Rozdzielenie 2 akumulatorów

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Rozdzielenie 2 akumulatorów

Post autor: ktomek »

No cóż, nie wykazałem się specjalnie przy tym, bo skorzystałem z gotowego modułu który robi to samoczynnie w zależności od sytuacji
Gdy alternator ładuje - obydwa akumulatory sa połączone żeby się ładowały równoczesnie
Gdy wyłączę silnik, po kilku minutach akumulatory się rozpinają i ten "zapasowy" daje mi prąd do CB, nawigacji, gniazd wewnętrznych, lodówki, przetwornicy oraz na wyjście zasilające do przyczepy campingowej, a ten rozruchowy zasila wyłącznie sterowniki silnika i oświetlenie kabiny (zabudowy już nie)
Oczywiście w każdej chwili można spowodować jednym kliknięciem połączenie akumulatorów nawet podczas wyłączenia silnika
Dodatkowym elementem jest wskaźnik napięcia LED obydwu baterii co ciekawe bardzo dokładny
A to urządzenie zakupiłem nie z IBS, bo cena jest zabijająca, lecz w TMAX
Obrazek
Szczerze mówiąc sam sobie planowałem to zrobić, ale koszt części żeby było tak jak chciałem był nie wiele mniejszy niż koszt gotowego produktu, więc zaryzykowałem
Sprawdził się i w upale i w zimnie i w wodzie
Więc stwierdzam że jest OK
Kiedyś robiłem rozdział akumulatorów dla znajomego w wersji LOWCOST na ręcznym wyłączniku
Tez działało, i to sprawnie, ale trzeba było ręcznie włączać i wyłączać. Niby nie problem, ale trzeba pamiętać

ODPOWIEDZ