CB - w hiluxie

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

CB - jakie do szybkiego demontażu

Post autor: MariuszS »

Co do przenośnych, "szybkodemontowalnych" CB, to w PL można kupić np.: ALAN 42 Multi - tanio było np. tutaj.
Na tych zdjęciach nie ma tego, co jest najczęściej wykorzystywane - czyli podwójnego kabla (do anteny zewnętrznej i do zapalniczki) - jest np. tutaj (zdjęcie 3/5)
Używam go od paru lat, (oczywiście, z przyzwoitą anteną zewnętrzną na magnesie) i jest to bardzo wygodne, wystarczające urządzenie, choć są i odmienne opinie. :?
Rzecz jasna, gdy kupię (lub wyrzeźbię) konsolę dachową, to zamontuję tam na stałe jakiegoś Presidenta (np. Harry II), a "ręczniak" zostanie dla pilota, na piesze zwiady albo zakupy na egzotycznym bazarze pozbawionym parkingu ;-)
I taki był mój zamysł od początku.


irko: przerzuciłem posty dotyczące CB z konsoli do watku nt.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: CB - jakie do szybkiego demontażu

Post autor: Norick »

Heh się rozwinęło
Nie szukam ręczniaka
Nie chcę też na co dzień wozić radia w samochodzie bo i z niego nie korzystam tak często.
Samo mocowanie do GPS czasami kończy się wybitą szybą , obrobionym schowkiem a w konsekwencji wyprutą chatą jak przekonali sie ci co mają ustawiony DOM.
Zależy mi na nieupierdliwym mont/demont przed jakimś wyjazdem
ALe dzięki za wszystkie linki i rady no przeca bym chyba nigdy nie znalazł wyłącznika :D

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: cosi »

Zostaje Ci to co trenowałem w 2 poprzednich autach. Antena z długim kablem na magnesie, a radio wciśnięte między siedzenie pasażera a konsolę środkową.
Plusy - łatwo wyjąć całość nie odłączając anteny od radia, radio i gruszka pod ręką.
Minusy - porysowana konsola od wciskania i wyciągania radia, mało wygodne dla pasażera.
Przy używaniu sporadycznym rozwiązania na zamówienie.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: milczacy »

A mi bardzo spodobało się umieszczenie radia u Piekarza - od frontu siedziska fotela kierowcy. Dobry dostęp do pokrętła głośności. Tylko radyjko z głośnikiem wierzchnim kupić i montować :)
Poprosiłem Piekarza o fotkę - to jak dostanę wstawię tu.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: czobi »

Norick pisze:Zależy mi na nieupierdliwym mont/demont przed jakimś wyjazdem
no ale chwilunia... myslalem ze zamiarujesz to demontowac 15razy w tygodniu, jezlei raz na 3 miesiace na wyjzad to chiba mozesz poswiecic 10minut vs. bezpieczenstwo. (2sruby boczne i wkrecenie wtyku anteny) wiec konsola jak najbardziej!
a jeszcze z innej strony mozna zalozyc na stale cb w konsoli i zrobic sobie falszywa "przykrywke"
imitujaca cus tam -jak sie kiedys robilo z radiami. zlodziejszki jeszce nie kumaja po cholere te konsole bo wystepuja sladowo. jak gruszka nie dynda i ciemno jest git.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: Norick »

Nie nic takiego nie powiedziałem, ale czasem trzeba zmienić, zamontować szybko czy też wyjąć.
I do qr..nędzy, przeca nie po to montowałem konsole żeby radio pakować gdzieś tam.
Tak to miałem bez konsoli i też było dobrze :lol:

Acha szczęscia, zdrowia. pomarańczy wszem, od toyek zwłaszcza a już od haluksów to nie wspomnę bo to oczywista :D

Wiercisz budę czy antena na magnes?
Pytam bo mój kolega w wierze (czyt. ma też haluksa) wcale się nie szczypał tylko przewiercił się z anteną i po kilku latach używania nie zauważył żadnych przecieków:D

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: ktomek »

Norick pisze:Wiercisz budę czy antena na magnes?
Na razie daję magnes, mam pozytywne doświadczenia z takimi antenami, więc taką daję
Przy wierceniu nie boję się przecieków, ale w dachu mogłaby przeszkadzać, złamać się podczas przejazdu pod gałęziami. A tak tylko się przewróci najwyżej
Jeżeli kiedyś przyjdzie mi do głowy założenie stalowego zderzaka z przodu - to zamontuję w nim antenę na stałe.
Myślałem też o założeniu w tylnym zderzaku na stałe anteny, al póki co zdecydowałem się na dość krótką Floridę na dachu.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: Norick »

Ok ale te na stałe mają możliwośc położenia
zapewne może to przeszkadzać przy planowanym bagażniku( ale wtedy do bagażnika)
Mnie parę razy zrzuciło magnetyczną więc myśle intensywnie nad stałą :D

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: ktomek »

Norick pisze:te na stałe mają możliwośc położenia
No tak, ale chyba nie chciało by mi się drapać na dach i składać anteny co chwilę
Norick pisze:Mnie parę razy zrzuciło magnetyczną więc myśle intensywnie nad stałą :D
Też pewnie do tego dojdę, bo jednak stała to i przed niespodziewanym zniknięciem jest bezpieczniejsza, ale na razie nie wymyśliłem dobrego miejsca na nią

A co do radia zamontowanego w konsoli, bo czytałem, że miałeś wcześniej wątpliwości, to bez żadnych przejściówek pasuje radio w rozmiarze DIN czyli np. President Johnson, lub inne
Dodatkowy plus jest taki, że mają głośnik od przodu, przez co nie tłumi konsola dźwięku

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: Norick »

Ok dzięki za informacje co do radia
Ja antenę magnetyczną w plenerze przyczepiam na tylnej ścianie
A stałą łamiesz pod kątem 90 stopni i już
Montuj i dawaj znac

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: milczacy »

Koledzy, to co z ta antena? Mam dosc ladna i krotka montowana na stale. I pomyslalem, o dziurze na samym koncu dachu, zaraz przed paka. Co Wy na to?
Najlepszy bylby, wiadomo, srodek dachu, ale moze kiedys jednak bagaznik dachowy bedzie potrzebny ...

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: ktomek »

milczacy pisze:Koledzy, to co z ta antena?
Mam tą magnetyczną na końcu dachu. Działa bardzo dobrze, ale powyżej 70km/h słychać świst powietrza na niej. Próbowałem ją w różnych miejscach na dachu stawiać, ale - Obrazek
Więc zanim przewiercisz dziurę sprawdź, czy nie będzie gwizdało u Ciebie

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: milczacy »

ktomek pisze:
milczacy pisze:Koledzy, to co z ta antena?
Więc zanim przewiercisz dziurę sprawdź, czy nie będzie gwizdało u Ciebie
Ja jestem niestety z tych co najpierw przewiercą :mrgreen:
He he - a na poważnie - bardzo świst przeszkadza? Myślę jednak o montażu na środku dachu - czyli idealne miejsce jeśli chodzi o propagację. O bagażnik dachowy raczej się nie martwię, bo zanim będę miał na niego potrzebę ... to już innego auta pewnie będę szukał 8)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4386
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: Kwiatec »

ja mam przewierconą na dachu bo kupiłem autko z dziurką po antenie od chyba telefona. Nie słychać żadnych świstów- głośniejszy i tak jest snorkel :mrgreen:. dobrze zamontowana nie mam prawa przeciekać. Jestem zadowolony. Aczkolwiek gdybym nie maił dziurki szukałbym innego rozwiązania chociaż w pick-upie to zbytnio nie ma pola do popisu

Awatar użytkownika
ktomek
Posty: 366
Rejestracja: 16 wrz 2009, 11:55
Auto: XK, Wrangler, Hilux
Kontakt:

Re: Konsola dachowa do haluksa

Post autor: ktomek »

milczacy pisze:a na poważnie - bardzo świst przeszkadza?
Przeszkadza najbardziej jak przekraczasz prędkość graniczną (u mnie jakieś 60-65km/h), bo wtedy silnik jest cicho, opony nie szumią mocno i najbardziej słychać antenę.
Później wraz ze wzrostem prędkości już świst jest mniej wyraźny, da się przyzwyczaić.
Muszę zrobić próbę z inną anteną, bo może akurat ten typ tak ma?
milczacy pisze:Myślę jednak o montażu na środku dachu - czyli idealne miejsce jeśli chodzi o propagację.
Najlepsze i właściwie jedno z niewielu gdzie pasuje bezkolizyjnie antena.

Montaż stałej anteny na dachu ma jeden zasadniczy minus
Jak wjedziesz na drogę z gałęziami kładącymi się na maskę, nie ma siły - złamiesz uchwyt od anteny.
A jeżeli uchwyt jest jakiś za...e mocny, to poprostu troszkę się dach zdeformuje

ODPOWIEDZ