3vze co to za rurki od podciśnień

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

3vze co to za rurki od podciśnień

Post autor: kpeugeot »

hejka

wiem że może nie widac na zdjęciu moich cyferek ale interesuje mnie co to sa za rurki nr 1 i 2 oraz puszka koło filtra powietrza 3

czy można te rurki zaślepić?

link do zdjęcia https://picasaweb.google.com/lh/photo/C ... directlink" onclick="window.open(this.href);return false;

u mnie w aucie nie było całego układu dolotowego więc kombinuje co by z tym zrobić żeby działało

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 3vze co to za rurki od podciśnień

Post autor: Rokfor32 »

Te rurki to elementy układu kontroli emisji spalin. Ta grubsza to PULSED SECONDARY AIR INJECTION (PAIR) SYSTEM, po naszemu - ładuje świeże powietrze bezpośrednio w wydech, chyba chodzi o oczyszczanie katalizatora. Ta cieńsza - to chyba dolot powietrza do układu podnoszącego obroty jak klima pracuje (z pamięci piszę, więc nie jestem pewien czy to ta na 100%). W autach bez klimy powinna być fabrycznie zaślepiona z drugiego końca.

Obie możesz zwyczajnie olać, ale odetnij se sterowanie zaworem PAIR, bo bez przepływu powietrza tylko się niepotrzebnie zasyfi.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: 3vze co to za rurki od podciśnień

Post autor: kpeugeot »

a w jaki sposób sie ten pair odcina?

narazie klimy nie montowałem choć w zestawie była

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 3vze co to za rurki od podciśnień

Post autor: Rokfor32 »

Normalnie - wypinasz wtyczke od zaworka sterującego (sterowanie PAIR idzie podciśnieniem).

Jeżeli auto miało klimę - to ma również układ do podnoszenia obrotów przy zapięciu sprężarki. Ale puki nie podasz sygnału - ten wężyk będzie odcięty. Zapodaj se na wszelki wypadek jaki filtr na niego, coby w razie czego syfu nie ciągło, i będzie git.

ODPOWIEDZ