4Runner kłopoty prosze o rade

Moderator: luk4s7

Pasik
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:41

4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: Pasik »

Witam wszystkich proszę o rade szanownych forumowiczów odnosnie mojej Toyoty .
A wiec do rzeczy .Zakupiłem toyotke 4 runner z 1989 r z silnikiem 2.4 benzyna 22R . Postanowiłem założyć w niej gaz sekwencja STAG 300 . Zrobiłem na gazie możne 300 możne 500 km i zaczęły sie kłopoty . W czasie jazdy silnik gaśnie zalewa świece . Mechanicy wymienili kopułkę z paluchem , świece, cewkę, kable zapłonowe i dalej jest ten problem . Jeżdżąc tylko na benzynie też sie to dzieje zalewa go i nie można odpalić . Koledzy pomóżcie może wiecie gdzie jest jakiś dobry warsztat w Szczecinie lub okolicach co zna sie na tych silnikach bo gdzie nie pojadę to nie maja schematów nie maja wtyczki do komputera itd. Ewentualnie może ktoś z was ma jakieś schematy dane techniczne i może użyczyć bym byl bardzo wdzięczny . I jeszcze jedno gdzie kupujecie do swoich samochodów części może jakieś namiary. Z góry dzieki za odpowiedz i pozdrawiam.

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: szelma »

Jeśli to jest silnik z gaźnikiem, to wsadzanie sekwencji, zalatuje naciąganiem klienta przez gazownika. Trzymaj się z daleka od facetów szukających wtyczki do komputera, bo w tym silniku nie ma komputera. Komputer jest w instalacji sekwencyjnej. Wymienić kable i świece powinien gazownik, zakładając instalację. Obawiam się, że mistrz gazownik grzebał przy gaźniku. Na forum są koledzy, którzy Ci poradzą co dalej.

Pasik
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:41

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: Pasik »

Witam i dzieki za odpowiedz. Z tego co mi wiadomo jest to silnik na wtrysku EFI . Dodatkowo jeszcze falują obroty. Z robót co jeszcze były wykonywane to była ustawiana i czyszczona przepustnica. Generalnie kłopoty zaczynają sie jak silnik sie rozgrzeje .

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: kpeugeot »

możę winny jest czujnik tzw cold startu i silnik dostaje za dużo paliwa, ale ja mam 3,0v6 ne wiem czy wtym 2,4 takie coś jest

Pasik
Posty: 6
Rejestracja: 29 lip 2013, 12:41

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: Pasik »

Odłączyłem ten czujnik ale rano źle odpala może masz racje aby go odłączyć i zobaczyć jak się sprawuje troszeczkę pojeździć. A słyszałeś że ten czujnik może dawać takie objawy ??

szelma
Posty: 127
Rejestracja: 23 gru 2011, 18:54
Auto: RAV4 2,0 , Hilux 2,5 d4d
Kontakt:

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: szelma »

Jeśli masz wtrysk to silnik 22 RE , a nie 22 R , a to już zupełnie inna bajka z zagazowaniem.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: kpeugeot »

Pasik pisze:Odłączyłem ten czujnik ale rano źle odpala może masz racje aby go odłączyć i zobaczyć jak się sprawuje troszeczkę pojeździć. A słyszałeś że ten czujnik może dawać takie objawy ??
Nie słyszałem niestety moje doświadczenia z tym czujnikiem nie są zbyt duże - ja po prostu miałem właśnie duże problemy z jego odpalaniem rano - więc może on być odpowiedzialny za zalewanie silnika

a i chyba najważniejsze przy tych silnikach to lewe powietrze zobacz czy skądś nie dochodzi lewe powietrze może jakaś opaska jest poluzowana w V6 daje to właśnie objawy falowania obrotów wręcz do gaśnięcia

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: Rokfor32 »

Cold start time switch. Jak już, a nie sam wtryskiwacz zimnego startu. No chyba że wisi w pozycji otwartej, i nie reaguje na sterowanie.

Ale raczej nie to - najprawdopodobniej uwalony przepływomierz.

Dwa - komp w tym aucie nie diagnozuje się testerem. Za stary. Jedynie kody migowe - ale żeby cokolwiek wyświetlił - to musi się zaświecić lampka check silnika.

Jedź do kumatego gazownika. Więcej pokaże odczyt parametrów ze stag-a, niż próba rozkminiania ecu silnika.

wieno
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2015, 19:55

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: wieno »

dzień dobry
mam problem z moim 4r. nr vin na podszybiu i słupku się zgadza na ramie zaś tylko ostatnie 7 cyfr. może ktoś zna ten temat.
bede wdzięczny za odpowiedź
wiesiek

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: Rokfor32 »

Wersja amerykańska. Tak właśnie mają - i tak ma to być dla modeli z tamtejszego rynku.

Jak diagności z tym maja problem (acz dziwne - zwykle ogarniają amerykańskie wozy) - to rzeczoznawca i papier potwierdzający.

wieno
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2015, 19:55

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: wieno »

dzięki za odpowiedź tylko gdzie szukać rzeczoznawcy ? nie miałem nigdy z tym do czynienia

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2513
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: kpeugeot »

nikt nie wie skąd jesteś więc ci nie pomożemy

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: Addams »

Fakt
Natomiast zasadniczo wszystkiego, w tym rzeczoznawców, najlepiej szuka się w google.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8421
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: Rokfor32 »

Zwykle funkcjonują przy PZMot. Zwykle też lokalne WK mają swoja listę "namaszczonych", których opinie honorują bez zbędnych komentarzy ... :wink:

wieno
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2015, 19:55

Re: 4Runner kłopoty prosze o rade

Post autor: wieno »

dzięki za odpowiedź oczywiście nie pomyślałem

ODPOWIEDZ