Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: Pzwmichu »

Istnieje jakieś gotowe rozwiązanie na przewóz rowerów na pace Hila? Nie chciałbym, żeby leżały jeden na drugim, bo szkoda lakieru na nich. Myślałem nad jakimś stojakiem ale nigdzie nie mogę znaleźć gotowego systemu. Może macie jakieś doświadczenia> Dzięki za ewentualną pomoc

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: milczacy »

swego czasu miałem tak:

Obrazek
Obrazek

ważna była ta rurka z pierwszego zdjęcia, która opierała się na nadkolach na pace. Było to jednak rozwiązanie tymczasowo/jednorazowe i docelowo najlepiej mieć jakąś zabudowę/rury na pace.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: qberus »

Z tego co wiem u nas nie ma. Osobiście pokombinowałbym coś co będzie łatwe w wyciąganiu/wrzucaniu ( zakładam, że nie możesz mieć stałej konstrukcji na co dzień ze względu na robotę ) np. paleta, najlepiej alu, z dokręconymi rynienkami na rowery :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: qberus »

A tak na szybko jeszcze patenty znalezione w sieci

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ciekawy patent Thule choć u nas chyba niedostępny i trochę upierdliwy bo przednie koło trzeba ściągać

Obrazek

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: Pzwmichu »

Dzięki wielkie, muszę chyba wymyślić jakiś patent z paletą euro. Dobrze, ze mam półtorej kabiny, przynajmniej cały rower wejdzie na długość i nie muszę tak kombinować jak Milczący. Myślałem, żeby zrobić większe przerwy między deskami w palecie Euro, aby weszło koło i się zaklinowało, tylko obawiam się, ze po kilku zakrętach mogę pokrzywić i rozcentrować felgi. Musiałbym chyba dorzucić dwa pasy po przekątnej, żeby ustabilizowały rowery :)

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: milczacy »

na szczęście już nie muszę kombinować :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: Pzwmichu »

znalazłem jeszcze coś takiego, mozna by przymocować te ośki do palety i urządzenie supermobilne :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: qberus »

Pzwmichu pisze:Myślałem, żeby zrobić większe przerwy między deskami w palecie Euro, aby weszło koło i się zaklinowało, tylko obawiam się, ze po kilku zakrętach mogę pokrzywić i rozcentrować felgi.
Nie ma nawet szans żeby rower ustał pionowo jak go tak wciśniesz. Na pierwszym zakręcie wszystko się wywali i rzeczywiście możesz załatwić koła. Uchwyty rowerowe można już za 50,- zł za szt kupić więc może nie warto kombinować jakoś specjalnie :wink:.
Pzwmichu pisze:znalazłem jeszcze coś takiego, mozna by przymocować te ośki do palety i urządzenie supermobilne :)
Nie wiem ile i gdzie jeździsz ale ściąganie i zakładanie koła to średnia przyjemność, ja bym kombinował patent na montaż bez zdejmowania koła :roll:.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: irko »

->>


A na hak nie możesz?
Np tak

Obrazek



->>

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: Kwieczor »

to już będzie prawie jak Tundra - koło 6 metrów długości ;)
a nie lepiej profil od burty do burty z obejmami do ram?

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: irko »

Ja mam zabudowę i tak własnie mysle zrobić - na hak z rowerami :D
A że długie - trzeba się przyzwyczaić

Pozdr
IR

PS. Gorzej z cofaniem i czujnikami cofania. Jazda i cofanie z przyczepa dostarcza nieustających wrażeń słuchowych.


->

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: Maciuś »

irko pisze: PS. Gorzej z cofaniem i czujnikami cofania. Jazda i cofanie z przyczepa dostarcza nieustających wrażeń słuchowych.
->
To zamontuj sobie wyłącznik czujników cofania. Ja mam zamontowany i sobie chwalę.

A rowery woziłem na takim bagażniku i nie narzekam. (a przy okazji mam do sprzedania :wink: )

darkman
Posty: 46
Rejestracja: 11 lip 2011, 20:37
Auto: Hilux 2.5 SR5`08
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: darkman »

Tego patentu z ostatniego zdjęcia w poście guberusa faktycznie nie ma w pl-u; w katalogu polskim też nie występuje.
Akurat byłem dziś w sklepie Thule - z bez kołowych z zatrzaskiem na widelec jest tylko model:
Thule outride 561, z zatrzaskiem na widelce wszystkich rodzajów - wg. mnie da się zaadaptować na pakę w DC.

-są różne rodzaje adapterów, nawet dość rozwojowe
-może ktoś by zerknął na adapter Thule 973-23 - to taki, który zwiększa pojemność bagażnika Back Pack, ale jakoś odniosłem wrażenie, że mógłby się nadać do mariage z tym outride 561 - tymczasem nie mam pomysłu, bo w sklepie nie mieli adaptera wię nie mogłem porównać i przymierzyć.
-z bezkołowców jest jeszcze Thule Indoor 592 - do montażu we wnętrzu auta + do tego jest adapter Indoor 593 na kilka rowerów - być może to obiecujący zestaw na pakę DC, bo do 1.5 to jest wybór normalnych montingów czyli bez zdejmowania koła.

Generalnie to widzę konkretny montaż rowerów tylko na twardej klapie. Wówczas montingi z podwójnym uchwytem przedniego koła umożliwiającym jego skręcenie lub zwykły pałąk ramowy.

Niestety nadal nie rozwiązałem problemu przewożenia rowerów - stąd dywagacje i fjnie że pojawił się ten watek,
pozdr,

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: Kwieczor »

może to głupio zabrzmi, ale jak nie chcesz wydać majątku - może tak:
- najbliższy złomnik i kupujesz 2-3 widelce od rowerów z dużymi kołami
- widelce spawasz do profilu zamkniętego
- profil montujesz od burty do burty na pace w hilu - na wysokości górnej krawędzi

W efekcie - wkładając rower przednim czy tylnym kołem w taki widelec - ląduje ci on pod dość dużym kątem, co powinno skompensować długość roweru > długości paki

do rozwiązania tylko, jak zakotwiczyć to koło, co będzie na dnie paki spoczywać - ale są jakieś uchwyty podłogowe itp

co Wy na to?

Awatar użytkownika
Pzwmichu
Posty: 90
Rejestracja: 05 lut 2009, 07:49
Auto: Hilux SR5 08
Kontakt:

Re: Przewóz rowerów na pace Hila, jak?

Post autor: Pzwmichu »

Pomysły ciekawe, jednak muszę wymyślić patent błyskawiczny, bo hil służy mi 5 dni w tygodniu do przewozu mat. budowlanych, dzisiaj oglądałem u kuriera taką belkę rozporową do blokowania towaru na pace.
Coś takiego:
http://beson.com.pl/galerie/d/drazek-ro ... y_1125.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
można by do niej przymocować te ośki z zaciskiem plus dwa pasy i w drogę, tylko czy to będzie się trzymać :)

ODPOWIEDZ