Pompa wody a pasek rozrządu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Pompa wody a pasek rozrządu

Post autor: qberus »

Czy przy wymianie pompy wody należy również wymienić pasek rozrządu nawet jeśli auto ma tylko 80k km ?

Gdzieś trafiłem na podobną opinię a dopiero co wymieniałem pompę ale bez paska :?

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Pompa wody a pasek rozrządu

Post autor: Transporter »

z reguły, przy autach gdzie pompa wody napędzana jest paskiem rozrządu, podczas wymiany rozrządu, wymienia sie również pompę, bo robi się to że tak powiem przy jednej robocie, a koszty samej pompy nie są tak duże, żeby ryzykować wymianę pompy za kilkanaście tys km.
Ty wymieniałeś pompę niedawno, jaki masz przebieg? Jesteś pierwszym właścicielem tego auta?

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Pompa wody a pasek rozrządu

Post autor: qberus »

80k km czyli nie za wiele jak na rozrząd. Tak mam auto od nowości.

Pompę musiałem wymienić ze względu na przeciek. Jak rozmawiałem z gośćmi w ASO to stwierdzili, że nie ma potrzeby wymieniać paska ale jakoś tak bez przekonania a ja wolę dmuchać na zimne :wink:.

Awatar użytkownika
Transporter
Posty: 141
Rejestracja: 09 sty 2011, 19:20
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Pompa wody a pasek rozrządu

Post autor: Transporter »

A ile ta pompa kosztuje? Bo jak 100 - 200 zł to ja bym wymieniał bez wahania. Tym bardziej że już masz doświadczenia że może przeciekać po niewielkim przebiegu. Wymień i miej spokój na dłuższy czas

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Pompa wody a pasek rozrządu

Post autor: qberus »

Ale ja właśnie pompę wymieniłem :D a paska nie. Pytanie odnosi się do paska - czy pasek też wymienić czy jednak odczekać do odpowiedniego przebiegu. Wraz z paskiem oczywiście idą inne koszta jak napinacz itp. co jak się poskłada to daje koło tysiaka.

Czy kryterium wymiany paska jest tylko przebieg czy też wiek pojazdu ? Wiadomo, guma się starzeje. Pytanie tylko w jakim wieku pasek wymieniać jeżeli nie dobiliśmy do założonej ilości kilometrów.

ODPOWIEDZ