elektryczna szyba w klapie !!

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: RobertK. »

Rokfor32 pisze:Silniczki od tylnej szyby są identyczne jak w szybach w drzwiach bocznych po lewej stronie auta. Obu, i przód i tył. Włącznie z wtyczką.

Najlepszym zamiennikiem jest więc silniczek z lewych tylnych drzwi bocznych - jest tak rzadko używany, że w dwudziestoletnich struclach jest jak nowy ... :mrgreen:
Prawdę mówi....sam sprawdziłem :mrgreen:

engel
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2010, 19:40
Auto: Toyota 4 runner
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: engel »

terrorfiatem126 pisze:Czesto padaja silniczki a dokladniej plastikowa przekladnia. Zaloze sie ze mozna by jakos ta perdolke zastapic jakas lepsiejsza zmetalizowana ;) Orginalne silniczki do tylnej szyby kosztuja fortune, na szczescie mozna dostac ten sam silniczek od innego modelu toyoty za grosze. Ja zamontowalem od Previi i jak narazie lata jak ta lala ;) Oczywiscie prowadnice i rolki zostaly potraktowane odpowiednia iloscia smaru ;) Bylo pozniej troche motania z ustawieniem prowadnic a pozniej z lampka na desce "back door" ale po wypiciu kilku piw i wyjaraniu kilku petow - dziala ;) Nie taki diabel straszny jak juz raz to czlowiek przejdzie to wiadomo co i jak ;) Heh gadam jakbym jezdzil tym wozkiem niewiadomo ile a to dopiero rok jakos ...ale juz wiele rzeczy zdazylo sie sp....
peace
olo
Cześć
Mam problem z silniczkiem tylnej szyby 4 runnera. kółko zębate przestało istnieć. Piszesz, że pasuje od previi. A z lewej czy prawej strony?

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: RobertK. »

Najszybciej załóż od lewej tylnej szyby w drzwiach....pasuje :mrgreen:
Sprawdź prowadnice uszczelki itd, bo jakaś przyczyna zmielenia zębatek być musi...

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Dragunov »

róznica materiałów też jest - jak sięmi zdaje co innego na wyjściu z silniczka a co innego na półksiężycach..

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: RobertK. »

Dokładnie to samo, na półce leżą zapasy z angola i dokładnie takie same są przynajmniej z rocznika 90-95...
Zęby takie same....sprzęgło w środku też takie same jak i zębatka i ślimak.
Jeśli czymś się różnią, to może ewentualnie mocą silniczka, ale tego nie sprawdzałem....
Generalnie działają, bo w taki sposób reanimowałem szybę w klapie na wyjeździe, a silniczek działa już od ponad półtora roku po tej operacji i nic mu się nie dzieje :D

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Northern Sun »

o ktorej plastikowej zembatce mowicie?

ja wczoraj tez reanimowalem calosc tak dla jaj, z nowymi prowadnicami ostre naprezenia sa, ale ciezko sie domyka; pomijam ze bateria jest ostro slaba i ze klapa byla odprostowywana lomem w 2 miejscach ale to po spotkaniu z drzewem, ogolnie daje rade tylko ostro na boki musialem kolotac szybsko no i sie zamknelo; tylnia guma wstrzymuje troche szybe ale to chyba dlatego ze sa nowe 2 spinki, no i opuszcza ale nie podnosi kluczykiem #2; kluczyk #1 jest tak wypolerowany ze nie dziala w zamku :mrgreen:

t4r
Posty: 12
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:57
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: t4r »

Witam a czy jest możliwość wysunięcia szyby gdy klapa bagażnika jest otwarta w modelu II GEN? bo jak musiałem kostki wymieniać to tylko od środka co jest bardzo niewygodne.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: RobertK. »

Tak.....ale musisz "oszukać" zamki czyli zamknąć niezamkniętą klapę :mrgreen:

t4r
Posty: 12
Rejestracja: 05 lis 2011, 19:57
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: t4r »

No właśnie tak już wcześniej próbowałem, ale i tak świeciła się kontrolka że klapa jest otwarta, więc myślałem że może jest inny sposób...

Awatar użytkownika
Dragunov
Posty: 337
Rejestracja: 23 cze 2008, 00:30
Auto: 4runner '88
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Dragunov »

nie wiem jak tam jest ale u mnie śrubokętem "zamykasz" zamki po obu stronach klapy i wysuwasz szybkę..

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Rokfor32 »

Trza zatrzasnąć oba zamki i to wszystko. Kontrolka zgaśnie jak szyba wysunie się choć trochę, i rygiel blokady zamka opadnie. Można też ten rygiel ręcznie zatrzasnąć, wtedy też zgaśnie kontrolka.

Awatar użytkownika
Northern Sun
Posty: 251
Rejestracja: 20 sty 2008, 07:09
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Northern Sun »

ja tez mam problem z klapa; ... ciekawa rzecz ta klapa w 4runnerze ... :P

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: RobertK. »

Jaki....oświeć....temat stary jak 4runner powraca :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8424
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: Rokfor32 »

Szyba klapy nie robi problemów - pod warunkiem że przy pierwszych objawach nieprawidłowego działania się ściągnie panel i posmaruje co trzeba :wink:

Moja działa ben zastrzeżeń - wyjątek stanowi oblodzenie, wtedy, jak zamarznie (a syfi się szybko, i woda włazi wszędzie), to sę nie chce otworzyć. Jak nie ma mrozów - działa perfekcyjnie :wink:

Inna sprawa, że nie zawsze tak było :mrgreen:

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: elektryczna szyba w klapie !!

Post autor: consigliero »

Znaczy co się smaruje?

ODPOWIEDZ