Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Hilux D4D - problem z przednim napędem

Post autor: cosi »

mci pisze:Zapomniałem dodać że po wbiciu reduktora i wstecznego tylnie koła cały czas szły kiedy przód pomimo włączenia był martwy.
A pewny jesteś, że oba z przodu nie kręciły? ABS potrafi zgłosić błąd jak jest za duża różnica w obrotach kół na przedniej osi (mam to notorycznie jak gdzieś ugrzęznę i zaszaleję z gazem) - wtedy pomaga wyjęcie kluczyka, ponowne odpalenie i przejechanie kilku metrów.

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: mci »

W schemacie napędu występuje "FRONT SPEED SENSOR LH" czyli czujnik odpowiedzialny za odczyt prędkość z koła. Czyżby czujnik z ABS powodował rozłączanie napędów? Trochę to bez sensu...
Jest możliwość w jakiś sposób to obejść lub odłączyć? W opisanym przypadku gdybym miał napęd na przód to po paru minutach machania łopatą sam bym wyjechał. A tak byłem zmuszony dzwonić po pomoc.

Blokadę na tył można założyć. O blokadzie przodu w Haluksie nigdy nie słyszałem.

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: marcinvvv »

mci pisze: Nie ma odniesienia do innych (uboższych wersji). Czyli różnica w napędzie pomiedzy SR5 i tańszymi wersjami polega na występowaniu lub braku ADD (automatycznie rozłączający się mechanizm róznicowy???).
ja mam DLX i mam ADD ;)

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: marcinvvv »

mci pisze:O blokadzie przodu w Haluksie nigdy nie słyszałem.
hilux nie ma z przodu mostu . moze sie myle ale byc moze dlatego nie da sie z przodu zalozyc blokady mostu :mrgreen:

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: mci »

:oops: :mrgreen:

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: qberus »

Eee teraz to Wy mieszacie. Oczywiście, że się da założyć blokadę na przód.

Pierwszy z brzegu Hil z NH.net http://www.newhilux.net/myshed.php?view=1&id=1903" onclick="window.open(this.href);return false; z obiema blokadami ARB

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: marcinvvv »

przeciez napisalem :
marcinvvv pisze: moze sie myle
:D:D

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: mci »

Blokady blokadami, mnie tam wystarczy jak napęd nie będzie głupiał z powodu kawałka błota :(
Czy na mądrych kangużych forach cuś na ten temat piszą?

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: ktomek »

marcinvvv pisze:hilux nie ma z przodu mostu
Taak? A co ma :wink:

Nie ma oczywiście takiego sztywnego mostu jak z tyłu, ale to co ma z przodu to też jest most
Różnica jest subtelna - nie jest sztywny, lecz jak wiesz koła są zawieszone niezależnie od dyfra
Reszta jest taka sama (tzn działa tak samo i jest skonstruowana praktycznie tak samo)
I dla tego jak już wiesz można zamontować blokadę

Czujniki prędkości ABS są wykorzystywane nie tylko do ABS ale również do innych funkcji w samochodzie
W szczególności do kontroli stabilności, kontroli trakcji i innych literek
I jak samochód zawisł na progu betonowym, to przy odrobinie szczęścia komputer może trafił na taki układ danych z ze wszystkich czujników, jakiego japońscy inżynierowie nie przewidzieli. No i zgłupiał
mci pisze:Blokady blokadami, mnie tam wystarczy jak napęd nie będzie głupiał z powodu kawałka błota :(
Czy na mądrych kangużych forach cuś na ten temat piszą?
To był pech, mnie się tak nigdy nie stało, a zapewniam Cię że wisiałem kiedyś obok betonowego mostku, taplałem się w błocie i inne rzeczy się mi przydarzyły - zero takich sytuacji jak u Ciebie. Zresztą nikomu się chyba tak nie stało
Miałeś pecha. A może wtyczki trzeba posprawdzać od czujników jakie masz pod spodem?

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: qberus »

Na mądrych kangurzych forach piszą na ten temat tyle, że życia by mi nie starczyło żeby to wszystko przeczytać :D. Zapisz się tam, nic to nie kosztuje a na prawdę warto.

Jak jeździsz dużo po błocie to może po prostu trzeba Ci porządnych opon na błotko, blokady i lepsiejszych resorów co by wykrzyż poprawić :mrgreen:

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: mci »

Jeżdzę SR5 z 2007 w związku z tym żadnych literek poza ABS u mnie nie uświadczysz. :lol:

Wtyczki i kabelki sprawdzone - wszystko w porządku.

Jeśli chodzi o opony to jeżdzę na AT - w moim przypadku to najlepszy wybór. Za dużo pomykam po czarnym żeby się bawić w MT. Dla mnie teren oznacza budowę - błota mi nie brakuje ale też zawsze znajdzie się coś większego co w razie czego mnie wyciągnie na twarde. O resorach i lifcie pomyslę jak fabryczne zawieszenie dokona żywota, na razie dopiero setka stuknęła w licznik.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: Kwieczor »

mci pisze:Blokady blokadami, mnie tam wystarczy jak napęd nie będzie głupiał z powodu kawałka błota :(
Czy na mądrych kangużych forach cuś na ten temat piszą?
mci - faktycznie jakiegoś pecha miałeś - ja miałem długa story opisywaną już w wątku o awariach z kontrolkami napędu na przód, do tego parę razy choinkę na desce po mocnym poddtopieniu auta ale przód mi zawsze dopinało - do tego stopnia, że do dziś byłem przekonany, ze jest dopinany manualnie a elektryka tylko komunikuje stan. O tym, że finalne dopięcie i tak robi serwo wyczytałem tutaj i uważam, że skoro tak - to ta cała wajcha obok drążka jest o kant dupy - już mogli założyć przełącznik jak w Taco czy TXXL ...

Awatar użytkownika
mci
Posty: 39
Rejestracja: 12 sty 2011, 21:24
Auto: Hilux D4D '07
Kontakt:

Re: Hilux D4D - problem z przednim napędem

Post autor: mci »

Na ile to możliwe do oceny z perspektywy kierowcy to przednie się nie kręciły. Było dość mokro, koła przednie zakopane w rzadkim błocie, gdyby kręciło widziałbym fontannę z pod koła.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Hilux DLX a SR5 - różnice w załączaniu przedniego napędu

Post autor: irko »

Problemy MSI z przednim napędem wracają do wątku.
Wydzieliłem ale oba wątki się rozjeżdżają więc bedzie jak było :oops:

Pozdr
IR

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Hilux D4D - problem z przednim napędem

Post autor: cosi »

mci pisze:gdyby kręciło widziałbym fontannę z pod koła.
O ile koła były skręcone. :wink:

ODPOWIEDZ