4-Runner Dostępność części?

Moderator: luk4s7

Wezyr
Posty: 69
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:55
Auto: 4-Runner SR5 1998r
Kontakt:

4-Runner Dostępność części?

Post autor: Wezyr »

Witam wszystkich, jako, że moja decyzja o zakupie 4-Runnera była czystym przypadkiem i freestylem, nie zdążyłem do końca się zorientować jak to jest z częściami w Polsce. ( ogółnie miałem kupić parcha, ale toyota się nawinęła i jestem baaaardzo z niej zadowolony ) Wiem, że w U.S.A. części jest od cholery i w dobrych cenach.

Zatem jeżeli możecie to albo na forum albo na PW podajcie mi jakieś linki do sklepów


Ps. mógłby tez ktoś mi napisać gdzie w mojej okolicy ( Włbrzych, Wrocław ) mogę zrobić konserwację podwozia, ile to kosztuje i dokładnie na czym to polega.

pozdrawiam i dzięki za odp

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: 4-Runner części

Post autor: RobertK. »

Największy sklep....Allegro :mrgreen:
Części sporo z Anglii przyjechało poza przekładniami kierowniczymi sporo tego jest :D

Wezyr
Posty: 69
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:55
Auto: 4-Runner SR5 1998r
Kontakt:

Re: 4-Runner części

Post autor: Wezyr »

właśnie patrzyłem i do mojego modelu jest na allegro średnio :mrgreen:

ale z tego co gdzieś wyczytałem to jeżeli chodzi o napęd i o silnik do jest podobny do tego co jest w J9 zgadza się ?? :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 4-Runner części

Post autor: Rokfor32 »

Podobny jest, ale głównie z wyglądu. w szczegółach różni się bardzo mocno, i gotowych podzespołów praktycznie nie da się zastosować (w większości). Pojedyncze części natomiast (skrzynia, silnik, dyfer tylny) zwykle pasują.

Wezyr
Posty: 69
Rejestracja: 04 wrz 2009, 23:55
Auto: 4-Runner SR5 1998r
Kontakt:

Re: 4-Runner części

Post autor: Wezyr »

wielkie dzięki za odp. :mrgreen:

musze zatem sobie wyrobić kontakty w Stanach, albo gdzieś indziej :mrgreen:

t4r
Posty: 12
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:57
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4-Runner części

Post autor: t4r »

Witam, zna ktoś z Was stronę internetową polską z częściami? bo w inter carsie nie ma wielu części a inne które znam też świecą pustką w magazynach. no i allegro też jest ubogie, A dokładnie chodzi o tuleje do dolnych wahaczy II gen 3.0 v6

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: 4-Runner części

Post autor: RobertK. »

Oryginały....prze pana inne albo nie działają, albo nie pasują, tu oszczędność nie popłaca :D

t4r
Posty: 12
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:57
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4-Runner części

Post autor: t4r »

a jak oryginały to rozumiem że tylko w ASO?

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: 4-Runner części

Post autor: Northern Sun »

zamienniki tez daja rade,ale nie wszystkie .,. :)

t4r
Posty: 12
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:57
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: 4-Runner części

Post autor: t4r »

A czy z innych modeli toyoty pasują części, czy to niektórych elementów silnika czy zawieszenia do 4runner II gen 3,0 V6 benz?

khann
Posty: 33
Rejestracja: 01 sie 2011, 23:49
Auto: 4R 96. 5VZFE
Kontakt:

Re: 4-Runner części

Post autor: khann »

Jak już wejdziesz na toyodyi (nb. wymysł rosyjskich speców od IT) to tam możesz wyszukiwać do jakiego modelu pasuje dana część.

jeśli chodzi o stany to jest duuuzo sklepów co wysyłają ale nie do EU:(
np tu się niektóe rzeczy da: http://www.nix99.com/asp/parts/default.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
a tu nie: http://www.toyteclifts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; Takie strony proponują serwisy typu Bong ale koszt malej paczuszki jest kosmiczny! i zawsze potem uprzejmi celnicy w macierzy zażerują na tobie....

nowe cześci USA: http://www.toyotapartszone.com" onclick="window.open(this.href);return false; - i mi przysłali mi jakieś tam switche za 2/3 ceny w polsce - zwykła paczka kosztuje ok 50USD.

Bardzo warto lookac na T4R.org - tam jest giełda i czasem są mega promocje a większość szrociarzy ze stanów wyśle ci do EU ale trzeba do nich dzwonić.

Ja się dogadałem z jednym kolegą ze stanów i mi przesyła częsci które zamawiam do niego (otwiera, wywala fv i owija w szmaty) choć nie zawsze da się uniknąć dod. opłat (co jest nieleglane i do czego jako prawdziwy patriota nie namawiam:))0

ODPOWIEDZ