Następny Hilux - spekulacje i domysły

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: qberus »

Przeglądając różne strony trafiłem na garść mniej lub bardziej wiarygodnych informacji dotyczących przyszłości Hiluxa.

No i dogrzebałem się między innymi takiej nowinki, że Hiluxa czeka kolejny facelift. Tak gdzieś koło lipca miałby się pojawić model ze zmienionym wyglądem, silnikiem z Taco ( pewnie nie u nas ) i zapewne zmianami we wnętrzu. Tym razem miałby wyglądać tak

Obrazek

Przód nie jest niczym nowym bo jest to atrapa i reflektory z SUVa na bazie Hiluxa czyli Toyoty Fortuner ... odgrzewanie kotleta po raz kolejny ?

Obrazek

Tym razem nie jest to foto manipulacja bo zdjęcie jest ze strony dealera :roll:

Całkiem nowy Hilux to już niestety kompletne domysły ale obstawiany jest przedział 2012 aż do 2014 :roll:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: Pyrka »

No, nie idzie to w dobrą stronę, moim zdaniem, jak na samochód do wożenia ziemniaków i cegieł :?
http://www.autocarpress.com/2011/02/19/ ... anges.html

Obrazek

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: qberus »

Niestety podzielam Twoją opinię :?. Coraz bardziej jak SUV i coraz bardziej azjatycko z wyglądu. Wolałbym coś bardziej ... muskularnego :D. Wcale bym się nie obraził na nowego 4Runnera w wersji pickup :mrgreen:.

Ta wersja wklejona przez Ciebie to jakaś foto manipulacja zrobiona na bazie przecieków ale pojawiły się też zdjęcia części jakie miałyby być użyte co czyni ją równie prawdopodobną jak ta wcześniejsza :? Ciekaw jestem jak będzie naprawdę.

Obrazek
Atrapa, a gdzieś jeszcze widziałem pasujący do niej zderzak i wnętrze ale to już było tak pojechane, że nie uwierzę że chcą takie zrobić w Hilu.

Znalazłem też takie coś i wygląda całkiem ciekawie ale to już czysta fantazja :lol:

Obrazek

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: Kwieczor »

wożenie cegieł i ziemniaków ;)
Ale tak jest niestety - w stanach standardowo Taco czy Tundra jest tam jakoś z wypasem i dużo plastiku, futerka, lakieru i chromu.
Jak chcesz auto o roboczym charakterze to musisz dopłacić za jego praktyczny downgrade - "working kit" kosztuje paręset i więcej usd i obejmuje wywalenie nap. welurów - w zamian skaj, danie mocnych szarych plastików zamiast lakierowanych na dole itp.

i u nas za chwilę tak będzie...

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: Tequilll »

Największe zagrożenie dla hilla będzie ze strony amaroka ( jeszcze wstrzymują sprzedać gdyż podobno są jakieś problemy,dopieszczają konstrukcje ) stąd już takie pseudo faceliftingi nie wystarczą :). Nic w sieci nie ma o nowym hiluxie.

Np Tacoma jest na 1 miejscu w USA pod względem sprzedaży compact pick'upów od 2005r.

Rumors:
I have heard from 2 different people ( not known to each other ) that the very latest model Hilux is made in China. Passed it off as just rumours, but today heard it again from a 3rd person also unknown to the other 2 !!

Hilux models sold in Australian and Asian markets are built and assembled in Thailand, where the vehicle is called the Hilux Vigo, or simply Vigo. For the European, South African and Icelandic markets the Hilux is built in Durban, South Africa. As of December 2009, it is the best selling vehicle in South Africa. Those sold in South America are made in Argentina, as with the previous generation Hilux ------- zatem Vigo to nic innego ino wersja na rynek afrykański i azjatycki.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1833
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: irko »

qberus, cos dla ciebie :D
(taki przód chyba sobie własnie robiłeś)

i jakie osiagi 7 s do setki
http://www.japanesesportcars.com/toyota ... _1436.html" onclick="window.open(this.href);return false;
(ale to stary kotlet - 2008r)

Obrazek

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: qberus »

irko pisze:i jakie osiagi 7 s do setki
No parę koników to ma 8) i fajnie się da ponoć podkręcać ale ja mam diesla we krwi więc to nie dla mnie :D
Tequilll pisze:Największe zagrożenie dla hilla będzie ze strony amaroka ( jeszcze wstrzymują sprzedać gdyż podobno są jakieś problemy,dopieszczają konstrukcje ) stąd już takie pseudo faceliftingi nie wystarczą :). Nic w sieci nie ma o nowym hiluxie.
Amarok w Europie jest opóźniony zgodnie z planem. Najpierw sprzedaż miała ruszyć w Ameryce Płd a dopiero długo później w Europie i reszcie świata. Generalnie Europa to marginalna sprzedaż jeśli chodzi o pikapy i mało który producent d... sobie zawraca takim rynkiem. Doskonale zresztą było to widać na przykładzie Hila 3.0 w PL. O nowym Hilu nic rzeczywiście nie ma poza spekulacjami użytkowników i kilkoma enigmatycznymi wypowiedziami przedstawicieli Toyoty... szkoda :cry:.

A biorąc pod uwagę jak mocną pozycję ma VW w sprzedaży flotowej w Europie to na bank trochę tego będzie u nas jeździło, a zwłaszcza w Polsce.
Kwieczor pisze:wożenie cegieł i ziemniaków ;)
Ale tak jest niestety - w stanach standardowo Taco czy Tundra jest tam jakoś z wypasem i dużo plastiku, futerka, lakieru i chromu.Jak chcesz auto o roboczym charakterze to musisz dopłacić za jego praktyczny downgrade - "working kit" kosztuje paręset i więcej usd i obejmuje wywalenie nap. welurów - w zamian skaj, danie mocnych szarych plastików zamiast lakierowanych na dole itp.

i u nas za chwilę tak będzie...
Traktory też do tego służą a klima, bujany fotel, gps i cała masa dodatków ułatwiających życie to już standard. Po prostu się to opłaca bo dzięki temu wzrasta wydajność pracy. Patrząc na pracę hamerykańskich pikapów w serialach typu "Drwale" to próżno szukać tam wersji typowo roboczych a raczej nie można zarzucić im, że nie są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem :wink: . Trudno się więc dziwić, że te na pozostałą część świata też stają się bardziej "luksusowe".

Nie obraziłbym się jednak gdyby następny Hilux nadal był takim złotym środkiem :D.

maroo
Posty: 14
Rejestracja: 09 kwie 2010, 12:45
Auto: Hilux 07
Kontakt:

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: maroo »

Ja to bym sobie życzył, żeby przy okazji nowego hila 4drzwiowego, była opcja z przedłużoną paką - tak do 2metrów :) To byłby dla mnie ideał.

Awatar użytkownika
globo
Posty: 173
Rejestracja: 10 lut 2009, 00:26
Auto: Hilux 2,5 D4D 2011 & Yamaha XT660Z Tenere 2009

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: globo »

To ja poproszę o otwierane drzwi tylne drzwi razem ze słupkiem w king cab :mrgreen:

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: marcinvvv »

globo pisze:To ja poproszę o otwierane drzwi tylne drzwi razem ze słupkiem w king cab :mrgreen:
dobrze prawi :D

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: Transporter »

powinni dążyć bardziej żeby wygląd nowego hila był bardziej muskularny, a nie bardziej azjatycki w stylu hajundaja czy subaru. Ludzie wydaje mi się chcą coś bardziej masywnego z wyglądu i według mnie w gusta bardziej wstrzeli się ford ranger ze swoim nowym image'm:
http://www.samar.pl/index.html?__la=pl& ... fdb778e990" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: qberus »

maroo pisze:Ja to bym sobie życzył, żeby przy okazji nowego hila 4drzwiowego, była opcja z przedłużoną paką - tak do 2metrów :) To byłby dla mnie ideał.
Coś mi się wydaje, że prędzej Taco dostanie hybrydę albo diesla niż Hilux wersję "long bed" :| . Ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby zamienić pakę na fajnie zrobioną dłuższą skrzynię :D ze schowkami przy kołach itp, itd. Albo wręcz coś takiego jak "utility truck bed", jak dla mnie genialne rozwiązanie w pikapie przeznaczonym do pracy.
marcinvvv pisze:
globo pisze:To ja poproszę o otwierane drzwi tylne drzwi razem ze słupkiem w king cab :mrgreen:
dobrze prawi :D
Chyba nawet wklejałeś filmik z taką wersją :?: Może jest dla was jakieś światełko w tunelu :wink:

Mi z to się teraz marzy automat . Ale to jeszcze trochę wody upłynie w rzekach :cry: ...
greg25 pisze:Ludzie wydaje mi się chcą coś bardziej masywnego z wyglądu i według mnie w gusta bardziej wstrzeli się ford ranger ze swoim nowym image'm
Z muskularnością z wyglądu to mogliby coś zdecydowanie zrobić. Nowsza, obecna wersja już wygląda o niebo lepiej ale ta 2005-2009 to hmm ... trochę się z czopkiem kojarzy tak bez przeróbek :roll:. Jednak kilka zabiegów we własnym zakresie i już jest o niebo lepiej :mrgreen: :wink:.

Niestety jednak jesteśmy skazani na gusta innych nacji. Ilość sprzedanych małych pikapów w Europie w porównaniu do innych regionów świata jest tak znikoma, że nikt się nie będzie nami przejmował :|. Pozostaje jedynie mieć nadzieję że nie będzie to paskudztwo jak nowa Mazda BT-50 :roll:

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: marcinvvv »

qberus pisze:
marcinvvv pisze:
globo pisze:To ja poproszę o otwierane drzwi tylne drzwi razem ze słupkiem w king cab :mrgreen:
dobrze prawi :D
Chyba nawet wklejałeś filmik z taką wersją :?: Może jest dla was jakieś światełko w tunelu :wink:
no taka wersja juz jest ale gdzies tam hen hen daleko na wschodzie chyba i nazywa sie smart cab. szkoda ze nie jest to seryjne u nas. ja tam z tylu raczej nikogo nie transportuje ale za kazdym razem jak trzeba cos wyjac to te fotele skladac - troche nie poreczne

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: Pyrka »

Concept Hilux 2014 (?)
Obrazek

Obrazek

Nowa Tundra (?)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Następny Hilux - spekulacje i domysły

Post autor: Kwieczor »

tego ftx to nawet chyba jakąś serię przedprodukcyjną w US wypuścili, ale potem kryzys czy coś i zdechło

a mnie się podoba

ODPOWIEDZ