Hiace i most tylny LSD- jaki olej?

Moderator: luk4s7

nubus
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2012, 07:47
Auto: Toyota Hiace
Kontakt:

Hiace i most tylny LSD- jaki olej?

Post autor: nubus »

Kupiłem niedawno Hiace 2.4td z 2000roku, padł mi most. Kupiłem inny i gość przysłał mi z blokadą LSD. Chcę olej wymienić bo nie wiem co w środku było. I tu jest problem, w sklepie nie słyszeli o takich olejach. Zamówią jeżeli podam i konkretnie nazwę oleju. Proszę o pomoc co wlać (najlepiej jego pełną nazwę oraz gęstość i lepkość) i czy jeszcze olej będzie wymagał dodatku, jeżeli tak to jakiego?
z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2013, 11:55 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edycja tytułu.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Pomocy- Hiace i most tylny LSD

Post autor: MaxLux »

Shell spirax LS do przekladnie z LSD - jest w sklepie u Kylona Wyprawa4x4 albo na jakis kumatych stacjach shella

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Pomocy- Hiace i most tylny LSD

Post autor: milczacy »

Castrol:
Syntrax Limited Slip 75W-140
http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... ip+75W-140" onclick="window.open(this.href);return false;

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Hiace i most tylny LSD- jaki olej?

Post autor: Remiołek »

Kolego Nubus, sugeruję aby nie tytułować wątków "Pomocy- itp, itd". Jak widzisz zmieniłem tytuł tego wątku na taki, który dotyczy problemu/pytania. Tak jest znacznie łatwiej poruszać się innym użytkownikom po forum i znajdywać odpowiedzi na ich pytania.

Pozdrawiam

nubus
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2012, 07:47
Auto: Toyota Hiace
Kontakt:

Re: Hiace i most tylny LSD- jaki olej?

Post autor: nubus »

Z góry dziękuje za pomoc i wskazówki, chyba będę musiał na allegro zamówić bo przekazałem do sklepu i dalej dziwne oczy robią....

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Hiace i most tylny LSD- jaki olej?

Post autor: milczacy »

Tylko nie pozwól sobie wlać zwykłego oleju bo blokada LSD pójdzie w odmęty historii = nie będzie działać.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Hiace i most tylny LSD- jaki olej?

Post autor: Rokfor32 »

Jedziesz do ASO toyoty - i panowie serwisanci odlewają Ci z beczki ... :wink: W NS to jedyne źródełko, gdzie można ten olej dostać od ręki - a to dlatemu, że standardowo przychodzi do nowych hilów, i serwisy mają go na stanie. Tyle, że nie w klasie jak koledzy napisali wyżej - bo 80W140 to syntetyki, i faktycznie ciężko je namierzyć od ręki. Toyota ma na stanie mineralny 80W90LS - i starcza. Acz tani nie jest (w ASO), bo coś koło 40 zeta za litr.

ODPOWIEDZ