[4runner 2nd 3vze 1995 USA] Jakie mam klocki :)

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

[4runner 2nd 3vze 1995 USA] Jakie mam klocki :)

Post autor: namlooc »

Mam problem z zakupem klocków hamulcowych. Odrysowałem sobie aktualnie jakie mam w aucie i chodze po sklepach ale wszedzie mam inne kształty niz odrysowane. Jakie powinienem miec klocik ?

Przypomne samochod:
4runner 3vze 3.0 v6 3vze VZN130 1995 rok sprowadzony z USA

Klocki są różne. Długość jes taka sama. Szerokość jest inna. Podstawy klocka są rozne.
Sprawdzalem glownie firme TRW no i nie pasują GDB1154 oraz GDB797
GDB1154
Obrazek

GDB797
Obrazek

Oto zdjęcie tego co mam na aucie:
Obrazek

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: [4runner 2nd 3vze 1995 USA] Jakie mam klocki :)

Post autor: kpeugeot »

ja miałem takie z pojedyńczym wąsem, ale u mnie sztywny przód

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: [4runner 2nd 3vze 1995 USA] Jakie mam klocki :)

Post autor: Rokfor32 »

Ten szczegół który zaznaczyłeś jest kompletnie bez znaczenia.

W tym typie zacisków klocek opiera się wyłącznie na zewnętrznych krawędziach - plus stabilizowanie przetyczkami. Ważna jest jedynie długość klocka - bo sa dwa rodzaje: krótsze do zacisków starszych toyek, jak J4, J6 i J7, i dłuższe do pozostałych (hil, 4R, J8, J9). Różnica to 1 cm - ale nie pamiętam teraz wymiaru tych dłuższych. Jutro mogę zmierzyć.

A - i nie bierz TRW. Sa do dupy, głównie składają się z grafitu. Szybko się kończą, i słabo hamują (są wrażliwe na nagrzanie). Z obecnych na rynku - blueprint. To pakowacz, oczywista - ale pakuje sensowny typ klocka - kompozyt z dużą zawartością metali miękkich. Mam w "suprze" - i robią zupełnie przyzwoicie - w sensie nie robią fochów żeby zatrzymać toytoya z autostradowej :wink: Nie są też wrażliwe na temperaturę - nie zauważam jakiejś różnicy w sile hamowania na ciepło i zimno.

Awatar użytkownika
namlooc
Posty: 480
Rejestracja: 29 maja 2011, 12:59
Auto: rav4 3sfe, 4runner 3vze
Kontakt:

Re: [4runner 2nd 3vze 1995 USA] Jakie mam klocki :)

Post autor: namlooc »

Rokfor32 pisze:Ten szczegół który zaznaczyłeś jest kompletnie bez znaczenia.
Własnie poszlo o ten szczegół. Jezeli jest bez znaczenia to oznacza ze GDB1154 powinny pasowac. Mowisz nie brac TRW. W rav4 mam tarcze i klocki TRW i klocki nie chca sie skonczyc po 40tys km (połowa zużyta), ale rzadko kiedy hamuje. Zobacze co maja jeszcze :)

Blueprint ostanio termostat japonski i solidne oslony przegubow mi dostarczyl. Zobaczymy ;)

Rokfor,kpeugeot: Dzieki za Wasza pomoc!

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: [4runner 2nd 3vze 1995 USA] Jakie mam klocki :)

Post autor: Rokfor32 »

Tarcze TRW jeszcze ujdą - do pierwszego poważnego rozgrzania, wtedy masz faliste. Niestety - tak samo jest w przypadku większości "zwykłych" tarcz, ponoć ATE mają nieco lepiej w tej kwestii - ale ciężko je znaleźć. Fabryczne też sie potrafią pokrzywić - acz w ich przypadku dane mam słabe - bo niemal nigdy nie widuje ich nowych (w starych modelach). A porównanie starej, i skorodowanej (wewnątrz) fabrycznej do nowej (zamiennika) jest trochę bez sensu).

Klocki jednak - TRW to ogólnie mówiąc śmietnik. tempo zużywania się jest akurat drugorzedne - terenówka która widzi błoto każdy typ klocka zużyje szybko. Ale TRW po prostu słabo hamują. To jest typowa mieszanka materiału zoptymalizowana do hamowania na zimno - pierwsze naciśnięcie nawet daje rade. Ale poprawić (albo hamować z większej prędkości) - nie ma już czym :wink:

Ja mam w J73 zestaw: tarcze SpeedMax 302mm, nacinane, plus klocki blueprint (plus zaciski z hila, czyli większe niż w J7). Całość jest na tyle wydajna, że bez ceregieli jest w stanie powiedzmy przy stówie zablokować koła (35") na suchym asfalcie.

ODPOWIEDZ