Nie świeci kontrolka ładowania akumulatora.

Moderator: luk4s7

PiSz
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2013, 13:40
Auto: Hilux 2.5 D4D 2008
Kontakt:

Nie świeci kontrolka ładowania akumulatora.

Post autor: PiSz »

Witam.
Tak wiem, że to w zasadzie dobry objaw :)
Sprawa wygląda następująco. Zapalił się check engine. Po podłączeniu komputera okazało się, że winny jest alternator.
Po wymianie alternatora - nadal brak ładowania. Alternator (sprawdzony), po zamontowaniu w samochodzie, nie podaje prądu na wyjściu. Sprawę komplikuje kontrolka ładowania akumulatora, która od jakiegoś czasu w ogóle się nie zapala - nawet przy włączaniu zapłonu. Macie jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?
Hilux 2.5 / 2008 rok.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Nie świeci kontrolka ładowania akumulatora.

Post autor: Kwieczor »

na aucie altek nie podaje prądu na klemach, czy od razu na kablach przy korpusie?

regulator napięcia?, zwarcie w jakimś przekaźniku?

u mnie jak strzelił altek żaden check mi nie wyskoczył, tylko kontrolka ładowania

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 68
Rejestracja: 12 sty 2011, 01:41
Auto: Hilux DLX KC 2,5 "09
Kontakt:

Re: Nie świeci kontrolka ładowania akumulatora.

Post autor: Iwo »

Ja wiem. Wymienić żarówkę kontrolki:)

PiSz
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2013, 13:40
Auto: Hilux 2.5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Nie świeci kontrolka ładowania akumulatora.

Post autor: PiSz »

Kwieczor - przy korpusie. Wyjęty z samochodu działa ok. Przekaźniki ok.

Iwo - a rozbierałeś zegary w Hilu? Też na to wpadłem ale po mojemu to tam są diody... rozkładanie zakończyłem na płytce drukowanej - nie za bardzo wiem jak ją odłączyć od tarcz zegarów i dobrać się do niej od strony tych świecidełek.

Gdzieś w necie wyczytałem, że altek za każdym razem musi dostać odrobinkę prądu, żeby się wzbudzić (ups... nawet o tym nie wiedziałem). Poniekąd potwierdzili to spece od alternatorów - powiedzieli, że jeśli obwód z kontrolką nie działa alternator może nie zacząć ładować. Oprócz grubego przewodu do altka idzie jeszcze kostka z kilkoma kabelkami...

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 68
Rejestracja: 12 sty 2011, 01:41
Auto: Hilux DLX KC 2,5 "09
Kontakt:

Re: Nie świeci kontrolka ładowania akumulatora.

Post autor: Iwo »

Zażartowałem, bo jest to dla mnie nierealne. Miałem w życiu kilkanaście samochodów i tyle samo motocykli i nigdy nie spaliła mi się żadna żarówka od kontrolki. O tych usterkach nie mam zielonego pojęcia. W końcu mam legendarną toyotę(phi...:) A już tak bardziej na poważnie to może brak kontrolki po przekręceniu stacyjki jest dowodem że jakiś obwód na alternatorze się nie "zamyka"?

ODPOWIEDZ