samodzielna wymiana oleju.

Moderator: luk4s7

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

Przy przeglądzie w ASO płacę tylko za robociznę i pieczątkę :) oleje,filtry, klocki etc mam zawsze swoje. Nie robią żadnego problemu!
Poczytałem sporo w sieci...
Jeśli zależy nam na dobrej oliwie dostępnej bez problemu w PL to:
1.Valvoline
2.Motul - X-cess
3.Liqui Moly - Top Tec (niemieckie,bardzo dobre oleje)

Trzeba dobrać odpowiedni model oleju.Ważne aby był w pełni syntetyczny lub jak np. LM TopTec nie jest olejem w pełni syntetycznym lecz parametry ma bdb.

Warto poczytać sobie... np. tu
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... start=1470" onclick="window.open(this.href);return false;

Według mnie Valvo lub Motul Xcess

Castrole, Mobile słabo wypadają w testach, parametrach.

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

Valvoline Synpower to oleje w pełni syntetyczne do hila bez filtra cząstek stałych Synpower 5W30 jako olej midsaps tego bym się trzymał.

Nie kombinowałbym z olejami 5W40/5W50 to wcale nie oznacza, że będzie lepszy od 5w30

Silnik w hillu nie jest wyżyłowaną konstrukcją, to stary poczciwy diesel.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Kwieczor »

Tequilll pisze:Valvoline Synpower to oleje w pełni syntetyczne do hila bez filtra cząstek stałych Synpower 5W30 jako olej midsaps tego bym się trzymał.

Nie kombinowałbym z olejami 5W40/5W50 to wcale nie oznacza, że będzie lepszy od 5w30

Silnik w hillu nie jest wyżyłowaną konstrukcją, to stary poczciwy diesel.
to jeszcze napisz, czy masz jakiś sprawdzonych dystrybutorów, czy też tego akurat nie podrabiają masowo?
p/k

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

m.in IC i FOTA są dystrybutorami Valvoline

Popytaj jakie VALVO bedzie najlepsze do hila - z tego co ja pytałem to do hila bez DPF i wymianie co 15tys. - Synpower 5w30lub5w40 - jako pełny syntetyk.

Valvoline Durablend - technologia syntetyczna.

Sporo modeli olejów z racji coraz bardziej wyżyłowanych silników , różnego typu filtrów cząstek stałych, co ile km wymiana oleju etc.etc etc etc etc :) i bądż tu madry :mrgreen:

Jeśli chodzi o Liqui Moly to faktycznie TopTec 4300 do toyot. z dpf - tzw. technologia syntetyczna

Jeśli chodzi o Motula to 5W40 8100 X-cess bez dpf, X-clean z dpf. - olej w pełni syntetyczny

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

Baaaaaardzo dobry, wpełni syntetyczny olej - jeśli ktoś nie zwraca uwagę na cenę to do Hilla idealny.
DIESEL SYNTHOIL 5W-40 1341

Bardzo chwalą oleje Liqui Moly na forach niemieckich.

Jeśli do tej pory stosowaliśmy oleje niskogatunkowe i chcemy przejść na wysokogatunkowy olej syntetyczny warto zalać Engine Flusha przy wymianie - z polecanych
http://www.liquimoly-sklep.pl/product-p ... 0-3L-.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Myszor
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2011, 21:34
Auto: Hilux Mk5
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Myszor »

Czy Hilux Mk5 2,5 D-4D z 2005 roku może mieć DPF ewentualnie jak to rozpoznać. Servicebook mam po hiszpańsku raczej nie doczytam? Jeżeli tak to co ile wymiana z DPF ? Czy mogę bezboleśnie przejść z półsyntetyka 10W40 na pełny 5W30 ?
Co lepsze Castrol czy Mobil ?

Myszor
Posty: 4
Rejestracja: 31 maja 2011, 21:34
Auto: Hilux Mk5
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Myszor »

Sorry za podwójny post, ale to moje początki na forum.
Czy olej musi mieć oznaczenie - DIESEL , czu są teraz jakieś uniwersalne. Wcześniej, do LC 95 kupowałem tylko Mobila 10W40 Diesel, ale to był stary 1KZ-TE. Teraz mam D-4D zaczołem się rozglądać za 5W30 bo tak zaleca servcebook ale ani Castrola ani Mobila z oznaczeniem Diesel nie znalazłem. Może z tymi parametrami nie stosują oznaczeń DIESEL.

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: KubaG »

Pytanko - ostatnie 15kkm przeleciałem na castrol slx 5w30 od oilcars, i właśnie mam coś zakupić na przegląd ale slx im wyszedł, co powiedziec na castrol edge professional a5 5w30 ? A może coś całkiem innego ?

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

Liqui Moly TOP TEC 4300 5W-30 - ten olej jest jako nie liczny zalecany przez Toyote i nikt złego słowa na tej olej nie powie, wręcz chwalą. Liqui Moly TOP TEC 4300 5W-30 - ten olej jest jako nie liczny zalecany przez Toyote i nikt złego słowa na ten olej nie powie, wręcz chwalą.

Obecnie zalałem własnie ten olej.

W hiluxie jak już się zbliża okres do wymiany - 15tys - zawory zaczynają głośniej chodzić w silniku i to chyba jest spowodowane właśnie tym iż olej jest przepracowany - jakoś tak. (zaobserwowane przy oleju Castrol SLX 5W30, zobaczymy jak będzie przy Liqui Moly)

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: Tequilll »

KubaG pisze:Pytanko - ostatnie 15kkm przeleciałem na castrol slx 5w30 od oilcars, i właśnie mam coś zakupić na przegląd ale slx im wyszedł, co powiedziec na castrol edge professional a5 5w30 ? A może coś całkiem innego ?
Castrol EDGE professional to następca SLXa professional

Awatar użytkownika
śpioch
Posty: 110
Rejestracja: 05 lut 2010, 09:43
Auto: zjep
Kontakt:

Re: samodzielna wymiana oleju.

Post autor: śpioch »

Odgrzebię trochę temat.
Muszę wymienić olej po 60tysiącach km. Do tej pory zalewałem 0W40. Przebieg 15kkm robię przez około 1,5 roku, więc bardziej zależy mi na jakości oleju, niż na cenie.
Pozostać przy 0W40, czy zmienić na 5W40(5W30). Orientujecie się jaka będzie różnica w praktyce podczas odpalania w mrozy?
Pytanie spowodowane ograniczoną liczbą marek 0W40, choć korci mnie Valvoline 0W40. Do Valva mam zaufanie i ori produkt do nabycia
Z góry dziękuję za opinie teoretycznie teoretyzujących teoretyków
Wszystkim pozostałym dziękuję bardzo :wink:

ODPOWIEDZ