Brak przedniego napędu

Moderator: luk4s7

gorbal
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2013, 17:01
Auto: 4-runner KZN130 1KZT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: gorbal »

Tak, jak napęd się w końcu zapnie to wał się kręci i można pojeździć przód ciągnie.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: RobertK. »

jeszcze taka prosta sprawa może ktoś zamienił wężyki na siłowniku i w reduktorze zapinasz dźwignią naped....wał zaczyna się kręcić, a most się rozpina i na odwrót ???

gorbal
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2013, 17:01
Auto: 4-runner KZN130 1KZT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: gorbal »

Nie to na pewno nie, bo czasem sie zapnie i ciągnie a gdyby były wężyki pozamieniane to by nigdy tak nie było ;-)

gorbal
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2013, 17:01
Auto: 4-runner KZN130 1KZT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: gorbal »

Teraz studiuje manuala i EPC żeby jak najkrócej na śniegu leżeć :-D

gorbal
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2013, 17:01
Auto: 4-runner KZN130 1KZT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: gorbal »

I już znalazłem winowajcę. Okazało się, że napęd się zapina tylko koleś który wymieniał mi łożyska tak to wszystko poskładał że półośka kręci się w piaście koła, a co za tym idzie jak zapne napęd to dyferencjał przekazuje całą moc na luźną półoś.... Co za partacze ciekawe czy mi sie cos urwało dzieki temu i co mogli źle poskładać.

gorbal
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2013, 17:01
Auto: 4-runner KZN130 1KZT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: gorbal »

Już naprawione. Zdjąłem koło odkręciłem flansze i okazało się że gość nie założył takiego pierścienia na końcówkę półośki zabezpieczającego przed jej wysuwaniem się z piasty... i ufaj tu mechanikom :roll:

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: RobertK. »

Znam problem.....mnie kiedyś pan też chciał tak złożyć, a właściwie podkładka która tam jest jakoś mu się nie mieściłą.
Swoją drogą to było ciekawe doświadczenie, bo trzech mechaników z wymianą półosi walczyło przez prawie 4 godziny.....rozpieli sworznie i piaste :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Drugiej strony już nie chcieli robić......skasowali za jedną jak we fiacie :mrgreen: :mrgreen:
W manualu jest opisane jak to zrobić i w godzinę da radę popijając piwo :mrgreen: :mrgreen:
Z tyłu półosi i na piaście są takie gumowe pierścienie przeciwkurzowe i nie tak prosto jest je ....hmmmm....spłaszczyć tak żeby owa podkładka i zeger się zmieściły, a do tego służy ów gwint w półosi i tam po złożeniu wkręca się śrubę z dodatkową podkładką zabezpieczającą.

gorbal
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2013, 17:01
Auto: 4-runner KZN130 1KZT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: gorbal »

hehe tej śruby też mi brakuje, ale w przeciwieństwie do podkładki, która była wrzucona luzem do kapturka osłaniającego końcówkę półosi, musiał ją wywalić do kubła. Dorze że chociaż tą podkładke zostawił bo drugiej takiej pasującej bym w domu nie znalazł

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: RobertK. »

To klasyczne M8 ale wkręć taką lepszą z oznaczeniem 8,8 :D

gorbal
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2013, 17:01
Auto: 4-runner KZN130 1KZT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: gorbal »

Ok dzięki za pomoc :-D

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: RobertK. »

aha.... podkładki są dwie jedna z wycięciami pod wielowypust która idzie pod ów pierścień zegera, a druga ta przykręcana śrubą.
O tej pierwszej nie zapomnij,bo w piaście jest tam łożysko oporowe z brązu które momentalnie sam zeger zmasakruje jak nie będzie tej podkładki.....heh to właśnie tej podkładki pan mechanik nie mógł zmieścić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

gorbal
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2013, 17:01
Auto: 4-runner KZN130 1KZT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: gorbal »

Spoko poskładałem wszystko jak Pan Bóg przykazał. Brakuje mi już tylko tej śrubki co to sie ją w półoś wkręca ale z tego co patrzyłem to ona tam za wiele nie trzyma najważniejszy był ten zeger. Hula jak szalonu już się po wsi przejechałem budząc respekt i szacunek :-D

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: Brak przedniego napędu

Post autor: RobertK. »

nie trzyma i może dobrze że pan jej nie wkręcił, bo byś nie wiedział ze masz źle poskładane :mrgreen: :mrgreen:

ODPOWIEDZ