4 Runner - okiem użytkownika

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: Dragunov »

aa Kubacki mnie naprostował - masz magiel - nic Ci nie będzie strzelac..

khann
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:49
Auto: 4R 96. 5VZFE
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: khann »

strzelać nie ale maglownica się sypie tak czy śmak :) trochę porypana jest elektryka - dochodzę 2 dzień który kabel gdzie bo światła jak choinka się zapalały (czyli migocząco wspaniale:)

jaqb
Posty: 30
Rejestracja: 04 lut 2010, 17:55
Auto: toyota tacoma sr5
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: jaqb »

Chciałem z radości podzielić się nowiną, w zeszłą sobotę staliśmy się właścicielami następnej toyki, przez miesiące obserwowania udało się kupić 4 runnera USA w całkiem zacnym stanie, wersja z silnikiem benzynowym 3.4 litra z roku 2000, produkowana w Meksyku - z tego co wyczytałem z vinu - pełny pakiet elektryczny, szyberdach klimy itd itp, auto nie tknięte druciarstwem garażowane, no i reasumując bardzo zadbane. Posadzone na bilsteinie. Jak na wersje usa przystało, jest tu ten duży, przedni zderzak. Auto Wyśmienicie się prowadzi, jest bardzo stabilne i sztywne w zakrętach a silnik 3.4 daje ogromna frajdę :) tak więc na podjeżdzie stoją dwie fajne toyki i obie z roku 2000 :) hah, mam mega zajawke z tego powodu bo tacoma i 4r okazują się rewelacyjnymi autami i jeśli ktoś pyta ''czy kupić'' bez zastanowienia odpowiem że tak, szukać odpowiedniego i cieszyć się jazdą. Pick up daje dużo swobody jeśli chodzi o transport - wyjazdy na wyścigi kolarskie oraz wyprawy rowerowe, przewóz większej ilości rowerów, powrót z zawodów kiedy to na rowerze jest więcej błota niż on sam waży, wrzucam razem z brudnymi ciuchami na pake i po problemie. 4r jest w tej chwili drugim, dużym samochodem, w przyszłym roku będzie sprawdzony na wakacjach.

Pozdrowienia dla wszystkich zarażonych :] toyotami.

lordmarianos
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2011, 07:39
Auto: Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: lordmarianos »

jaqb pięknie to opisałeś, a masz może możliwość załatwienia takiej toyotki w ładnym stanie z rocznika 2000-02, bo tu coś dorwać to masakra a choruje na ten model już od dawna .

Awatar użytkownika
sipok
Posty: 37
Rejestracja: 21 paź 2009, 21:02
Auto: IS-GTR 4Runner

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: sipok »

Sie ma,

jeśli aktualne - mogę pomóc.

Pozd.

Sipok

allcar
Posty: 3
Rejestracja: 03 wrz 2012, 12:28
Auto: 4Runner 4,0 VVTi 2006/2007 SR5
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: allcar »

Dość długo szukałem auta dla siebie, które jakby mnie nie "ograniczało"... To znaczy żeby było dość uniwersalne na każdą drogę, dla mnie i mojej rodziny, bagaże, wędkarska przygoda, przyczepa, łódka...
Miałem kilka warunków koniecznych:
- niezawodność
- jak najmniej skomplikowany
- silnik mocny i benzynowy
- skrzynia biegów automatyczna
- napęd 4x4
- duży bagażnik
- bezpieczeństwo

Przeglądałem wszystko po kolei np na allegro i otomoto. Po dwóch latach poszukiwań (nie spieszyło mi się) wybór padł na LandC, Hiluxa, Pathfindera, Navara...ale... LC za bardzo bujało, zdecydowanie wolę twarde i sztywne zawieszenia i układy kierownicze, lubię czuć auto, Hilux podobnie i jeszcze ta mała część dla pasażerów z tyłu, Pathfinder i Navara, jakoś ich niezawodność pozostawiała wiele do życzenia a o walorach trakcyjnych nie wspomnę.
Tak pewnego razu zobaczyłem coś, co bardzo mi się spodobało, 4Runner. Pojechałem więc na oględziny i wróciłem nim do domu.
Spełnił wszystkie moje oczekiwania aż nadto.
- niezawodność, w końcu Toyota mówi samo za siebie, ponadto samochód od pierwszego i jedynego właściciela, absolutnie bezwypadkowy, 100% oryginalny fabryczny lakier, na każdej części numer vin, minimalny przebieg trzydzieścikilka tyś km w dniu zakupu, oczywiście historia serwisu w ASO,
- zarówno wnętrze jak i pod maską, a i od spodu auto proste jak budowa cepa aż boli więc jak dla mnie tak jak może być najlepiej,
- silnik 4.0 V6 VVTi, doskonale dobrany kompromis pomiędzy mocą, osiągami a spalaniem, auto bardzo dynamiczne, bardzo dobrze zbiera się przy wyprzedzaniu, jak na masę auta to zastanawiająco mały apetyt na benzynę 11l w mieście, a poniżej 10l w trasie (mam raczej bardzo delikatną nogę)
- skrzynia biegów działa tak fantastycznie że można mieć czasami wrażenie że jedzie się CVT, praktycznie w ogóle nie czuć zmiany biegów
- zdecydowanie wystarczający napęd 4x4 jak dla moich wymagań,
- bagażnik duży na tyle że w sezonie letnim większość czasu mój cały wędkarski arsenał jeździ w bagażniku, a i tak starcza miejsca na zakupy czy na bagaż do wyjazdu za miasto.
- bezpieczeństwo, wiadomo konstrukcja ramowa z masywną belką przednią i amortyzatorem zgniotu montowanymi bezpośrednio do ramy.
- bardzo twarde i sztywne zawieszenie, przez co auto świetnie czuć, jest sztywny, układ kierowniczy bardzo szybko reaguje, praca zawieszenia i układu kierowniczego jak w bardzo dobrym aucie osobowym, z lekko sportowym zacięciem.

Ponadto oprócz długiej listy innych zalet na szczególne wyróżnienie zasługują: patent na składanie lub całkowity demontaż foteli w trzecim rzędzie, tak samo kanapa pasażerów z tyłu, po bardzo szybkim demontażu tylnych foteli i złożeniu tylnej kanapy mamy wręcz ogromny bagażnik, przełącznik do przełączania napędów 2H, 4H, 4L, doskonałe przednie światła, elektrycznie otwierana i zamykana tylna szyba, szyba pokrywy bagażnika, bardzo duży podłokietnik dla kierowcy który jest jednocześnie schowkiem na przynajmniej kilkanaście płyt CD w pudełkach.

Kilka minusów:
- największy! szkoda że nie ma wersji na EU, dlatego czasami trzeba się troszkę pobawić w adaptację, ale aż takiej tragedii nie ma
- koło kierownicy mogłoby być troszkę grubsze
- więcej nie pamiętam :-)

W razie pytań zapraszam na PW, chętnie w czymś pomogę.

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: namlooc »

Wystepowaly 4runnery 2nd gen z manualna skrzynia i tempomatem ?

Awatar użytkownika
Marakesz
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:13
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: Marakesz »

Może odpowiedź nieco spóźniona, ale występowały.
Mój jest namacalnym dowodem :).

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: MaxLux »

allcar pisze: - silnik 4.0 V6 VVTi, doskonale dobrany kompromis pomiędzy mocą, osiągami a spalaniem, auto bardzo dynamiczne, bardzo dobrze zbiera się przy wyprzedzaniu, jak na masę auta to zastanawiająco mały apetyt na benzynę 11l w mieście, a poniżej 10l w trasie (mam raczej bardzo delikatną nogę)
Bez zdjec sie nie liczy - a to spalanie to bajki jakich malo - chyba ze masz zawsze z gorki i z wiatrem :)

W miescie pali toto kolo 11 ale MPG :)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: consigliero »

To się nazywa odgrzebanie suchara. Z tym 11 MPG to trochę przesada , chyba. Bym się załamał

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: consigliero »

To się nazywa odgrzebanie suchara. Z tym 11 MPG to trochę przesada , chyba. Bym się załamał

leito1610
Posty: 40
Rejestracja: 13 lip 2015, 22:44

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: leito1610 »

Z ciekawosci ma ktos na forum 4-runnera pierwszej generacji w wersji 3d ze sciaganym dachem?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: Rokfor32 »

Ma. Dragunov i ja.

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: Dragunov »

@leito jak masz tylną klapę na zbyciu do takiego to pisz :D

leito1610
Posty: 40
Rejestracja: 13 lip 2015, 22:44

Re: 4 Runner - okiem użytkownika

Post autor: leito1610 »

Pokażcie ,na ogłoszeniach raczej pierwsza generacja czesto sie nie zdarza... :shock: co do klapy to sam bym kupił ;p

ODPOWIEDZ