Witam i odrazu pytam

Moderator: luk4s7

Adrian_3dfx
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2018, 17:29

Witam i odrazu pytam

Post autor: Adrian_3dfx »

czesc.
mam na imie adrian, mam 30 lat i kupilem toyota, 2 w moim zyciu.
1 byla landcruiser hj61 4.0 d
dlugo mi sluzyla ale zgnila
teraz trafilem na auto o ktorym nic nie wiem, nigdzie nic nie pisza i nigdzie nie moge ich znalesc - 4unner 2.7 z motorem 3rzfe
czy ktos mi cos powie na temat tego auta jak z czesciami, awaryjnoscia?
byl to przypadek kupowalem inny samochod a ta toyota stala obok stan idealny lakier rama zero rdzy rok 1999 auto z usa w manualu.

dziekuje z gory i pozdrawiam

Awatar użytkownika
szulbor
Posty: 392
Rejestracja: 25 sty 2014, 20:29
Auto: Toyota 4runner 3rd 5VZ-FE 3.4ccm Supercharged
Kontakt:

Re: Witam i odrazu pytam

Post autor: szulbor »

Witaj

Gratuluję zakupu.
Autko mechanicznie blizniak lc 95. Niestety tego silnika nie znam. Bardziej popularny w uk. Wiec z częściami chyba nie ma problemu do w niego.

Jakbyś miał szczegółowe pytania smialo pytaj. Mam 4R tylko że w benzynie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Adrian_3dfx
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2018, 17:29

Re: Witam i odrazu pytam

Post autor: Adrian_3dfx »

no wlasnie ten silnik 2.7 to benzyna. 16v dohc 160 konna

Awatar użytkownika
hetman
Posty: 366
Rejestracja: 21 lis 2015, 21:05
Auto: LJ78 - ?uczek
Kontakt:

Re: Witam i odrazu pytam

Post autor: hetman »

Sebastian ma chyba ten motor w 120 - 2.7 benzynę 160 km. Jest aktywny na forum więc pewnie coś Ci skrobnie. Ma temat o swojej 120.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Witam i odrazu pytam

Post autor: Rokfor32 »

J12 ma już wersje vvti.

3RZ-FE to bardzo fajna jednostka - acz raczej dla aut o masie poniżej 2T. Brakuje momentu dla ciężkich modeli - i czuć to przy jeździe drogowej.

Części nie sa żadnym problemem - silnikowe w sensie. Jedyne co ten silnik wymaga do zwykłej eksploatacji to kable zapłonowe i świece - a te i tak kupuje sie w aso, bo zamienniki kabli to szrot, a świece sa tak masowo podrabiane (tudziesz poprzenoszone fabryki i spadek drastyczny jakości) - że nie idzie kupić już oryginałów denso czy boscha. W takiej jakości - jak sprzedaje aso.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Witam i odrazu pytam

Post autor: sebastian44 »

Adrian_3dfx pisze:no wlasnie ten silnik 2.7 to benzyna. 16v dohc 160 konna
Ja mam u siebie kolejną generację tego silnika, dodane VVTi. U Ciebie ten motor ma jakies 150 kuni, u mnie podnieśli moc do 163 o ile sie nie mylę.

Generalnie te silniki miały doskonała opinie w stanach gdzie masowo montowano je do Toyoty Tacomy. Łańcuch rozrządu, prosty motor, nie ma co sie zepsuć. Gdybyś miał jakikolwiek problem to trzeba szukać na amerykańskich forach tam oni to maja opracowana każdą śrubkę w tym motorze. Nie wiem jak to jezdzi w manualu, w automacie dla mnie jest wystarczająco, na pewno ma wiecej jadu niż dychawiczne diesle sprzed epoki D4D.

ODPOWIEDZ