uszczelka głowicy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: Rokfor32 »

Podstawa to porządne wyczyszczenie powierzchni, i ich weryfikacja, zarówno na mikronierówności (wżerki), jak i na płaskość.

Niemniej, jeżeli była uszczelka stalowa, i puściła - to ja bym przeszlifował i blok, i głowice w ciemno. Te uszczelki się nie rozszczelniają same z siebie - ale położone na nieobrobiona powierzchnię (po kompozytowej) sie nie doszczelnią prawidłowo.

Wał, tłoki i panewki - wszystko się weryfikuje pomiarami, i jeżeli rokują - nie ruszaj.

długi
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:43
Auto: 4R 3rd 3.4 V6
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: długi »

Ok, czyli blok do szlifowania, tylko czy to nie jest tak że jak szlifnę blok to muszę też szlifnąć tłoki(tak coś wspominał mechanik) ?

Jeśli chodzi o weryfikację pomiarami to rozumiem że to mi ogarną w Wojakowej? Przy okazji, za nic nie mogę ich znaleźć w necie, możesz podać jakiś namiar na nich?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: Rokfor32 »

Ogarną jak trzeba.

014 6844943.

Szlifowanie bloku - o ile nie ma większych niespodzianek - to max 0,1 mm. dla benzyny jest to tyle co nic.

długi
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:43
Auto: 4R 3rd 3.4 V6
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: długi »

WiELKIE DZIĘKI :!:

długi
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:43
Auto: 4R 3rd 3.4 V6
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: długi »

Witam ponownie,
Poszukuję uszczelek ASO do silnika i jak na razie jestem na etapie 1500/kpl i czekanie do połowy maja. Moglibyście podpowiedzieć gdzie się zaopatrujecie w graty? Może jest ktoś na kogo jeszcze nie trafiłem a ogarnia to taniej/szybciej.

Dzięki za info.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: kylon »

Podeślij mi numer VIN

długi
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:43
Auto: 4R 3rd 3.4 V6
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: długi »

Czyżby jakieś światełko w tunelu :mrgreen: JT3HN87R8Y0281486

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: Rokfor32 »

Bo szukając po vin wychodzi rynek USA, i że dostawa "od producenta". Temu 2 tygodnie czekania.

Namierzasz właściwy numer, i zamawiasz po numerze OEM. Wtedy masz na następny dzień roboczy, max 3 dni, jeżeli jest w Belgii (a jest tam właściwie wszystko do modeli na EU - lub kompatybilne z takimi modelami).

Do 5VZ-FE uszczelki tez kupisz na ebay - przy czym zestawy aftermarketowe różnie mają z jakością. Ja ostatnio ćwiczyłem taki do 3RZ-FE. Za 150$ był cały zestaw do silnika. Zupełnie przyzwoity skład - acz na wszelki wypadek i tak uszczelka głowicy poszła fabryczna. W tej kwestii nie ufam zamiennikom - chyba że dostaje uszczelki MLS, a ich wykonanie nie budzi zastrzeżeń. Kompozyty zakładam tylko fabryczne.

długi
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2016, 18:43
Auto: 4R 3rd 3.4 V6
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: długi »

Rokfor, brak mi słów....

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: kylon »

Teoria z rynkiem USA raczej wyssana z Palca. Albo coś jest na magazynie w Europie albo nie ma. Mechanizm jest prosty. Jak jest w Belgii to idzie 3 dni jak w Japonii to dwa tygodnie. Czasem wyskakuje producent np moesiąc. Sprawny sprzedawca ma opcję przyspieszenia czyli tak zwaną awarią. Niekiedy dodatkowo sobie za to liczą. Mnie nikt za awarie nie liczy bo części Toyotowe codziennie odbieram ;-).

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: kylon »

Prawych uszczelek pod głowicę jest 26 dostępnych a lewych 15. Do ściągnięcia w kilka dni.
Kompletne zestawy uszczelek silnika 5 szt. Gdybym miał to info w zeszły piątek to jutro by były.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: uszczelka głowicy

Post autor: Rokfor32 »

Ja wiem że tak jest - ale jak się sprzedawcy nie chce - to kit tego typu potrafią wcisnąć ... :wink:

Na początku, jak jeszcze aso w NS mnie nie znało - to poszedłem tam zapytać o część do silnika 1UZ - a jedyne co o nim wiedziałem - to że z lexa jest. I - nie dało się nic załatwić, zostałem po prostu zlany - lex to nie toyota :wink: Teraz już by tak nie było - od razu by sobie przypomnieli, który tojtoy to bliźniak jednojajowy tego lexa był ... :wink: No, ale od tamtej pory parę tysiaczków już im zostawiłem ... :mrgreen:

ODPOWIEDZ