filtr paliwa. powietrza w 3.0 V6

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

filtr paliwa. powietrza w 3.0 V6

Post autor: kpeugeot »

coś chyba jest u mnie pomotane

1. od strony pasażera na błotniku jest filtr paliwa - ale jest odłączony

ma dwie rurki - taką cieniutką i grubszą gdzie to powinno iść

2. druga sprawa pod podłogą pasażera przy ramie jest coś a`la małą chłodniczka - plus też jakiś filtr widziałem - od czego to może być

3. potrzebuję zdjęcie dolotu powietrza do silnika i samej obudowy filtra

u mnie jest tylko rura z jakimś żelastwem na końcu - można do tego dać jakiś filtr stożkowy?

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: filtr paliwa. powietrza w 3.0 V6

Post autor: Kwieczor »

kpeugeot pisze:coś chyba jest u mnie pomotane

2. druga sprawa pod podłogą pasażera przy ramie jest coś a`la małą chłodniczka - plus też jakiś filtr widziałem - od czego to może być
jak to taki prostokącik z żeberkami - to chłodnica paliwa wracającego do zbiornika. Przynajmniej u mnie jest taka w hilu

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: filtr paliwa. powietrza w 3.0 V6

Post autor: Rokfor32 »

Nie te modele ... :mrgreen: Ta chłodnica paliwa występuje tylko w D4D.

przy 3Vz-E i automacie ta mała chłodniczka przy ramie to chłodnica oleju reduktora. Tam jest dosyć specyficzny, występujący tylko w tym modelu - z elektrosprzęgłami, jak w skrzyni automatycznej.

Filtr paliwa też się znajduje przy ramie, na wysokości reduktora.

Dolot powietrza - ori nie udzie nigdzie. Zaraz za puszką filtra jest tylko taki mały kołpak, powietrze jest zasysane z okolicy lewego przedniego reflektora. Stażka się tam jako takiego zapodać nie da, bo konstrukcja przepływomierza to mocno utrudnia - ale są zamienniki K&N dla ori wkładu. Nie polecam zresztą, podobnie jak jakichkolwiek nasączanych olejem wkładów w przypadku terenówek. Jedna piaszczysta szutrówka i te filtry wyglądają jak wielki glut błota. Lepiej się sprawdzają klasyczne, suche.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: filtr paliwa. powietrza w 3.0 V6

Post autor: Rokfor32 »

To na błotniku (w właściwie na grodzi) - w komorze silnika to filtr węglowy oparów zbiornika - jedna rurka idzie do zbiornika paliwa, druga do przepustnicy. Natomiast wewnątrz nadkola, przy lampie, jest zbiornik podciśnienia, do sterowania układem ADD.

ODPOWIEDZ