bagażnik

Moderator: luk4s7

wieno
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2015, 19:55

bagażnik

Post autor: wieno »

dobry wieczór
Czy podpowie KTOŚ gdzie szukać bagażnika na dach 4runner 1995. Dach płaski bez żadnych profili.
Będę wdzięczy za podpowiedź. Oczywiście budżet też niewielki.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tynio
Klubowicz
Posty: 475
Rejestracja: 24 cze 2014, 14:29
Auto: lj 70 fj40 sam
Kontakt:

Re: bagażnik

Post autor: tynio »

witam będę miał do sprzedania z mojej 70 ale tak może w październiku teraz mam tylko belki

wieno
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2015, 19:55

Re: bagażnik

Post autor: wieno »

ok jak nic nie znajdę będę czekał

Awatar użytkownika
doyar
Posty: 24
Rejestracja: 15 lip 2013, 23:52
Auto: 4runner II gen. V6 Benz.+LPG
Wcze?niej: Cabriovitara -> Xtrail -> Duster (?ony)
Kontakt:

Re: bagażnik

Post autor: doyar »

Witam.
Podpinam się pod temat. Mój nieśmiały zamiar jest taki, żeby na takim samym dachu (4R 1995) zainstalować przerobiony bagażnik towarowy z busa (już mam takowy, docięty, dospawany, z miejscami na halo, jeszcze tylko piasek i proszek). Z powodu braku rynienek czy relingów (a w poprzedniej mojej budzie z 1990 relingi były, czyli, że można!) wpadłem na ryzykowny pomysł aby zainstalować stopy bagażnika na wylot przez dach, z nałożoną od góry (w celu zmiany obciążenia z punktowego na podłużne) listwą (płaskownikiem/ niskim kątownikiem z nierdzewki). Natchnęły mnie do takiego pomysłu poniższe linki :arrow:
https://www.youtube.com/watch?v=QKkTcrD ... 10&list=WL
https://www.youtube.com/watch?v=HKdJoJHXAZ8
Ale obrabiam to w głowie i: po pierwsze nie wiem w ogóle CZY, a po wtóre: jeśli tak, to gdzie borować. Szkoda byłoby popsuć sobie budę np. wpuszczając przecieki a wraz z nimi Rudą od góry, albo pogiąć dach wskutek np. zbytniej sztywności bagażnika w stosunku do budy auta (tak, ono na ramie, ale ona przecież jakąś wiotkość ma, do tego buda jest na poduszkach przecież).
Może ktoś bardziej uczony w piśmie, niż ja - skromy teoretyk miałby tu swoją opinię? :roll:

ODPOWIEDZ