4Runner nowy model zakup

Moderator: luk4s7

feroz29
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2011, 22:10
Auto: hilux
Kontakt:

4Runner nowy model zakup

Post autor: feroz29 »

Witam wszystkich forumowiczów, jestem tu nowy pochodzę z mazur i przemieszczam się obecnie hilem 2007.
Myślę o zakupie nowego auta 4x4 toyoty, wybór padła na dwa modele: nowy model 4runner import USA delikatnie używany,
lub LC150 diesel takżę roczny z polskiego rynku wtórnego salonowy. 4Runnera miałbym sam sprowadzić, mam takie możliwości.
Poszukuje w us modelu niezniszczonego bezwypadkowego z dobrym wyposażeniem( jestem na dobrym tropie)
To co przemawia za 4runerem to przede wszystkim jego cena, loko polska to około 130tys a lc 150 to 200tys.
Następny plus to zapewne jego osiągi9nieporównywalne do 150tki w dieslu).minus to na pewno zużycie paliwa chociaż planuje założyć gaz także może nie będzie tak źle.
poza tym nie mam za wiele informacji na temat 4runera.
Jeśli jest ktoś kto może pomóc i doradzić to poproszę.

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: Alban »

Myślę że jednym z pierwszych i głównych minusów 4-runnera będzie dostępność części.
Wiem że wszystko da się sprowadzić zza wielkiej wody (sam mam wiekowego Amerykańca do zabawy) ale niekiedy jak ma samochód stać bo nie da się w Europie jednego głupstwa dokupić to może jako auto na co dzień lepiej wybrać LC z naszego rynku.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: LEX »

Bierz 4runnera i się nawet nie zastanawiaj. Średnio 80% części jest zamiennych z innymi modelami, więc problemu nie ma. A jeśli czegoś brakuje to w ASO mają na 100% (choć niestety drogo).

Poza tym pomyśl ile sobie kupisz części za tę różnicę 70tys.zł a nawet gdyby samochody kosztowały tyle samo, to 4runner da Ci więcej radości :-)

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: Zaparka »

A jaka jest roznica miedzy 4Runnerem oraz Highlanderem?
4Runnery mieli do 3 wersji nizkie siedzenia tak jak Hilu w 4 wydaniu sie wydaje ze sa wyzej.

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: Alban »

LEX pisze:Bierz 4runnera i się nawet nie zastanawiaj. Średnio 80% części jest zamiennych z innymi modelami, więc problemu nie ma. A jeśli czegoś brakuje to w ASO mają na 100% (choć niestety drogo).

Poza tym pomyśl ile sobie kupisz części za tę różnicę 70tys.zł a nawet gdyby samochody kosztowały tyle samo, to 4runner da Ci więcej radości :-)
yhy
to spróbuj kupić drążek kierowniczy do RAV4 benzynowj ze stanów w ASO :mrgreen:

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: LEX »

Oj tam, przecież tych drążków nie robią marsjanie tylko jakieś Aisin, 555 czy inna firma/poddostawca. Oryginalne części można kupić nie tylko w ASO, ale też w Japancarsach, Intercarsach itd... A internet jest od tego, żeby porównać numery seryjne i zobaczyć czy dana część nie występuje w innym modelu.

Jestem pewien, że taki drążek znajdzie się po paru telefonach i ewentualnie po lekkim poszperaniu informacji w internecie.

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: Alban »

No to Ciebie mówię że nie jest tak chop :wink:

khann
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:49
Auto: 4R 96. 5VZFE
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: khann »

Mam 4R co prawda starszy niż węgiel ale 100% amerykaniec (wersja nie oferowana w Eurolandzie) części typu zamienniki do 4R diesel (rynek angielski) 2-3 dni. części kompletnie nietypowe nigdy dłużej niż 10 dni nie czekałem. Toyota 4R to nie mitsubuszi że nie ma i koniec:) Pozatym one się nie psują! Toyota 4R to nie Francuski Niszan :) Ceny wysokie ale to norma co dobre to i drogie:)

Awatar użytkownika
jackswan
Posty: 166
Rejestracja: 01 wrz 2010, 21:07
Auto: FJC AT 10
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: jackswan »

Witam,

4R nie ma sie co zastanawiac.

Czesci: http://www.pureautoparts.com/toyota-4ru ... r0pa63fmi1" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.toyodiy.com/parts/q.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.toyotapartsandservice.com/oe ... a-parts.do" onclick="window.open(this.href);return false;

Tego jest pelno jak pisali koledzy.

Pozdrawiam,

Jac

Ps. Jak cos do dawaj na PW troche juz przetarlem szlak

allcar
Posty: 3
Rejestracja: 03 wrz 2012, 12:28
Auto: 4Runner 4,0 VVTi 2006/2007 SR5
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: allcar »

Do 4R do 2010r. dużo części z Hiluxa i LC pasuje.
Tak jak Koledzy piszą, ja tez brałbym 4R bez zastanowienia.

priwo
Posty: 16
Rejestracja: 04 sie 2012, 09:55
Auto: gx470, 4runner 4gen
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: priwo »

Witaj,

mam przyjemność jeżdzenia od miesiąca 4runnerem z 2010roku w wersi: Trail Edition, porównując do Landa 120 d4d 3D to bez zastanowienia na korzyść tego pierwszego :D . jeśli masz jakieś szczegółowe pytania to wal śmiało.

Zaparka
Posty: 270
Rejestracja: 04 cze 2012, 19:17
Auto: Toyota Sienna
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: Zaparka »

Jak by bylo mozna zrobic zdjecie fotelu kierowcy, aby bylo mozna ocenic jego wysokosc.
Ile miejsca jest u 2 rzedu foteli, przy siedzeniu kierowcy maks. do tylu.

gladki96
Posty: 20
Rejestracja: 03 mar 2011, 16:21
Auto: Rav4 III '06r. D-4d 136 HP
Kontakt:

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: gladki96 »

Priwo, Ty masz napęd załączany na sztywno ?

Awatar użytkownika
sipok
Posty: 37
Rejestracja: 21 paź 2009, 21:02
Auto: IS-GTR 4Runner

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: sipok »

Jakom user i dozgonny fan - tylko 4Runner - bo:
Napęd mocny tak że 4x4 Toyota "european models" nie mają szans nawet w połowie, osiągi jak na ramowe 4x4 po prostu porażające, jakość kosmos, koszty na gazie jak corolla d4-d ( mowa o V6 1GR-Fe obecnym w 4R w 4 i 5 gen, FJ'ie, 120'ce i Tacomie II, bo już V8 2JZ-FE z 4R 4gen ( nie obecne w 5 gen ) i GX470 to już ciut wiécej - 20% momentu ale i 20% wachy też). Jednak najważniejsze to: wyjątkowy kompromis pomiędzy mocnym napędem i napędem na tył - więc mimo high środka ciężkości latasz bakiem jak chcesz, a jak załączysz 4x4 to masz "zwykłego" LC 150. Dodatkowo - mimo że wydasz tylko ok 20% - 40% tamtej ceny - to goście z Cayenne, ML i X6 nie mają szans na światłach - a w terenie żaden z nich - bo tu tylko Toyka. Teraz mam 6 sztuk 4R, w sumie miałem już 10, więc to autopsja - jak nie pragniesz sedana czy cabrio to 4R jest the best kmpromis - to LC, ale szybszy i za pól ceny, a BMW ( większość::) mu nie dają rady na twardym... a w błocie - sam wiesz:) Po prostu bierz w ciemno...

Pozd.

Sipok

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: 4Runner nowy model zakup

Post autor: proto »

sipok pisze:Jakom user i dozgonny fan - tylko 4Runner - bo już V8 2JZ-FE z 4R 4gen...
Jak na usera 6 sztuk 4R, fana i kreującego się speca Toyota Truck to chyba się deko mylisz co do tego co masz pod maską :mrgreen:
Albo V8 albo 2JZ... :mrgreen:

ODPOWIEDZ