Wsteczny pali bezpiecznik, nie działa licznik km

Moderator: luk4s7

talu
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:15
Auto: 4 runner
Kontakt:

Wsteczny pali bezpiecznik, nie działa licznik km

Post autor: talu »

Witam,
No i narodził mi się kolejny problem w moim 4 runnerku. Od jakiegoś czasu przestał działać licznik km( dolny i górny). Wskaźnik prędkości działa normalnie obrotomierz również. Wczoraj po włączeniu wstecznego biegu padł cały licznik i pozostała tylko kontrolka akumulatora. Nie działały również szyby(tył normalnie się otwiera) , światło cofania. Okazało się że padł bezpiecznik. Po wymianie przekręcam stacyjkę i jest ok, włączam wsteczny i znowu. No to pod samochód, odpinam kolejno przewody, znalazłem coś co wystaje lekko z lewej strony skrzyni. Wtyczka wyciągnięta, bezpiecznik zmieniony - wsteczny i działa. Ale nie mam z tyłu światła wstecznego chyba tylko tego. Licznik bez zmian, prędkość, obrotomierz działają, a nie ma km. Może ktoś się już spotkał z taką sytuacją i wie co to może być? to co odpiąłem to pewnie czujnik w skrzyni wstecznego, coś mu się stało i wariuje. Ale co jest przyczyną nie działania liczników km? z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
shany
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2011, 22:37
Auto: Toyota 4Runner II 3.0v6 91r
Kontakt:

Re: Wsteczny pali bezpiecznik, niedziła licznik km

Post autor: shany »

Witam

Mam podobny problem z licznikiem km. Czy przyczyna jest już znana ?

talu
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2010, 11:15
Auto: 4 runner
Kontakt:

Re: Wsteczny pali bezpiecznik, niedziła licznik km

Post autor: talu »

Tak, skończył się silniczek odpowiadający za przesuwanie km, pękła jedna zębatka - to diagnoza. Rozwiązanie zakup innego licznika (dopasowanie ilości km), pół godziny roboty i działa. Gdzieś chyba mam zdjęcia tego jak się rozbierze - jak byś chciał. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Wsteczny pali bezpiecznik, niedziła licznik km

Post autor: Kames »

Miałem podobnie w j9 przy wstecznym było słychac pstryk i paliło bezpiecznik nie działał nadmuch, zegary i cos tam jeszcze przyczyna zwarty czujnik wtecznego w skrzyni- wymiana na nowy rozwiazała temat

ODPOWIEDZ