Blokada ARB do Hiluksa

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: Maciuś »

Noszę się z zamiarem zamontowania blokady tylnego mostu.
Poproszę bardziej doświadczonych o wszystkie za i przeciw.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: Kwiatec »

są raczej same zalety. minusów oprócz kosztów zakupu i montaż nie znam 8) przy lekkiej pace z tyłu napewno nie raz spożytkujesz.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: milczacy »

Norick ma od jakiegoś czasu - może coś doda od siebie :D

sonnyboy
Posty: 9
Rejestracja: 23 lip 2010, 09:58
Auto: Hill
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: sonnyboy »

Podłączę sie pod temat - choć trochę OT
Przegladajac aukcje z autami na części w hiluxach (z pojedyńczą kabiną sprowadzanych z zachodu) widziałem przyciski właczające blokadę seryjną
Może taniej i prościej byłoby wybebeszyć częsci z takiej sztuki ?
Co wchodziłoby w taki zestaw do przekładki poza mostem oczywiscie ?

Awatar użytkownika
Maciuś
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2010, 19:51
Auto: Hilux - Jaszczurka
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: Maciuś »

milczacy pisze:Norick ma od jakiegoś czasu - może coś doda od siebie :D
To Norick poproszę o opinię.
Bo różnie mówią - jedni, że przydatna inni, że nie.
A przy okazji - który kompresor do blokady?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: Kwiatec »

wszyscy piszą ze ok. a jeżeli są przeciwnicy to opisz proszę ich argumenty chętnie się czegoś nowego dowiem. Co do kompresorka wybrałbym większy. róznica w cenie nie powalająca a od bidy kółko podpompuje lub coś przedmucha. ja taki mam i nie narzekam.
ja w l200 montowałem oryginalny most z blokadą i kompresor arb. jeżeli są dostępne takie mosty do hila no to oczywiście kwestia za ile bo przekładka i podłączenie ok 1000zł. koszt mostu do l200 800zł :mrgreen:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8401
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: Rokfor32 »

W przypadku oryginalnej blokady tylnej do hila do zmiany jest główka mostu. Kształt otworu w pochwie jest co prawda nieco inny (podcięcie na przesuwkę), ale da się przerobić standardowy most tak, żeby główka z blokadą pasowała (trzeba wyciąć to okienko i zrobić dwa nowe otworki na szpilki).

Ta blokada jest pędzona silniczkiem elektrycznym, i o ile sama główka mostu nie będzie raczej specjalnie droga, to silniczek jest. I jest przy okazji po primo wystający, i zdarza się go uszkodzić na kamieniach (acz niezbyt często), ale po wtóre jest niemiłosiernie wrażliwy na korozję. Znaczy nie sam w sobie, bo jest z aluminium, ale koroduje na styku z główką mostu (jest tam dosyć ciasno, i zbiera się błotko, a po dodaniu wilgoci robi się wredne ogniwo korozyjne zjadające silniczek ... :mrgreen:

Pomaga oczywiście jak się raz na jakiś czas go zdejmie (trzy śrubki) i wyczyści.

Sama blokada i kosz satelitówsą bardzo mocne, się jeszcze nie spotkałem z uszkodzonymi tymi elementami.

A, w J9 i J 12 te blokady są identyczne. Główka mostu różni się kształtem ożebrowania, i kabel do silnika ma inną długość. Reszta jest taka sama.

Ten sam typ blokady występuje jeszcze w J8 na przodzie. Również w połączeniu z czterosatelitowym koszem, i silniczkiem identycznym jak w blokadach tylnych. Można to zaadoptować do J7 (na przód), wymaga to tej samej przeróbki co tył.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: Tuco »

Na http://www.milneroffroad.com/categories.asp?cID=9115" onclick="window.open(this.href);return false; są dostępne silniczki po 360 funtów. Dużo taniej niż w pl.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: milczacy »

Tuco zbiera chętnych do przesyłki :mrgreen:
Powiem Ci że ja poważnie myśle nad kitem do podniesienia budy w Hilu, ale muszę to obgadać z moim mechanikiem.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: Norick »

Maciuś pisze:
milczacy pisze:Norick ma od jakiegoś czasu - może coś doda od siebie :D
To Norick poproszę o opinię.
Bo różnie mówią - jedni, że przydatna inni, że nie.
A przy okazji - który kompresor do blokady?
Norick niestety za duzo do powiedzenia nie ma bo o ile zdażało mi sie napompowac kompresor by szybko włączyć blokadę to okazywało sie że dało rade bez. Albo ja taki genialny albo Hil "wincej imii" niż ja :roll:
Kompresor mam duży z przewodem do pompowania i najcześciej dmucham nim filtr. I spuszczam od razu powietrze by nie wozic nabitego. Kół nim jeszcze nie pompowałem
Natomiast zauważyłem że bez LSD mniej wywala mi dupę na ciasnych zakrętach...znaczy ten sam zakręt robię teraz szybciej :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: Kwiatec »

nie wiem czy to prawda ale gdzieś załyszałem dawno temu żeby kompresor nabity pozostawiać.... ale nie wiem czy to prawda czy coś mi się ubzdurało

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: Norick »

Na dwoje babka wróżyła...wszelkie uszczelki, przewody maja określona zywotność..( utrzymywanie ich cały czas pod ciśnieniem jej nie wydłuża).z drugiej strony gwałtowne spuszczenie powietrza ze zbiornika powoduje skraplanie sie powietrza w zbiorniku wyrównawczym, co za tym idzie korozję wnętrza...decyzja zależna od uzytkownika :mrgreen: Podejrzewam że prędzej pójdzie mi jakis O-ring niz skoroduje zbiornik. A wszelkie nieszczelności układu skutkują włączaniem się co chwilę kompresora by doładować do ciśnienia roboczego .AMEN

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: CzarekN »

Witam

pytanie troche od innej strony.
Posiadam blokade w LJ73 (rocznik 1990) w tylnym moscie (ARB) i chcialbym przelozyc ja do Hila KUN25 (dlx+ 2007 rok).
Skad ten pomysl? Ano, wg danych blokada dla obu modeli posiada ten sam numer katalogowy.
Czy ktos obeznany moglby potwierdzic ew. zaprzeczyc moim domyslom?

Dziekuje

PS: linki
http://www.sklep4x4.pl/sklep/pr/262/527 ... D132-.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: kylon »

Czarek jeśli masz LSD z tyłu to jest to ta sama blokada RD132. Jeśli masz most Dana to wtedy RD133.

CzarekN
Klubowicz
Posty: 260
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:42

Re: Blokada ARB do Hiluksa

Post autor: CzarekN »

Dzieki Kylon, z tego co sie orientuje to lsd jest. Zajrze dzisiaj.

Czarek

ODPOWIEDZ