Coś padło RATUNKU !! (napędy)

Moderator: luk4s7

talu
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:15
Auto: 4 runner
Kontakt:

Re: Coś padło RATUNKU !! (napędy)

Post autor: talu »

Idzie w przyszłym tygodniu do warsztatu. Staram się teraz mniej jeździć, żaby nie pogorszyć sprawy. Postawie to będę wiedział do końca. Sam nie bardzo chcę grzebać bo beztalencie jeszcze jestem do tego. Może już nie długo :-) bo człowiek się szybko uczy. Mam tam parę pierdołek do zrobienia jeszcze, więc zrobię raz a dobrze.

talu
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:15
Auto: 4 runner
Kontakt:

Re: Coś padło RATUNKU !! (napędy)

Post autor: talu »

No i już jasność. Dźwięk łańcuszka, który słyszałem to faktycznie łańcuch ale w reduktorze. Nowy w toyocie koszt ponad 2 tyś. Więc zakupiony drugi reduktor, używany, zobaczymy co pokaże. Do tego doszło jeszcze kilka spraw. Przegub, końcówki itp... wrr troszkę mnie pociągnie finansowo ale mam nadzieje, że odda w radości użytkowania. :wink:

Awatar użytkownika
raczek
Posty: 267
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:01
Auto: FJ80 1992 & J15-RC'15 2017
Kontakt:

Re: Coś padło RATUNKU !! (napędy)

Post autor: raczek »

kylon pisze:Stukanie to luzy w przegubach. Słychać je najbardziej na skręconych kołach z obciążeniem.
Terkotka to może być to o czym pisał Rkfor ale skoro piasta jest ok to spojrzałbym na mechanizm załączania przodu. Może masz uszkodzony wężyk podciśnienia albo sama pompkę i nie do końca się zazębia ten śmieszny patencik w moście.
Miłego dłubania :wink:

Odgrzeje temat bo czytam od dechy do dechy szukajac podpowiedzi czy w 4R z 1995 IFS jest to normalne stukanie przy zalaczonym 4L
https://www.youtube.com/watch?v=DoBrjCU ... vadbmjCL5B
Chodzi mi czy moge tak uzytkowac .
DZiękuje.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: Coś padło RATUNKU !! (napędy)

Post autor: Northern Sun »

Moim zdaniem, lozyska w transfer case jezeli to automat ..

Awatar użytkownika
raczek
Posty: 267
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:01
Auto: FJ80 1992 & J15-RC'15 2017
Kontakt:

Re: Coś padło RATUNKU !! (napędy)

Post autor: raczek »

manual

Awatar użytkownika
raczek
Posty: 267
Rejestracja: 06 paź 2016, 23:01
Auto: FJ80 1992 & J15-RC'15 2017
Kontakt:

Re: Coś padło RATUNKU !! (napędy)

Post autor: raczek »

ktos kto ma wieksza wiedze powiedzial ze sprzegielka moga byc przyczyna stukukania ale moj naped IFS nie ma sprzegielek z tego co mi wiadomo.

ODPOWIEDZ