Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Moderator: luk4s7

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: Tequilll »

Z racji iż autko jeżdzi po błocie, glinie, piachu etc. a przy standardowym myciu karcherem cieżko wypłukać błoto,gline z zacisków i tarcz...mam do wymiany gumki(reparaturki) i dwa/trzy tłoczki w zaciskach...
W serwisie za same części wyszło około 2tys PLN :shock: a za robocizne 650zł :mrgreen:

Dzwonie, szukam i nigdzie nie mogę kupić zamienników...

Tłoczki można dobrać po długości i szerokości, ewentualnie szukać po firmie która wyprodukowała zacisk.
Jakiej firmy są zaciski do Hilla 2006 120KM ???
Gdzie poza serwisem kupie gumki i tłoczki?

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: Tequilll »

możliwe też iz zaciski są te same co w LC 90 / LC120?

POMOCY! :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: kylon »

A masz wymiary tych tłoczków? A w wolnej chwili prześlij mi VIN

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: Tequilll »

Już wyjaśniłem gdyż jakaś mało kompetentna osoba mnie obsługiwała w serwisie w trakcie przeglądu...( dziwne bo według AutoŚwiata salon/serwis No.1 W PL :mrgreen: )

Serwis
Tłoczek 1szt. - 77zł nr.części A47731 - 0K060
Zestaw gumek, oringów do uszczelnienia tłoczków na przód LiP str. - 365zł nr. części A04478 - 0K130

nr części nie są w 100% pewne po tym jak wcześniej podano mi cenę.

Rozmiaru tłoczka, nie znam...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: kylon »

Nie są takie same jak w innych modelach. To już sprawdziłem. Zamówiłem sobie takie na półkę. Jak przyjdą to może uda się dobrać zestaw uszczelek po wymiarach. Biorąc po uwagę poprawność Toyotowej ceny to tłoczki nie są wcale drogie a wręcz powiedziałbym tanie.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: consigliero »

Ponieważ w ciągu otstatniego roku wymieniłem w sumie 13 tłoczków z przodu to wiem że nie kosztują więcej niż 80 PLN natomiast uszczelki są sprzedawane w kompletach po 8 sztuk ale ceny nie pamiętam .
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: stopa »

Jakbys mial wymienic wszystkie tloczki i gumki to wychodzi niecale 1400zl. Jesli mowisz ze nie wszytskie tloczki sa do wymiany to wychodzi mniej. Rozbierz, kup tyle tloczkow ile jest potrzebnych i nie wymieniaj ich w ASO tylko sprawdzonym warsztacie a nie bedzie az tak drogo jak na poczatku kalkulowales...

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: LEX »

W Wawie jest sklep, który nazywa się Carix (wygugluj sobie) i oni zajmują się tylko hamulcami. Ja do siebie tłoczki kupowałem za niecałe 50zł a gumki (na 1 zacisk, 4szt) jakieś 30zł. Tłoczki mają ładnie zrobione, ale gumki są takie sobie, ale wszyscy mają tę samą firmę, czyli 'autofren'. Te toyotowskie mi się bardziej podobały, bo były z cieńszej gumy, ale za to wydawały się jednakowo mocne lecz bardziej elastyczne. No ale reasumując, sprawdź czy wysyłają pocztą albo czy mają jakąś filię w Twoich okolicach.

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: Tequilll »

w Hiluxie są 4 tłoczkowe zaciski

Gumki w serwisie są tylko w komplecie na L i P str.

Nie ma wyjścia trzeba w serwisie kupić :)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18028
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: kylon »

Powracając do tematu bo dzisiaj fotki robiłem rzeczowych tłoczków to nie pasują rozmiarami do standardowych Toyotowych. Średnica ta sama ale wysokość inna. I dla uciechy posiadają fajny napis na opakowaniu. Made in Thailand :wink:. Mam też na półce łożyska z napisem Made in South Africa. Niebawem Made in Japan będzie rzadkością w Toyocie :mrgreen:


Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: qberus »

Z racji wspaniałych własności Hiluxa z zakresu hamowania, godnych supertankowca tak się zastanawiam nad modyfikacją hamulców.

Czy da się coś z nimi zrobić żeby to auto zaczęło hamować ? Wymiana tylnego mostu odpada ( więc bębny zostają :( ) ale może zwiększenie tarcz z przodu coś da ? Nie wiem, może przekładka zestawu ze 120tki (choć jak słyszałem w niej też hamulce są do d ... ) ? Może wymiana tarcz na aftermarketowe coś by pomogła ?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: Kwiatec »

qberus pisze:Z racji wspaniałych własności Hiluxa z zakresu hamowania, godnych supertankowca tak się zastanawiam nad modyfikacją hamulców.

Czy da się coś z nimi zrobić żeby to auto zaczęło hamować ? Wymiana tylnego mostu odpada ( więc bębny zostają :( ) ale może zwiększenie tarcz z przodu coś da ? Nie wiem, może przekładka zestawu ze 120tki (choć jak słyszałem w niej też hamulce są do d ... ) ? Może wymiana tarcz na aftermarketowe coś by pomogła ?
no ja cię nie rozumiem. może mocniej pedała naciskaj. kurna śmigam po wawce często i 140 :mrgreen: nigedy ale to nigdy nie narzekałem na hamulce choć wiem że za 300km bede cały przód wymieniał (tarcze.klocki). naprawde nie wiem co chcesz od hamulców w hilku :))

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: Kwieczor »

no właśnie?
może to kwestia zestopniowania wspomagania, bo jak naciśniesz tak sobie, to faktycznie zwalnia a nie hamuje.
ale jak kopniesz tak z buta awaryjnie to jak na ponad 2 tony całkiem nieźle - koła spina tak, że się abs załącza

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Zaciski hamulcowe przód - gumki, tłoczki ???

Post autor: qberus »

Kwiatec a jesteś pewien, że w 3.0 i 2.5 są takie same hamulce :?:
Kwiatec pisze:...śmigam po wawce często i 140 :mrgreen: ...


A ja myślałem, że to ja jestem pirat :twisted:

Kwieczor wspomaganie na pewno ma coś do tego a o ABSie i jego wybrykach to już nawet nie wspominam bo na małych szybkich wybojach to on głupieje całkowicie. Zmiana zawiasu całe szczęście trochę to poprawiła.

Ogólnie chodzi mi o to, że obiektywnie ze wszystkich moich aut obecnych i byłych Hilux ma najgorsze hamulce :|. Pięć osób na pokładzie i trochę sprzętu i robi się nieciekawie. Ponieważ czeka mnie wymiana klocków i przymierzam się do trochę większych kół na zimę :twisted: to zastanawiam się czy nie byłoby dobrze zrobić coś z hamulcami żeby to zrównoważyć :roll:. Dodatkowo potencjalne rozwiązanie może mieć wpływ na rozmiar felgi i stąd też drążę temat niejako na przyszłość :mrgreen:.

ODPOWIEDZ