Przycisk PWR HEAT w hiluxie d4d

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1831
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

PRZYCISK PWR HEAT W HILUXIE D4D [wydzielony]

Post autor: irko »

Witam!

W hiluxie D4D jest taki sam przycisk jak w J120

Obrazek

o TLC znalazłem taka opinię:
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 423#p63109" onclick="window.open(this.href);return false;
Piotrek pisze:Wiem, że trochę odbiegam od tematu, ale bardzo mnie ciekawiła ta „farelka” pod fotelem. Piszesz, że jest to nagrzewnica paliwa. Czy ktoś może wyjaśnić jak to działa?
komarkutno pisze:
Kwieczor pisze:
komarkutno pisze: To jest dodatkowa nagrzewnica uruchamiana przyciskiem PWR HEAT.
Się nie zgodzę się ;)
z tego co się orientowałem - ten radiator to właśnie chłodnica paliwa wracającego od silnika do zbiornika - w celu zmniejszenia temperatury i zminimalizowania ryzyka samozapłonu paliwa w zbiorniku.
Wystarczy wjechać na kanał i przesledzić jak idą przewody paliwowe , ja w swoim lc120 d4d z 2006 wymieniałem zbiornik paliwa i u mnie przewody paliwowe idą ze zbiornika bezposrednio do filtra a powrót wraca tez bezposrednio do zbiornika , byłoby dziwne jakby "chłodnica" paliwa była we wnętrzu pojazdu a nie na zewnątrz. u mnie do tego radiatorka pod siedzeniem dochodzi przewód z cieczą z dodatkowej pompy wody która uruchamiana jest przyciskiem PWR HEAT i tak jest to opisane w instukcji i serwisówce.Spróbuj dotknąc tej "chłodnicy" po paru minutach jazdy a następnie włącz pwr heat i zobaczysz , że zrobi sie ciepła dopiero po włączeniu pwr heat.

Poniżej wydzielam dyskusje z wątku http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... 1&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: milczacy »

Mój silnik D4D jakoś potrafi się dogrzać. A PWR HEAT używam aby ogrzać szybciej kabinę i mnie w niej siedzącego.

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: Pyrka »

Zmierzyłem kiedyś, że mój stary 4R nagrzewa mi się do tej samej temperatury we wnętrzu mniej więcej 5x szybciej niż drugi w rodzinie Hilux 2008. Nie wiem od czego to zależy, ale tak to wygląda.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: ktomek »

No i odebrałem, jeżdżę i nadal nie wiem o co chodzi z tym PWR HEAT
W dwóch salonach pytałem i mam dwie różne odpowiedzi, ale żeby jeszcze bardziej skomplikować, to zadzwoniłem do firmy montującej systemy eberspaecher pytając o ten upgrade, i podobno to jakiś kit, i żadnego tego typu systemu fabrycznie w Hilu nie ma.
Czy ktoś wie, jak technicznie jest rozwiązane działanie tego układu?
Bo że wzrastają obroty silnika - to wiemy, ale czy coś dzieje się poza tym?
Może jest to grzałka elektryczna podgrzewająca płyn w układzie, a obroty wzrastają, żeby więcej prądu alternator dostarczył?
W instrukcji jest napisane, że nawet podczas jazdy można używać tego jak jest duży mróz.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: kylon »

Zwiększone obroty silnika powodują szybsze nagrzewanie się pojazdu. Ot cała tajemnica grzałki :wink:. W Nissanach też jest.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: ktomek »

kylon pisze:Zwiększone obroty silnika powodują szybsze nagrzewanie się pojazdu. Ot cała tajemnica grzałki :wink:. W Nissanach też jest.
Poważnie? Takie nic?
A te teksty w instrukcji o dodatkowej nagrzewnicy itd...... :evil:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: kylon »

Nie znalazłem w Hilu dodatkowej nagrzewnicy przynajmniej w EPC. A może nie zauważyłem :oops:

komarkutno
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2009, 20:49
Auto: lc120 d4d 2006

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: komarkutno »

W lc120 po naciśnięciu PWR HEAT zwiększają sie obroty i uruchamia się poma cieczy(dodatkowa)na małym obiegu która pompuje ciecz do dodatkowej nagrzewnicy pod siedzeniem.lc 120 ma dwie nagrzewnice.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: kylon »

W jednej z wersji Hila też jest ta pompa. Setka też ma dwie nagrzewnice. Druga dotyczy obiegu dla pasażerów z tyłu.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: kylon »

W przypadku 120 napisali iż Heater Assy Viscous with magnetic cluth jest stosowany w zimnym klimacie i faktycznie pompuje tylko do tylnej nagrzewnicy.
Moim zdaniem podsumowując. Zwiększone obroty silnika powodują szybsze nagrzanie się płynu w małym obiegu i dodatkowo aby nagrzać samochód w środku uruchamiana jest pompa do drugiej nagrzewnicy w tylnej części pojazdy aby ten się wypełnił szybciej ciepłym powietrzem.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: ktomek »

kylon pisze:Nie znalazłem w Hilu dodatkowej nagrzewnicy przynajmniej w EPC.
Znaczy się Chłit martetingowy :roll:
Bo przez chwilę się faktycznie cieszyłem, że jest dodatkowa nagrzewnica (jak do webasto)
No cóż, przyjdzie przywyknąć :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: kylon »

Możesz mieć tak jak w J12 drugą nagrzewnicę z tyłu ale tak jak pisałem nie ma w silniku żadnej grzałki. Chodzi o komfort pasażerów.

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: ktomek »

kylon pisze:Możesz mieć tak jak w J12 drugą nagrzewnicę z tyłu ale tak jak pisałem nie ma w silniku żadnej grzałki. Chodzi o komfort pasażerów.
Szczerze mówiąc nie wpadło mi nic podejżanego z tyłu i osobiście wątpię, żeby tam była.
Ale z ciekawości przyjrzę się dokładniej

Awatar użytkownika
roso
Posty: 48
Rejestracja: 22 sty 2010, 17:03
Auto: LC120 3,0 183 KM power box
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: roso »

a propos komfortu pasażerów - da się coś zrobić aby ciepłe powietrze leciało przez tylne nawiewy - nad drzwiami ? Bo z tego co zauważyłem leci nimi tylko powietrze z klimatyzaji.
Pzdr
Robert

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Przycisk PWR HEAT?

Post autor: kylon »

Mamy na hali rozebranego do cna w środku nowego Hila i dodatkowej nagrzewnicy brak.

ODPOWIEDZ