Kontrolka (paliwa) akumulacji wody

Moderator: luk4s7

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Kontrolka (paliwa) akumulacji wody

Post autor: JASTRZAB »

w filtrze paliwa.
Przerabiał ktoś temat? Zgodnie z instrukcją odkręciłem zaworek, podziałałem pompką, zakręciłem i dalej się pali.
Nie mruga tylko pali się ciągłe. Jakieś sugestie? Autko jeździ normalnie.

pozdrawiam
MJ

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: marcinvvv »

w instrukcji jest napisane ze jezeli miga - to znaczy ze woda ( sam to przerabialem - odpompowalem i przestalo ) . jezeli swieci to cos jest nie tak i nalezy jechac do serwisu :>

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: JASTRZAB »

tyle to mam napisane na daszku przeciwsłonecznym, ale dzięki ;)

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: hashid »

podpompuj jeszcze raz może woda jedna została, było ciepło więc zatorek z lodu raczej nie uniemożliwił wypłynięcie wody bo jak jesteś gdzieś w mrozie to na bank to stoi w środku zamraźnięte. tam jest pływak? odkręć filtr od podstawy i zajrzyj do środka czy się coś nie zablokowało ew. wymień filtr. sam podziałaj chyba, że gwarancja to nie będziesz się trudził ale za filtr w serwisie zapłacisz.

JASTRZAB
Posty: 136
Rejestracja: 22 cze 2010, 12:32
Auto: LC 120 D4D
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: JASTRZAB »

Wymiana filtra i wyłączanie kontrolki
http://www.hilux4x4.co.za/change-diesel ... /Step1.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Aby przejść do następnej strony należy podmienić cyfrę po Step

sylwekszu
Posty: 26
Rejestracja: 28 lip 2010, 13:16
Auto: hilux..seryjny 2008 2,5 d4d..uaz,syrena
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: sylwekszu »

JASTRZAB pisze:w filtrze paliwa.
Przerabiał ktoś temat? Zgodnie z instrukcją odkręciłem zaworek, podziałałem pompką, zakręciłem i dalej się pali.
Nie mruga tylko pali się ciągłe. Jakieś sugestie? Autko jeździ normalnie.

pozdrawiam
MJ
mam to samo....Napisz co było przyczyną....

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: grzech »

witam

wymień filtr. moze ci sie parafina wydzieliła i przyblokowala pływak. wykrec filtr i sprawdz, czy nie masz tam masła... jesli masz to wszystko musisz wyczyscic przed zamontowaniem nowego filtra.


pozdro

sylwekszu
Posty: 26
Rejestracja: 28 lip 2010, 13:16
Auto: hilux..seryjny 2008 2,5 d4d..uaz,syrena
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: sylwekszu »

grzech pisze:witam

wymień filtr. moze ci sie parafina wydzieliła i przyblokowala pływak. wykrec filtr i sprawdz, czy nie masz tam masła... jesli masz to wszystko musisz wyczyscic przed zamontowaniem nowego filtra.


pozdro
Od tego zaczne...ale nie powinno tam nic byc...dolewam TDA z castrola...stosuje go od paru lat i nigdy nie było problemu z parafina...ale filtr profilaktycznie zmienie.Podejrzewam też paliwo z orlenu....wymienie filtr i zatankuje na jakiejs szlachetniejszej stacji...

dzięki

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: irko »

Miałem ten sam problem - zaświeciła się kontrolka filtra po zatankowani znakomitej jakości ON na stacji SHELL :evil:
- spuściłem czarny mazut z filtra i dalej świeciła się niestety
- dowiedziałem się, że można zresetować kontrolkę
wyjąć kluczyki
odłaczyć przewody
włączyć stacyjkę
wyłaczyć
podłączyć przewody
UWAGA nie pamiętam które przewody i jak trzeba było podłączać ale... podziałało

Jednak to paliwo z SHELLa była tak syfiaste że kontrolka zapaliła się znów
Musiałem wymienic filtr (dalej był tam czarny mazut :()

pozdr
IR

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: MariuszS »

irko pisze: Jednak to paliwo z SHELLa była tak syfiaste że kontrolka zapaliła się znów
Musiałem wymienic filtr (dalej był tam czarny mazut :()
O tempora, o mores!
Kiedy Shell wchodził na nasz rynek, to było tam paliwo najwyższej jakości.
Diesla tankowałem wyłącznie tam, przez wiele lat (za czasów KZJ) i mechanik się zawsze dziwił, czemu chcę wymieniać filtr paliwa, skoro jest całkiem czysty...
Teraz, pewnie stacje Shella biorą paliwo z Orlenu, albo jeszcze gorzej... :mrgreen:
Na szczęście, silnikowi 2,8D jest to najzupełniej obojętne... ;-)

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 68
Rejestracja: 12 sty 2011, 01:41
Auto: Hilux DLX KC 2,5 "09
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: Iwo »

MariuszS pisze:O tempora, o mores!
Kiedy Shell wchodził na nasz rynek, to było tam paliwo najwyższej jakości.
Diesla tankowałem wyłącznie tam, przez wiele lat (za czasów KZJ) i mechanik się zawsze dziwił, czemu chcę wymieniać filtr paliwa, skoro jest całkiem czysty...
Teraz, pewnie stacje Shella biorą paliwo z Orlenu, albo jeszcze gorzej... :mrgreen:
Na szczęście, silnikowi 2,8D jest to najzupełniej obojętne... ;-)

No i zgadłeś. Shell na mocy umowy z orlenem zaopatruje stację orlenu w Niemczech, a na naszym shellu nalewamy smakołyki z orlenu. Wniosek: shell shellowi nie równy, ale na pocieszenie orlen orlenowi również.

sylwekszu
Posty: 26
Rejestracja: 28 lip 2010, 13:16
Auto: hilux..seryjny 2008 2,5 d4d..uaz,syrena
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: sylwekszu »

Opanowałem...spusciłem wczoraj ze 20 litrów....zmieniłem filtr....zalałem do pełna na statoilu ,zgasiłem kontrolke i na razie jest ok...25 km i nie zaswieciła sie...NIGDY WIECEJ NIE ZATANKUJE PALIWA NA ORLENIE....szajs jakich mało...nie polecam

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: irko »

A ja na SHELLU
Jeszcze trochę i nie bedzie gdzie tankować.
Niedługo zwykłego, starego ropniaka trzeba bedzie zanabyć i nabierać opału do baku
albo starego oleju z frytek :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Kontrolka akumulacji wody

Post autor: qberus »

"Na bazie umów obowiązujących przez 2011 r. jesteśmy głównym dostawcą paliw do sieci Shell i Statoil w Polsce. Dodatkowo olej napędowy i benzyny dostarczamy do sieci BP, Lukoil i AS24 - mówi Mateusz Cabak z Grupy Lotos.

Orlen dostarcza paliwo dla BP, Lukoil, Neste i Statoil . Co ciekawe - także paliwa premium, takie jak BP Ultimate (koncern BP) oraz Suprema 98 i Diesel Gold (Statoil), powstają z produktów Lotosu i Orlen"

Te umowy to się zmieniają dosyć często więc nigdy nie wiadomo na co się trafi.

Ja od lat tankuje na Orlenie bez żadnych problemów. Raz zatankowałem na małym, jak się później okazało g...nianym Orlenie i dostałem mazut gratis. Dla mnie wniosek jest taki żeby unikać małych stacji :roll:. Dostawca to jedno a stacja to drugie. W większości to tylko franszyza i jak właściciel dba tak jest :|.

andi72
Posty: 9
Rejestracja: 07 mar 2012, 07:58
Auto: Hilux
Kontakt:

Hilux-filtr paliwa (kontrolka paliwa)

Post autor: andi72 »

Witam fachowców.
Mam hila2,5 D4D 07' zatankowałem , jak się później okazało paliwo z wodą podczas mrozów,niby nic się nie stało auto OK, tylko zapaliła się kontrolka filtra paliwa że jest woda, Po odkręceniu zaworka rzeczywiście trochę było, lecz kontrolka nie zgasła. Mam pytanie czy trzeba ją zgasić komputerem czy może uszkodził się czujnik? Do filtra przychodzą dwa kabelki jeden z dołu druki z boku, czy jeden to do czujnika pływakowego a drugi do podgrzewacza? bo w niektórych autach tak jest. Przerabiał ktoś ten temat?
Pozdrawiam i dzięki za pomocne wpisy

ODPOWIEDZ