Brak długich śwaiteł?

Moderator: luk4s7

Zyjo
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2012, 10:24
Auto: Toyota 4 Runner II gen. 1995r. 3.0 V6 ben
Kontakt:

Brak długich śwaiteł?

Post autor: Zyjo »

Witam!
Od kilku tygodni mam 4 runnera z 1990r. 3.0 benz., pomału usuwam wszystkie nie dociągnięcia w tym aucie, wczoraj udało mi się uruchomić nie działające szyby( działała tylko szyba kierowcy) w tzw masterze zepsuty jest przycisk blokowania otwierania szyb przez pasażerów.
Mam problem z długimi światłami, tzw. mrugnięcie działa (żarówki ok, prąd do nich idzie), po przełączeniu na długie światła mijania gasną( tak jak powinno być) ale nie zapalają się długie.Myślałem, że może przełącznik przy kierownicy ale raczej nie bo po włączeniu na desce rozdzielczej zapala się kontrolka włączenia świateł długich, czyli idzie impuls włączenia świateł włącznikiem - tak se to przynajmniej tłumacze ;) .
Wydaje mi się, że muszę sprawdzić przekaźniki, z tego co udało mi się wyszukać w manualu to przekaźnik powinien być w kabinie po lewej stronie przy nogach kierowcy (jak dobrze odczytałem przekaźnik na 3 piny), są dwa i nie wiem który, do tego jak sprawdzić działanie przekaźnika 3 pinami?

Poprawcie mnie jeżeli może założenia są z góry błędne i powiedzcie czy idzie dostać ewentualnie zamiennik przekaźnika(obecnie mam Denso)?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2514
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Brak długich śwaiteł?

Post autor: kpeugeot »

zacznij od kierownicy

też miałem ten problem i się okazało że ktoś namieszał z kablami oraz że w kierownicy nie było styku

przekaźnik od świateł jest przy pedale gazu - tzn tak było w instalacji od diesla w tej od benzyny jeszcze nie sprawdziłem

Zyjo
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2012, 10:24
Auto: Toyota 4 Runner II gen. 1995r. 3.0 V6 ben
Kontakt:

Re: Brak długich śwaiteł?

Post autor: Zyjo »

Dziękuje za tak liczne odpowiedzi :cry: ,
okazało się, że jednak przełącznik był skopany tak jak sugerował kolega powyżej.

ODPOWIEDZ