wydolność obwodu lampki sufitowej

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: STACHU »

właśnie, mógłby kto biegły w ciągnięciu druta objaśnić mnie głupiemu ile jeszcze mogę podpiąć pod kabelki z dach wystające :roll: :mrgreen:

na tą chwilę prundem z instalacji lampki sufitowej żywią się:
1. diody konsolowe - OK biorą mało prunda
2. CB w konsoli siedzące - tu już więcej

i plan jest takowy co by Jolka nawigacją zwana, a pod roofem montowana też czerpała z kabelków owych... :roll:

pytanie jest czy mi się to wszystko nie zesra :roll: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: Jureq »

będzie OK do chwili gdy nie wpadniesz na pomysł podłączenia tam jeszcze lodówki :mrgreen:

darkman
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2011, 20:37
Auto: Hilux 2.5 SR5`08
Kontakt:

Re: wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: darkman »

w kwestii druta to nie wiem Stachu, bo sobie nie dostaję jakoś, ale twoje radio czyli chyba alan199/42A lub coś koło tego
bierze: Pobór prądu: Nadajnik - 1.3 A; Odbiornik - 200 mA czyli niewiele również, a gro pracy to tylko podtrzymanie pracy RX, więc 200mA, spokojnie możesz dossać kolejnego kabelka. dopiero cymbał radio jeśli je amplifikować bierz sporo więcej, ale i tak zasadniczo po stronie nadawczej przy maksymalnym, chwilowym ociążeniu (mocą).
pozdro,

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: STACHU »

plan jest taki co by zapodać dwa gniazda 12V w konsoli :roll: nadal do końca nie wierzę czy te kabelki to wytrzymają :evil:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: czobi »

...a nie mozesz puscic druta po slupku, pod wykladzinami dachu i rzeczonego slupka i jak ludzie miec swiety ppszony spokoj.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: Gałka »

jak dasz za dużo to i tak bezpiecznik wypali.

darkman
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2011, 20:37
Auto: Hilux 2.5 SR5`08
Kontakt:

Re: wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: darkman »

Otóz to! Też to słabo Stachu widzę z tymi gniazdami, tylko pociągnięcie kabla ma sens. Nawet jak zliczysz pobór prognozowany dla urządzeń które chcesz wykorzystać, to i tak przyjdzie taki czas że wetkniesz coś nienormatywnego i się.. zjara w najszczęśliwszym przypadku bezpiecznik, bez większych konsekwencji. Zrobić dobrze (!) i zapomnieć, że kabelki małego przekroju.

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: STACHU »

no chyba tak zrobię.... i co bezpośrednio pod akumulator? :roll: z pstryczkiem po drodze, odcinającym dla świętego spokoju :roll: :roll: :?:

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: Kwieczor »

STACHU pisze:no chyba tak zrobię.... i co bezpośrednio pod akumulator? :roll: z pstryczkiem po drodze, odcinającym dla świętego spokoju :roll: :roll: :?:
z pstryczkiem i bezpieczniczkiem
znam takich co dla pewności komplet w oba kierunki zakładają
p/k

darkman
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2011, 20:37
Auto: Hilux 2.5 SR5`08
Kontakt:

Re: wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: darkman »

słusznie prawi kwieczor, ale ja Staszku zrobiłbym tak: uwzględniając przydaśki większego kalibru, które planowaliśmy - pstryczek bym olał, bowiem jego sens jest tylko w układzie omijającym hebel główny, w przeciwnym wypadku hebel i tak odcina całość. za to bezpiecznik daję zawsze - tu rodzi się kłopot jego doboru, ale to detal. natomiast przerost pstryczków w konsekwencji zacznie póxniej konkurować z prostotą - "pomnika pan nie buduj" ;
pozdro,

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: wydolność obwodu lampki sufitowej

Post autor: Kwiatec »

u mnie pociągnęli kabelki i ste bosko. sprawdzone na wycieczce i robi jak złe :)

ODPOWIEDZ