mi się nie udało. Za to często krzyczy aby umyć radar mimo iż jest czysty jak holera albo świeci na czerwono - hamuj a wkoło pole i samotność. Wot technika z NASA. Ale i tak mi się podoba ;-)

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: LC 150 usterka lusterka lewego.

Post autor: Cruiser »

Eeee tam. U mnie czujniki parkowania działają odwrotnie - jak stoję w korku to włączają się dopiero, gdy poprzedzające auto odjedzie na jakieś 10 metrów. Sygnalizują oddalanie się przeszkody. :-)

Dzięki temu wiem, kiedy przestać czytać internety. :-)

A z tym lusterkiem to dziwne. W starym 150 lusterko zaliczyło u mnie na samym początku dzwona z lusterkiem T5 w trakcie jazdy, potem było wachlowane w prawo i w lewo i nigdy nie było z nim problemu. Zaskakujące było dla mnie, że obydwa tak łatwo się poddawały przy nacisku lub uderzeniu ale zostawały całe.

qwazar
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2017, 18:29

Re: LC 150 usterka lusterka lewego.

Post autor: qwazar »

Przez przypadek nie ma czegoś takiego, jak opcja uczenia lusterka pozycji zatrzymania?

ODPOWIEDZ