elektryczna szyba w klapie !!

Moderator: luk4s7

watto
Posty: 92
Rejestracja: 05 cze 2009, 12:01
Auto: Blazer 4.3 LT 99'
Kontakt:

elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: watto »

jak się ma sprawa tego interesu, czy jest to awaryjne ?
czy można otworzyć burtę przy awarii sterowania szybą ?


Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Dragunov »

IMHO nie narzekam na nic w moim smietniku poza tylna szyba :mrgreen:

malo tego - jak spotykamy sie z kumplami - dyskusja zawsze schodzi na tylna klape i szybe :mrgreen:

Patrole i LR zazdroszcza.. u nas psuje sie tylko to ;)

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: LEX »

Taka mnie naszła myśl związana z podobnym problemem z serii J8. Otóż w J8 często ciężko chodzą szyby i wiele osób kombinuje z silnikami, z przekładniami, smaruje nie wiadomo co itd...

Okazuje się jednak, że wystarczy wymienić gumową prowadnicę w ramce drzwi, gdyż ona po czasie (jak to guma) traci elastyczność, twardnieje i puchnie. Nic innego nie pomaga.

Być może w 4r też tylko wymiana gum na nowe rozwiąże problem.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: RobertK. »

Wiesz szyba w tym modelu lubi żyć własnym życiem :mrgreen:
Główne usterki związane są raczej z jej sterownikiem jak i zdążają się usterki mechaniczne np. sprzęgiełka silniczka które lubi się rozwulkanizować, korodujące prowadzenia rolek mechanizmu podnoszenia szyby na samej szybie.
Problem z uszczelkami jest ostatnim jaki pozostaje do rozwiązania, a objawia się właśnie trudnym i ciężkim głównie domykaniem szyby w szczególności końcowej jego fazie :)
Generalnie każdy użytkownik 4 runnera bez wyjątku wcześniej czy później rozpoczyna swoją drogę do doktoratu z zasad działania tylnej szyby na skutek jej wadliwego działania :mrgreen:
Natomiast praca zbiorowa na ten temat już powstaje w innym temacie tego forum i żeby go nie dublować zapraszam http://tlc.org.pl/viewtopic.php?f=16&t=1322

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: LEX »

Baaa... Nie musisz mi tego wyszczególniać... Też miałem 4runnera :-)

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: RobertK. »

eee.....to ty swój jesteś :D
Zmieniłeś auto z powodu tylnej szyby :mrgreen:

acha....odpowiadając zakładającemu ten temat....jak nie otworzysz szyby, to nie otworzysz tym samym klapy :)

watto
Posty: 92
Rejestracja: 05 cze 2009, 12:01
Auto: Blazer 4.3 LT 99'
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: watto »

:mrgreen: to już wiem, hehehehe
pomajstrowałem troche bo mi prowadnica przerdzewiała i na razie bangla ( ale tyko w jedną stronę :mrgreen: , bo z kluczyka w dół jedzie ale w górę to już nie chce, muszę ją traktować z guziora w środku - wiem wiem muszę rozkminić lewy bok i zdoktoryzować sterownik )

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Dragunov »

szybko sie uczysz - do nastepnej awarii :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Rokfor32 »

Niekoniecznie sterownik, szczególnie, jeżeli z przycisku w kabinie działa wszystko normalnie. Najprawdopodobniej skorodował zestyk przy stacyjce w tylnej klapie. Takie małe gówienko, ze ścieżkami stykowymi podobnymi jak na płytce drukowanej, dosyć wadliwy element zresztą. Pomaga jedynie jego wymiana, jak go zeżarła rdza, to się naprawić nie da. Można natomiast zamiast niego spróbować zaadoptować jakikolwiek inny przełącznik, spięty ze stacyjką np. jakąś dźwigienką.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Northern Sun »

szyba jak szyba, prowadnice rdzewieja, ale oczywiscie wszystko jest do zreperowania

terrorfiatem126
Posty: 6
Rejestracja: 20 paź 2010, 21:15
Auto: Hilux Surf JDM
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: terrorfiatem126 »

Czesto padaja silniczki a dokladniej plastikowa przekladnia. Zaloze sie ze mozna by jakos ta perdolke zastapic jakas lepsiejsza zmetalizowana ;) Orginalne silniczki do tylnej szyby kosztuja fortune, na szczescie mozna dostac ten sam silniczek od innego modelu toyoty za grosze. Ja zamontowalem od Previi i jak narazie lata jak ta lala ;) Oczywiscie prowadnice i rolki zostaly potraktowane odpowiednia iloscia smaru ;) Bylo pozniej troche motania z ustawieniem prowadnic a pozniej z lampka na desce "back door" ale po wypiciu kilku piw i wyjaraniu kilku petow - dziala ;) Nie taki diabel straszny jak juz raz to czlowiek przejdzie to wiadomo co i jak ;) Heh gadam jakbym jezdzil tym wozkiem niewiadomo ile a to dopiero rok jakos ...ale juz wiele rzeczy zdazylo sie sp....
peace
olo

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Dragunov »

dla mnie ta szyba będzie zmorą nawet jak działa dobrze..

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Rokfor32 »

Silniczki od tylnej szyby są identyczne jak w szybach w drzwiach bocznych po lewej stronie auta. Obu, i przód i tył. Włącznie z wtyczką.

Najlepszym zamiennikiem jest więc silniczek z lewych tylnych drzwi bocznych - jest tak rzadko używany, że w dwudziestoletnich struclach jest jak nowy ... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Dragunov »

kumpel zaimplementował z corolli zdaje się - starszy model ale działa... 15 zł na szrocie:)

Ja dziś rozebrałem na czynniki pierwsze zamek z tyłu - niestety.. ciągle można kluczem szybę podnosić ale nie opuszczać. Jutro pomierzę to na aucie. Mnie do szału doprowadza brak oryginalnego parapetu (w moim modelu 2 - inner & outer)

ODPOWIEDZ