elektryczna szyba w klapie !!

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Rokfor32 »

W Twojej - nic :mrgreen:

problemy były w pierwszej i drugiej generacji, z szybą chowana w drzwiach. A smaruje się tam po porostu prowadnice (co jakiś czas trza też przeczyścić boczne prowadnice z piachu) i przekładnię z dźwigniami.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: consigliero »

U mnie też chowa się w drzwiach , ostatnio coś skrzypi przy podnoszeniu ale mam zamiar czymś potraktować uszczelkę

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: RobertK. »

JA używam smaru silikonowego do uszczelek takiego jak do składania w zaciskach tłoczków ....np firmy ATF :)
Działa dobrze dla gumy jest obojętny :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Rokfor32 »

No to proponuje zrezygnować (z tego smaru - wogule z jakiegokolwiek smaru jak chodzi o uszczelki boczne tylnej szyby). To działa tylko chwilę, tylna szyba po prostu łapie za dużo syfu, i się dzięki smarowi to wszystko kumuluje.

Boczne uszczelki trzeba po prostu co jakiś czas wyjąć i wymyć porządnie, nic więcej.

Marek - u Ciebie ta szyba się opuszcza, ale nie musisz tego robić za każdym razem żeby drzwi tylne otworzyć - więc ten mechanizm pracuje znacznie rzadziej - temu się rzadko psuje :wink:

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: RobertK. »

Niestety nie wymieniłem jeszcze uszczelek na nowe :(
Nawet się nie dowiadywałem jak to wygląda, a częste ich wyjmowanie, bynajmniej tej w nadwoziu może skończyć się poułamywaniem spinek.
Czyszczenie i płukanie nie wiele dawało, acz czynione regularnie, bo uszczelka z lekka twarda z powodu SKS....
U mnie jak i w innych 4 runnerach zaobserwowałem też skurczenie się uszczelki w samej klapie od zewnątrz i ta również twarda ze starości i nie działa jak powinna :(
Jak dojrzeje do malowania auta, to się przymierzę do zakupu nowych :)

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Northern Sun »

no u mnie jest generalnie problem electryczny, mechanicznie wszystko dziala .. cala historia mozna powiedziec zaczela od malej kaluzy .. byl lekki wlew blotny w szczegolnosci w tyl, i caly lewy bok, strona kierowcy .. ; tylnia szyba zaczela juz szwankowac nastepnego ranka czyli jakos w sierpniu, zaczelo przerywac opcje zamykania .. po calkowitym zamknieciu szyby, calkowity zgon .. :mrgreen:

od tej pory zmienilem magiczny box zamykania tylniej szyby, po lekkim wgladzie do srodka .. Stary box, byl jescze w
miare, ale po przelutowaniu kilku punktow na sciezce okazalo sie ze sciezka sie sypnela lol;, natomiast box z 89_2nd pasuje jak ulal i stan jest git, jedynie problem z tym ze dziala tak jak wczeniej .. :?

niestety dziala jedynie spryskiwacz tylniej szyby, gora/dol szyba niedziala, zreszta tak jak i tylnia wycieraczka, zapomnialem jeszcze dodac ze mialem zwarcie tego samego dnia ktorego wrocilem do domu ..:shock: tylnich swiatel parkowania nie dalo sie wylaczyc .. :mrgreen: bezpiecznik Dome 15amp wylacza caly kisiel, zwarcia juz nie ma ale za to szyba dalej nie dziala, ogrzewanie tylnie szyby moze dzialac jeszcze ale nie patrzylem; acha i tylnie wewnetrzne oswietlenia tez jakos sie zesralo .. jakis czas dzialalo .. schemat jest na http://www.4crawler.com/4x4/CheapTricks ... ndow91.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

kserkses
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2012, 20:00
Auto: Toyota 4RUNNER 3.0 V6
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: kserkses »

A czy może ktoś dorabiał tory prowadzące montowane na tylnej szybie? Mi jeden skorodował i całkowicie odpadł dlatego szyba mi się nie opuszcza. Mechanicznie poza tym wszystko działa.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Rokfor32 »

Zaglądnij do serwisu. Nie są kosmicznie drogie.

Czasem nie warto wyważać otwartych drzwi ... :wink:

ODPOWIEDZ