Wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Moderator: luk4s7

gregomich
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2015, 22:14

Re: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: gregomich »

Olej toyotowski czyli WS oraz filtr i uszczelka toyka.Oleju zużyłem prawie 15l tzn.zlałem stary olej i wlałem 3 razy nowy,czyli wlałem nowy olej zrobiłem ok 30 km i znowu zlałem olej,wlałem nowy 30km i tak dalej.Każda wymiana to ok 4,5 l a jak odkręcasz miskę skrzyni to ok 1l musisz doliczyć.Kastka ma przejechane 115tys olej był pierwszy raz wymieniany bo serwis nie wymienia i muszę powiedzieć że olej ciekawie nie wygłądał

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: LEX »

Olej toyotowski czyli WS
Szkoda... Bo myślałem, że wlałeś przez pomyłkę jakiegoś Dexrona i miałbym pierwszego króliczka doświadczalnego, któremu taka skrzynia pojedzie na Dexronie a nie na drogim WS. Ja podejrzewam, że Toyota ściemnia z olejem, ale nikt nie chce zaeksperymentować, a ja nie mam takiej skrzyni.
olej był pierwszy raz wymieniany bo serwis nie wymienia i muszę powiedzieć że olej ciekawie nie wygłądał
No wiadomo, że nieciekawie, bo każda substancja podlega biodegradacji, zwłaszcza ta, którą się regularnie podgrzewa. To podobnie jak z olejem do frytek, tylko w wolniejszym tempie.

gregomich
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2015, 22:14

Re: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: gregomich »

Kolega wlewa RAWENOL ATF T-IV Fluid i wymiana co 100 tyś a na budziku ponad 300TYŚ.Bańka 4litrowa kosztuje ok 130 zł

Awatar użytkownika
staf
Posty: 69
Rejestracja: 18 mar 2015, 16:59
Auto: KDJ120-MY07
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: staf »

Procedura wymiany oleju w skrzyni A750E/F (5-AT bez bagnetu) wygląda następująco:

- http://www.lcool.org/technical/100_seri ... d/auto.htm

Oczywiście temperaturę oleju wygodniej jest odczytać na testerze (odpada kłopotliwa kontrola przez zwieranie odpowiednich pinów gniazda OBD).

UWAGA: otwór boczny nie jest przelewowy (!!), służy jedynie do zalewania nowego oleju.
- Rolę otworu przelewowego spełnia otwór spustowy (!!) w misce olejowej.

gregomich
Posty: 23
Rejestracja: 30 gru 2015, 22:14

Re: Wymiana oleju w automatycznej skrzyni

Post autor: gregomich »

staf dzięki za dokładny opis i tak dokładnie zrobiłem za wyjątkiem dokładnego pomiaru temperatury.Może tylko małe sprostowanie-rolę otworu przelewowego nie spełnia otwór spustowy na kluczyk 14 tylko drugi otwór na sześciokąt chyba 6

ODPOWIEDZ