Hilux 3.0 D4D "uciekły konie"

Moderator: luk4s7

KrzysztofJ
Posty: 47
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:16
Auto: Hilux 3.0 '08 D-4D
Kontakt:

Hilux 3.0 D4D "uciekły konie"

Post autor: KrzysztofJ »

Jest problem.Wsiadlem do Hiluxa 3.0 D4D i zwatpilem.Auto ewidentnie nie ma mocy.nie czuc w ogole przyspieszenia.Czytajac watki na forum postawilem na turbine i podjechalem do znajomego mechanika.powiedzialem co mi dolega a on sprawdzil turbine i ikazalo sie ze turbo pompuje tyle ile trzeba.Mam L200 z 2001 r i 116 koni i w porownaniu do Hiluxa to torpeda.Jak mu to powiedzialem to zaczal mi tlumaczyc ze w tym aucie turbina "kreci" od samego dolu i dlatego nie czuc tego przyspieszenia jak w starszych modelach ble ble ble.Rozczarowalem sie okrutnie myslac ze ten typ tak ma lecz na koniec wsadzilem mechanika do auta dalem klucz i mowie "jedz i zobacz czy tak ma byc".PPrzyjechal i mowi ze faktycznie auto nie jedzie.Odetchnalem z ulga bo przynajmniej wiem ze jest cos co mozna naprawic.Mam mu zostawic auto w przyszlym tygodniu do sprawdzenia lecz pomyslalem ze jest tu moze ktos kto mial podobny problem lub wie gdzie szukac przyczyny.

Sygma
Posty: 64
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:22
Auto: d?ipy
Kontakt:

Re: Hilux 3.0 D4D "uciekły konie"

Post autor: Sygma »

typowe dla diesla traktowanego lekką nogą..... zamulenie
weź go na jakiś kawałek dobrej drogi w trasę i daj mu w dobrze doope :mrgreen:

ewentualnie możesz sprawdzić EGR, filtr powietrza i zrobić czyszczenie wtryskiwaczy

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Hilux 3.0 D4D "uciekły konie"

Post autor: qberus »

A jakaś kontrolka Ci się nie zapaliła ? W przypadku wejścia w tryb awaryjny moc spada drastycznie ale powinno się coś chyba zapalić :roll:. U mnie zdarzyło się to kilka razy i zawsze zapalała się kontrolka pompy.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Hilux 3.0 D4D "uciekły konie"

Post autor: Tuco »

A masz jakies błędy na komputerze?

KrzysztofJ
Posty: 47
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:16
Auto: Hilux 3.0 '08 D-4D
Kontakt:

Re: Hilux 3.0 D4D "uciekły konie"

Post autor: KrzysztofJ »

Nie zapalila sie kontrolka silnika a po podlaczeniu pod komputer nie pokazaly sie zadne zapamietane bledy.Auto jest po wypadku ( nie zwiazanym z przodem auta czyli z silnikiem) lecz stal ponad pol roku.Jest jakis dobry srodek do czyszczenia wtryskow ?Moze zaczalbym od tego.

Sygma
Posty: 64
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:22
Auto: d?ipy
Kontakt:

Re: Hilux 3.0 D4D "uciekły konie"

Post autor: Sygma »

LM ma takie w ofercie
ewentualnie STP też z dostępnych na szybko na stacja Orlen i Lotos

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4387
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Hilux 3.0 D4D "uciekły konie"

Post autor: Kwiatec »

KrzysztofJ pisze:Nie zapalila sie kontrolka silnika a po podlaczeniu pod komputer nie pokazaly sie zadne zapamietane bledy.Auto jest po wypadku ( nie zwiazanym z przodem auta czyli z silnikiem) lecz stal ponad pol roku.Jest jakis dobry srodek do czyszczenia wtryskow ?Moze zaczalbym od tego.
gdyby to były wtryski to chyba by komp wykazał... coś mechanicznego musi go trzymać... lewe powietrze moze łapie. praca turbiny jest odczuwalna. jak jesteś z wawy zapraszam na jazdę porównawczą :))

KrzysztofJ
Posty: 47
Rejestracja: 02 mar 2011, 12:16
Auto: Hilux 3.0 '08 D-4D
Kontakt:

Re: Hilux 3.0 D4D "uciekły konie"

Post autor: KrzysztofJ »

No wlasnie.Mimo ze turbina pracuje to w ogole jej nie czuje.Faktycznie najlepiej byloby gdybym mial skale porownawcza na jakims innym egzemplarzu lecz niestety tu gdzie mieszkam nie ma drugiego Hiluxa.Moglbym jechac do najblizszego serwisu Toyoty lecz moje doswiadczenia z tymi "wyspecjalizowanymi" serwisami sa koszmarne.szkoda ze komputer nie pokazuje zadnych bledow bo przynajmniej wiedzialbym co robic.

Sygma
Posty: 64
Rejestracja: 13 sie 2011, 23:22
Auto: d?ipy
Kontakt:

Re: Hilux 3.0 D4D "uciekły konie"

Post autor: Sygma »

przy "lewym powietrzu" czy tzw. zapieczeniu sterowania turbiną łapał by silnik notlauf i przechodził w tryb awaryjny

ODPOWIEDZ