Podwieszana półka w DC

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Podwieszana półka w DC

Post autor: STACHU »

Właśnie.... jadę na narty z kompletem kierownik + 4 pasażerów, gdzie do cholery wrzucić podręczne pierdółki, kurtki, czapki, ect...

Rozwiązania samo-nasuwające:
1. za oparciem tylnej kanapy - przeróbkę uczyniłem, oparcie się składa ale i tak kicha bo dostęp kiepski jak na podręczne sprawy...
2. W dyskotece miałem fajną siatkę pod sufitem, idealna na pierdoły, nawet śpiwory się tam mieściły:) zaczynam kombinować coś w tym stylu do Hilla... Dach w Hillu jest znacznie niżej niż w disco, więc siatka chyba odpada, chyba żeby ją bardzo mocno napiąć :roll:

Ktoś z Was kminił cos w tej sprawie? - po co wywarzać otwarte drzwi :? :wink:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: czobi »

stachu tez kiedys podjalem te proby , w niskich plackach jak hill siatka mija sie totalnie z celem, innego miejsca brak
pikapy sa wogole dosyc "dwuosobowe" i tyl na podreczne , no chyba ze masz hardtopa, uchylna tylna szyba
a'la amerykanski mysliwy do tego jeszce, i wtedy mozna wewnatrz szalec wiadomes

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: milczacy »

ja, jako "bagażnik" wożę na pace dużą alu skrzynię a'la Alpos - to w niej lądują podręczne rzeczy, na które nie ma miejsca w kabinie

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: hashid »

ja założyłem siatkę z elastycznych linek w krótkiej 70-ce nad całym tyłem. niestety jak wrzuciło się kurtkę i kilka ciuchów i coś tam jeszcze to się robił wór i dyndało po facjatach pasażerom. "wzmocniłem" w poprzek naciąg expanderami i teraz robi się taki baleron ale to pomaga. wodotrysku nie ma ale proste rozwiązanie okazało się skuteczne.
Może jakieś sakwy na kontowniku na tle zadniej szyby? można jeszcze płaskie sakwy przymocować rzepem do wykładziny podłogi pod tylnym rzędem siedzeń tak aby zmieściło się w zgięciach nóg. jak tak popatrzeć to tam jest w pytę miejsca :mrgreen:

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: STACHU »

hashid pisze:ja założyłem siatkę z elastycznych linek w krótkiej 70-ce nad całym tyłem. niestety jak wrzuciło się kurtkę i kilka ciuchów i coś tam jeszcze to się robił wór i dyndało po facjatach pasażerom. "wzmocniłem" w poprzek naciąg expanderami i teraz robi się taki baleron ale to pomaga. :
no właśnie nad takim patentem dumam - jak pisałem w disco robiło - fakt disco jako pojazd przeznaczony do seksu ma wyżej z tłu dach :lol:
a żeby było fajniej to jeszcze nie ma nigdzie pokrowców "explorer" z kieszonkami - do dupy :evil: :evil: :evil:

czobi pisze:stachu tez kiedys podjalem te proby , w niskich plackach jak hill siatka mija sie totalnie z celem, innego miejsca brak
pikapy sa wogole dosyc "dwuosobowe" i tyl na podreczne , no chyba ze masz hardtopa, uchylna tylna szyba
a'la amerykanski mysliwy do tego jeszce, i wtedy mozna wewnatrz szalec wiadomes
oczywiście że nie mam hardtopa, mam za to wieczny bajzel na pace :D

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: qberus »

A może po prostu bagażnik dachowy i wypożyczenie boxa ?

Ja u siebie wprowadziłem reżim odnośnie ilości maneli w aucie i wszystko co nie jest na prawdę niezbędne podczas jazdy - czyli przede wszystkim kurtki - ląduje na pace. Tyle że ja mam pakę przykrytą.

Niestety przy pięciu osobach w Hilu po prostu nie ma miejsca na manele i żadna półka, siatka moim zdaniem tego nie zmieni.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: Kames »

powiem tak przy pewnej wizycie w sklepie z betami do tirowatych zaskoczyła mnie cena plastikowych szczelnych zamykanych na kluczej skrzyn o gabarytach dowolnych -w smiesznych cenach :!: np na pake około 150 x70 x50 cena 395 zeta , moze takie cos zainstalujesz na pace i bedziesz miał spokój . co do siatek na pods. to olej pods. jest inaczej montowana w hilu a inaczej w disco naładowanie towaru do srodka odciągnie materiał i dopielo bedzie do dupy wyglągało

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: Pyrka »

Pomysły

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: STACHU »

Kolegi Moje Szanowne, łodpowiem:) hurtem:
1. jadę w 5 łosób
2. box daje tyle co paka i tak trzeba wyleźć z auta ( w przypadku kurtek dla dzieci, bananów i kratkowanego termosu + jajka na twardo kiepski pomysł) - bez sensu, btw. pakę też mam przykrytą ac bez budy:))
3. pomysł Pyrki z kieszonkami siatkowanymi a suficie ok bardzo wygląda!!!! :D
pytanie tylko czy utrzyma się przykręcone tylko do podsufitki? - pewnie zależy od obciążenia...., skąd je wziąć? (ktoś kiedyś sprzedawał takie cus w PL ale za jakieś dziwnie chore pieniądze z tego co pamiętam....)
kames76 pisze:powiem tak przy pewnej wizycie w sklepie z betami do tirowatych zaskoczyła mnie cena plastikowych szczelnych zamykanych na kluczej skrzyn o gabarytach dowolnych -w smiesznych cenach :!: np na pake około 150 x70 x50 cena 395 zeta , moze takie cos zainstalujesz na pace i bedziesz miał spokój . co do siatek na pods. to olej pods. jest inaczej montowana w hilu a inaczej w disco naładowanie towaru do srodka odciągnie materiał i dopielo bedzie do dupy wyglągało

kojarzysz producenta? jakiś link, tel, adres.... tylko nie w NT, please:)) :D

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: Kwieczor »

może pomogę:
http://www.autostory.pl/kieszen-z-siatk ... bfd797db44" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autostory.pl/elastyczna-siat ... bfd797db44" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autostory.pl/kieszen-miedzy- ... bfd797db44" onclick="window.open(this.href);return false;

a jak nie - to szeroki wybór w poniższych kryteriach:
http://allegro.pl/listing.php/showcat?i ... nge_view=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: STACHU »

troszkę pomogłeś - ale to nie takie siatki :wink:

wracając do tematu to skoro nie walę łbem (192cm) w konsolę dachową to można by obniżyć zdziebko pozostałą część sufita na środku zwłaszcza, bo i tak ten typ co jeździ na środku tylnej kanapy to małolat najczęściej.... albo jaki inny niskopienny :roll: :D
cóż kombinować trzeba w tym kierunku :mrgreen: o rezultatach dam znać :idea:



cd.
znalazłem w Norauto fajne torby na narzędzia z filcu grubego, ma to wymiary ca 40x20 wygląda jak teczka, ma paski rzepowe do mocowania do tapicerki i idealnie pasuje do DC za tylną kanapę, na różnego typu przydaśki - cena 19zł/szt -> pobrałem dwie i fajnie robią, jakoś jutro może foty wrzuce, za dnia :lol:

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: hashid »

pakaży foty pażałsta

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1827
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: irko »

w kangoo takie schowki mają (tyle, że tam dach wyżej)
Załączniki
schowek_kangoo_1.jpg
schowek_kangoo_1.jpg (68,18 KiB) Przejrzano 7648 razy
schowek_kangoo.jpg

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: Kwiatec »

te siatki u Pyrki na fotach są u Kylona. przykręcone do samej podsufitki nawet się trzymają tylko muszą być grube wkręty.
dobr są na papiery, drobnice telegony itp
bananów tam nie wkładałem :mrgreen:

Awatar użytkownika
STACHU
Posty: 429
Rejestracja: 14 maja 2009, 18:41
Auto: HILL D4D, '08
Kontakt:

Re: Podwieszana półka w DC

Post autor: STACHU »

irko pisze:w kangoo takie schowki mają (tyle, że tam dach wyżej)


super.... to juz lepiej półki z Autosana :D

ODPOWIEDZ