Jaki akumulator

Moderator: luk4s7

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Jaki akumulator

Post autor: consigliero »

Wyjaśniam że ten co padł to oryginał toyoty. Yuasa mam ale w motocyklu i nie wiem nic na ich temat . Wiem że ktoś wie więcej ale nie poznaliśmy się, chyba.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Jaki akumulator

Post autor: Tuco »

Nudzio - nowy klubowicz.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Jaki akumulator

Post autor: consigliero »

Chyba zostanę przy Karta 8) 580 901 080 F21 80 800 0 1 315 175 190 B13 22,5 115AGM

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Jaki akumulator

Post autor: Rokfor32 »

Jak na razie Yuasa ma opinię najlepsziejszych aku na rynku - w sensie najmniejsza awaryjność. A aku ktore nie ulega awarii - cóż, po prostu działa jak ma działać ... :wink:

Ja też mam teraz temat wymiany aku, i idzie właśnie Yuasa.

Marku - jeżeli masz na stałe podpięte odbiorniki zdolne głęboko rozładować baterię - to najrozsądniejsza opcja to dwa aku z separatorem. Ten główny normlalny, typowo trakcyjny, ten drugi głębokiego rozładowania, np. seria marine bannera.

Te aku mają po prostu inną filozofię budowy. Baterię głębokiego rozładowania można używać jako trakcyjną - ale tak naprawdę nieszczególnie lubi ona silne obciążenia chwilowe (akurat przy benzyniaku udar rozruchowy nie jest wielki, ale w dieslach jest spory). Ale - jak ją rozładujesz lodówką - to i tak rano auta nie odpalisz ... :wink:

Natomiast typowa bateria trakcyjna radzi se spokojnie z udarem - ale nie lubi głębokiego rozładowania, i zejście poniżej 8V zaczyna trwale niszczyć płyty.

Dlatemu do takich zastosowań najlepiej dwa.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Jaki akumulator

Post autor: consigliero »

Dzisiaj włożyłem Yuasa i może ktoś jest chętny na ten akumulator . Po dotknięciu miejsca stwierdzam że jest tam przestrzeń nawet na ciut większy aku a w takim wypadku poszedłbym w technoslogię 2 w 1 i przynajmniej miałbym to przetestowane

ODPOWIEDZ