chip do silnika 2.5

Moderator: luk4s7

feroz29
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2011, 22:10
Auto: hilux
Kontakt:

chip do silnika 2.5

Post autor: feroz29 »

Witam właśnie zakupiłem hiluxa 2007 sr5 120koni z oryginalnym modułem Toyoty zwiększającym moc.Itu moje pytanie do ilu podnosi moc taki moduł, jak ze spalaniem i wytrzymałością silnika. Jest to chip fabryczny z 8stopniami regulacji mocy.
Jeśli ktoś wie coś więcej o tym urządzeniu proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: marcinvvv »

porownywales moze osiagi z seryjnym 3.0 ?

feroz29
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2011, 22:10
Auto: hilux
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: feroz29 »

Miałem styczność z 3litrowym automatem, i moja subiektywna ocena jest taka iż z chipowana 2,5 w manualu ciągnie lepiej niż seryjny automat w 3litrówce.
Ale to moja prywatna opinia.
Jestem pod wielkim wrażeniem co potrafi wzmocniony silnik 2.5,dlatego tez szukam informacji na temat tego boxa, z tego co czytałem to wszystko chyba jego zasługa.
Jeździłem naprawdę wieloma autami,i ci nieco mogę o samochodach powiedzieć, dlatego przed kupnem hila bałem się jego ospałości, a tu szok.
Toyota ciągnie super już od niedużych obrotów, prędkość 170km/h to żaden problem, a elastyczność poprostu bajka.
Wiadomo że nie jest to wyścigówka ale jak na takie auto rewelacja.........................
dodam tylko że zużycie paliwa na poziomie 9litrów.
Wracając do tematu szukam informacji o chipie.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: irko »

Masz takie cuś?

http://www.dastekpower.com/STATS/Toyota ... .5-D4D.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Na http://allegro.pl/chip-tte-do-toyota-hi ... 65610.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jest taki:
Obrazek

feroz29
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2011, 22:10
Auto: hilux
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: feroz29 »

wygląda to tak
wygląda to tak
wie ktoś coś na ten temat?

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: qberus »

Z tego co wiem w 2007 nie było czegoś takiego jak czip fabryczny. Jak zaczął się boom na pikapy i navara szła jak ciepłe bułki to wprowadzili w Toyocie możliwość założenia czipa w salonie z zachowaniem gwarancji. Czy firma dostarczająca czipy była wybrana odgórnie czy też każdy salon wybierał we własnym zakresie to już nie wiem.

Ja u siebie mam założony moduł Diesel Power prawie od nowości ( założyłem go po 3-4 miesiącach jak się pojawiła taka możliwość ). Poza trzema przypadkami przejścia silnika w stan awaryjny z niewiadomego powodu to nic się nie dzieje (tak był podpinany pod kompa ).

Wzrost mocy w moim wypadku to teoretycznie wzrost do 136Km, przyrostu momentu nie pamiętam. Napisałem teoretycznie ponieważ każdy silnik będzie reagował inaczej na czipa i właściwe parametry poznasz dopiero wstawiając auto na hamownię. W moim wypadku nawet jeśli moc nie wzrosła to silnik dużo żwawiej reaguje na pedał gazu. Wzrosła też prędkość maksymalna ( wyłącznie dla sprawdzenia rozbujałem raz hila do 170km\h ale wg licznika a on przekłamuje )

Ile pali nie wiem ... chociaż właściwie wiem - pali tyle ile mu wleję :wink:. Wzrostu/spadku spalania nie zauważyłem.

Co do trwałości silnika. Cóż im bardziej wysilony tym mniej trwały to chyba oczywiste.

P.s Mój czip jest w szarej obudowie z logo producenta. Twój jest inny :| .

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: Maciuś »

W mojej Jaszczurce fabryczny chip był założony od początku.
Z tego co pamiętam miał jej dać ok 140 koników i podnieść moment do ok 360Nm.
W ubiegłym roku, po dwóch latach i 80 000 km przejechanych wybrałem się na hamownię.
Pokazała 128 koników i moment 355 Nm.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: marcinvvv »

Maciuś pisze:W mojej Jaszczurce fabryczny chip był założony od początku.
Z tego co pamiętam miał jej dać ok 140 koników i podnieść moment do ok 360Nm.
W ubiegłym roku, po dwóch latach i 80 000 km przejechanych wybrałem się na hamownię.
Pokazała 128 koników i moment 355 Nm.
a ja caly czas myslalem ze masz hila 3.0 :D

Awatar użytkownika
misterkk
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2010, 13:19
Auto: HILLUX 2,5 D4-D 2006
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: misterkk »

mam pytanko gdzie jest zainstalowany chip
pozdrawiam misterkk :?:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: qberus »

Jak patrzysz od przodu to po prawej stronie w narożniku bliżej kierowcy. Dokładna lokalizacja to już kwestia gdzie go przypięli u Ciebie.
Maciuś pisze:Z tego co pamiętam miał jej dać ok 140 koników i podnieść moment do ok 360Nm
To masz to samo co ja. Tyle miał mieć ale jak sprawdziłem na stronie producenta to znalazłem właściwe parametry.

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: Maciuś »

misterkk pisze:mam pytanko gdzie jest zainstalowany chip
pozdrawiam misterkk :?:
Pod schowkiem pasażera po prawej stronie

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: Tequilll »

Nie od dziś wiadomo, że powerbox to zło :mrgreen:
Każdy silnik jest inny, inaczej "ułożony" dlatego każde auto powinno być indywidualnie strojone... Lepszą opcją jest wizyta u dobrego tunera który "stroi" autka np. Masters, Compsport, Jetronic, - pomiar na hamowni przed i po.

Na przeglądzie w serwisie Pan mi proponował boxa :) w jakiejś kosmicznej cenie :)
P.S.
Jeśli autko jest "podkręcone"...
-należy szczególnie zwracać uwagę na jakość/wymianę oleju - zalecane jest stosowanie lepszych jakościowo olejów np. Motul jak kogoś stać to i nawet olej z najwyższej półki Millers Oil :)
-chłodzić turbinę
-podkręcone silniki przy mocnym upalaniu grzeją się bardziej.

Choć jak to w życiu, nie ma reguł na nic :)

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: marcinvvv »

ja po 3 turbinach w golfie V wyleczylem sie z tuningu raz na zawsze :]

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: Tequilll »

oj tam ojtam :mrgreen:
mialem matiza po lifcie D4D na kompie BOSCHA podkręconego na 93KM + większy IC (przelatał 100tys) bezawaryjnie
W passacie b6 1.9 105KM podkręcony na 148KM i lata póki co :twisted:

podstawa to dobry olej (dobrej klasy olej obniża temp oleju i ma lepsze wartości przy wyższych temp.), chłodzenie silnika/turbo, jak się mocniej upala warto dołożyć (wskażnik temp.oleju) aby nie przepalić dziury w pistonie/tłoku :mrgreen:

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: chip do silnika 2.5

Post autor: marcinvvv »

Tequilll pisze:oj tam ojtam :mrgreen:
mialem matiza po lifcie D4D na kompie BOSCHA podkręconego na 93KM + większy IC (przelatał 100tys) bezawaryjnie
W passacie b6 1.9 105KM podkręcony na 148KM i lata póki co :twisted:

podstawa to dobry olej (dobrej klasy olej obniża temp oleju i ma lepsze wartości przy wyższych temp.), chłodzenie silnika/turbo, jak się mocniej upala warto dołożyć (wskażnik temp.oleju) aby nie przepalić dziury w pistonie/tłoku :mrgreen:
ja mialem golfa v 1.9 z turbina arl. na programie 180km ,mialem wieksza chlodnice oleju i jezdzilem tylko na oleju motul wymienianym co 10000. silniki nowszej generacji sa poprostu do bani

ODPOWIEDZ