wieszaki resorow

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

wieszaki resorow

Post autor: marcinvvv »

hej
planuje podniesc samochod ale nie chce narazie wymieniac resorow wiec stwierdzilem ze wymienie z tylu wieszaki.
chce oddac je do pewnej firmy ktora robi wszelkiego rodzaju metalowe elementy mam wiec kilka pytan.
czy ten element jest niezbedny : ( w seryjnych go nie ma )
Obrazek
jesli jest potrzebny to jaka odleglosc powinna byc do niego od mocowania sruby na ramie.
a druga rzecz to jaka odleglosc od siebie powinny miec te 2 elementy zeby podniesc tyl o 40-50cm:
Obrazek

jesli ktos ma takie wieszaki to bylbym bardzo wdzieczny za podanie ich wszystkich mozliwych wymiarow :mrgreen:

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: Heniu »

Oj nieładnie kopiować kogoś produkt :roll:

Wymiarów ci nie podam bo podpisałbym na siebie wyrok :|

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: marcinvvv »

dlaczego nieladnie. to jest produkt jakiejs australijskiej firmy a zdjecie wziete z wyprawa4x4.pl . nie kopiuje tego na handel tylko dla siebie wiec nie wiem co w tym zlego :mrgreen:

toyotek
Posty: 164
Rejestracja: 17 lis 2008, 10:48
Auto: Hilux 1996
HZJ73 4.2 1994
LJ78 1991 3.0
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: toyotek »

Czy aby na pewno chcesz podnieść auto o 40-50 cm ???

a co do długości wieszaków to już kiedyś o tym było i doświadczeni koledzy pisali wtedy że wieszak musi być 2x dłuższy niż podniesienie auta które chcesz uzyskać. Czyli 5 cm do góry to wieszak 10 cm dłuższy.

Chyba tak.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: Heniu »

A nie lepiej kupić, 800 zł za komplet to tak dużo?
Nawet jak ci skopiują ten produkt to nie będzie to identyczny nawet z punktu technologicznego , rób jak uważasz ale nie jeździsz samuraiem żeby eksperymentować. Nie tu szukaj oszczędności...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: kylon »

Dokładnie jeśli wieszak jest dłuższy o 5 cm to podnosi auto o 2,5 cm. Bez śruby po środku wszystko jest niestabilne i pływa.
Mi na przykład nie opłaca się dorabiać bo biorąc pod uwagę odpowiedniej jakości materiały, poświęcony czas itd nie ma to ekonomicznego sensu. Zrobisz jak uważasz ale jestem podobnego zdania jak Heniu. Zdaje sobie sprawę że moje zdanie może się nie liczyć gdyż to sprzedaję ale staram się myśleć zdroworozsądkowo i obiektywnie. Zbyt wiele oszczędności poprawiamy u siebie w warsztacie :cry: Np dziś wycinaliśmy śruby do geometrii z J9. Ktoś zamontował gdzieś całkiem niedawno nowe ale już nie wymienił tuleii (tylko je pozrywał na siłę przy geometrii) ani nic nie nasmarował przy składaniu. Zaoszczędził i dziś musi kupić te same elementy za które niedawno zapłacił.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: Zbyszek »

Napisać łatwo, kupić trudniej. Czekam już 2 miesiące, wkrótce wyjazd a dobrych wiadomości o wieszakach brak :(

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: kylon »

No tu się zgodzę :wink: bo też czekam miesiąc.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1133
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: Heniu »

Doczekacie się , w zasadzie to już są w Polsce

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: marcinvvv »

dzieki za rady. chodzilo mi o to ze tak czy inaczej zmienie resory wiec na ten czas chcialem tylko wymienic wieszaki ale w takim wypadku to rzeczywiscie lepiej nie kombinowac. :mrgreen: dzieki raz jeszcze

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: Kwieczor »

marcinvvv pisze:dzieki za rady. chodzilo mi o to ze tak czy inaczej zmienie resory wiec na ten czas chcialem tylko wymienic wieszaki ale w takim wypadku to rzeczywiscie lepiej nie kombinowac. :mrgreen: dzieki raz jeszcze
Marcin
zarówno Kylon, jak i Zibi mają te wieszaki w ofercie, Kamesy też chyba, ceny porównywalne, a co do dorabiania - nie ma się co napinać - jak kupisz stal o odpowiedniej wytrzymałości, śruby i tuleje HD i dołożysz obróbkę - koszt może wyjść niewiele niższy od zakupu gotowych, jak przyoszczędzisz na materiałach - może Cię potem niespodzianka spotkać w trasie, jak się wieszak rozejdzie albo wygnie.
Ja nie mam kasy na raz, to zbieram: na razie amory leżą, potem kupię wieszaki, następnie sprężyny i po trochu się zrobi w miarę profi lift, bez rzeźby i ryzyka

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: marcinvvv »

no juz wybilem sobie z glowy dorabianie wieszakow. pojde w twoim kierunku :) a co za amory kupiles ? ja mysle o dobinsonie bo na drugim samochodzie zachowuja sie swietnie (y61) a sprezyny w sumie nie wiem co wybrac.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: Kwieczor »

marcinvvv pisze:no juz wybilem sobie z glowy dorabianie wieszakow. pojde w twoim kierunku :) a co za amory kupiles ? ja mysle o dobinsonie bo na drugim samochodzie zachowuja sie swietnie (y61) a sprezyny w sumie nie wiem co wybrac.
OME na tył bo są miększe od dobków a nie dociążam go zbyt regularnie ana przód korci mnie poeksperymentować na sobie i założyć lovelsa, wieszaki będą od Kylona, resory seria, sprężyny przód lovels albo ome
ogólnie plan jest uzyskać +2cale i charakterystykę średnio sztywną na aucie bez dociążania (zderzak seria, bez wincha)

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: marcinvvv »

no wlasnie ja wolalbym zeby bylo twarde zawieszenie. teraz bardzo czesto mi dobija jak sie cisnie po lesie czy po szutrach. wolalbym cos twardszego.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wieszaki resorow

Post autor: kylon »

Ciekaw jestem czy są jakieś różne wysokościowo sprężyny Lovelsa. To musi się Zibi wypowiedzieć. Mam na placu 4 J95. Dwie na Ome i jeden na kompletnym zawieszeniu Lovelsa i jeden w standardzie. Ten trzeci jest kilka cm niższy od pojazdów na OME, a wyższy tylko cm od standardu.

ODPOWIEDZ